Krzesła Szkolne i Biurowe

Krzesło Uczniowskie i Krzesło Biurowe w szkole

Jakie wybrać Krzesło dla Ucznia czy do Biura ⚡

Urządzając salę lekcyjną czy pracownię szkolną zadajemy sobie pytanie Jakie wybrać Krzesło dla Ucznia. W szkole pojawia się także pytanie o to Jakie Krzesło wybrać dla Nauczyciela, czy mogą to być zwykłe Krzesła Biurowe? Ponadto jednym z ważniejszych problemów jest prawidłowy dobór krzeseł, które umieścisz przy Stanowisku Pracy Ucznia. Twoi uczniowie będą spędzali przy nim sporo czasu. W sali lekcyjnej, w pracowni komputerowej - krzesła obrotowe czy w pracowni chemicznej gdzie można zastosować taborety, w stołówce szkolnej - krzesła świetlocowe Jan. Także w pewnym sensie na korytarzu, gdzie alternatywą będą ławki korytarzowe. Dlatego obowiązkiem organizującego wyposażenie szkoły, sal lekcyjnych jest właściwa troska o prawidłowy jego wybór, gdyż ma to bezpośredni wpływ na zdrowie dziecka. Musimy zdecydować się na krzesełka, które posiadają ważne cechy potwierdzone certyfikatem oraz zostało poprawnie zaprojektowane i wykonane z materiałów posiadających stosowne atesty.
Czyli Jakie Krzesła Idealne? Prawidłowo dobrane krzesło dla ucznia powinno zapewnić optymalną pozycję ciała. Także powinno nam się po prostu podobać. Powinno być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia i jednocześnie musi być łatwe do utrzymania w czystości. Z drugiej strony ważne by wybierając krzesła nie kierować się jedynie wyglądem. Nawet ładnie wyglądające krzesło może być nieprzydatne, jeśli nie będzie posiadało właściwej ergonomicznej budowy. Od krzesła szkolnego wymagamy po prostu więcej. Prawidłowość projektu i zgodność z Polską Normą PN-EN 1729 zagwarantowana jest przez okazanie Certyfikatu. I tym możemy się kierować.
Wymieńmy tutaj kilka istotnych cech prawidłowo zaprojektowanego i wykonanego krzesła. Znajomość tych cech pozwoli Państwu łatwo ocenić trafność wyboru.
Oparcie krzesła. Profil oparcia krzesła dla ucznia w szkole musi być dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Oparcie krzesła powinno podpierać odcinki piersiowy oraz lędźwiowy. Musimy pamiętać o dostosowaniu krzesła do wysokości ucznia. Osiągamy to przez dobór krzesła o odpowiedniej numeracji lub o tzw. regulowanej wysokości. Należy przy tym zwrócić uwagę na odpowiednie pochylenie oparcia gwarantujące odpowiednie podparcie pleców czyli ich odciążenie. Siedzisko krzesła uczniowskiego. Parametry charakteryzujące siedzisko - jego głębokość, szerokość, wysokość od podłogi oraz materiał, z którego jest wykonane muszą być dostosowane do warunków ucznia. I tak optymalna głębokość siedziska powiązana jest ze średnią długością ud dzieci. Wysokość położenia siedziska od podłogi musi zapewnić wygodne opaecie stóp o podłoże. Nogi powinny być zgięte pod kątem prostym. O ile dopuszcza się niewielkie zwisanie nóg o tyle jako niedopuszczalne uznać należy zbyt niskie położenie siedziska prowadzące do zaciskania brzucha dziecka. Także szerokość siedziska (oczywiście oparcia też) musi być dostosowana do przeciętnych parametrów dziecka. Zbyt wąskie będą prowadzić do ucisków, które biorąc pod uwagę czas spędzony na krześle należy uznać za wręcz szkodliwe.
Na szczególną uwagę zasługują także krzesła obrotowe, na kółkach lub bez, krzesła z podłokietnikami, zagłówkiem, podnóżkiem. O nieco innej charakterystyce i przeznaczeniu krzesła świetlicowe, krzesła z pulpitem, taborety do świetlicy szkolnej, stosowane także w pracowniach szkolnych czy w końcu ławki korytarzowe lub ławki szatniowe. Także krzesła biurowe stosowane w szkole czy w biurze podlegają specyficznym wymaganiom. Szczegółowym ich omówieniem zajmiemy się na stosownych stronach naszej w3. W dalszym ciągu przedstawimy bardziej szczegółowo krzesła zaprezentowane na tej stronie.
Przedstawiamy Krzesła dla Szkoły i Krzesła dla Biura typ Stb (Stolbrzeg). W grupie tej umieściliśmy krzesła uczniowskie - czyli przeznaczone dla uczniów, krzesła nauczycielskie czyli dla nauczycieli w szczególności przeznaczone do sal lekcyjnych oraz krzesła biurowe przeznaczone zarówno do firm jaki do pokoju nauczycielskiego czy do gabinetów szkolnych. Wszystkie oferowane krzesła proponujemy w cenie producenta wraz dostawą do szkoły czy do biura. Podstawową cechą charakterystyczną prezentowanych krzeseł szkolnych czy biurowych jest to, że wykonywane są one na stelażu metalowym, z rur stalowych malowanych farbami proszkowymi. Siedziska i oparcia krzeseł wykonane są ze sklejki, następnie malowane farbami bezbarwnymi ekologicznymi. W niektórych modelach krzeseł siedziska i oparcia krzeseł pokryte są tapicerką lub skajem. Dotyczy to głównie krzeseł dla nauczyciela lub krzeseł biurowych. Stelaże krzeseł wykonane są z profili stalowych o różnych przekrojach - o przekroju okrągłym, kwadratowym lub owalnym oraz o różnych średnicach i o różnych grubościach ścianki. Taka konstrukcja krzeseł gwarantuje ich wysoką trwałość i odporność w trakcie użytkowania. Istotnym elementem krzesła szkolnego jest jego dostosowanie do wzrostu ucznia, użytkownika. Aby dopasować - prawidłowo wybrać krzesło należy dostosować jego rozmiar do wzrostu ucznia / użytkownika. Stosujemy tutaj dwa typy rozwiązań. Możemy wybrać krzesła o zróżnicowanych lecz nie dających się regulować wysokościach. Drugim rozwiązaniem jest wybór tzw. krzesła wielorozmiarowego potocznie określanego mianem krzesła regulowanego lub krzesła z regulowaną wysokością. Wszystkie omawiane tutaj krzesła posiadają stopki zabezpieczające przed uszkodzeniem podłoża / wykładziny. Stopki te spełniają także funkcję informującą o wysokości krzesła poprzez dostosowany do wymagań kolor stopki plastikowej. Realizujemy także wykonane na zamówienie o specjalnym przeznaczeniu krzesła składane, krzesła z pulpitem, krzesła konferencyjne, krzesła obrotowe, krzesła komputerowe, taborety, ławki korytarzowe niskie 35 cm dla dzieci oraz ławki korytarzowe podwyższone 45 cm dla młodzieży oraz szereg innych.
Krzesła w cenie producenta wraz z dostawą dostarczamy do szkół czy do biur na obszarze całej Polski. Na tej stronie prezentujemy szeroki wybór krzeseł szkolnych uczniowskich z atestem / z certyfikatem przeznaczonych do użytku szkolnego, krzesła z regulacją wysokości, krzesła z pulpitem uchylnym, krzesła składane biurowe i krzesła konferencyjne, krzesła do pracowni komputerowej krzesła na podstawie metalowej obrotowe oraz inne krzesła uczniowskie na stelażu metalowym. Sprawdzone w wielu szkołach i innych placówkach oświatowych wygodne i dostosowane do wzrostu ucznia zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy oraz z zaleceniami SanEpid-u prezentowane Krzesła cechują się wysoką jakością i pożądanymi parametrami technicznymi i wytrzymałościowymi. Krzesła dla szkół z naszej oferty są solidnie i precyzyjnie wykonane. Jak powedziano krzesła uczniowskie przeznaczone są do sal lekcyjnych i do pracowni szkolnych. Krzesła uczniowskie muszą posiadać Certyfikat dopuszczający do użytku szkolnego. W szkołach, przedszkolach czy innych placówkach oświatowych nie jest dozwolone stosowanie krzeseł bez ważnego certyfikatu. Nasze Krzesła Uczniowskie posiadają stosowne Certyfikaty i Atesty Materiałowe i Atesty Higieniczne. Przeglądając tą stronę zobaczysz także inne Krzesła na Stelażu Metalowym, w szczególności krzesła składane i krzesła z pulpitem. Ważną cechą Krzeseł na stelażu metalowym jest to, że możemy je dopasować do wzrostu / wysokości ucznia. Mogą one posiadać stały rozmiar lub być wielorozmiarowe zwane potocznie regulowanymi lub z regulacją wysokości. Oferowane przez nas Krzesła dla szkoły Uczniowskie posiadają stosowne ważne certyfikaty, a Krzesła Biurowe wykonane są z materiałów z atestem higienicznym czy materiałowym. Krzesła obrotowe oraz krzesła komputerowe stanowią odrębną grupę krzeseł i mogą mieć zastosowanie zarówno w pracowniach szkolnych jak i równie dobrze prezentują się w biurze.

 
by: Jacek Szram · 2017-09-12 / 2019-03-01, Mikołów

Zobacz jakie Krzesła idealne do Twojego Biura i dla Twojej Szkoły
SB (Stolbrzeg) Krzesła dla Ucznia na stelażu metalowym o przekroju okrągłym, siedzisko ze sklejki
SB-KW Krzesła na stelażu metalowym o przekroju kwadratowym Szkolne Uczniowskie
SB-BIS Najtańsze typowe Krzesła Szkolne Uczniowskie na stalażu metalowym
SB-CIS Krzesła Uczniowskie Szkolne z zaokrąglonym oparciem na stelażu metalowym
JUNAK Krzesło szkolne uczniowskie, stelaż z rury metalowej okrągłej
JUNAK-OW Krzesło szkolne na stelażu z rury owalnej
JUNAK-REG Krzesło Uczniowskie Szkolne Regulowane na stelażu okrągłym
ROMAN Szkolne Krzesło z siedziskiem ze sklejki, na stelażu metalowym
PEGAZ Krzesła Konferencyjne Składane ze stelażem metalowym, siedzisko ze sklejki lub pokryte tapicerką
PEGAZ-P Konferencyjne Krzesła Składane z pulpitem uchylnym, z siedziskiem na sklejce lub tapicerowane
LEKTOR Krzesła Konferencyjne Składane na stelażu metalowym z siedziskiem ze sklejki lub tapicerowane
LEKTOR-P Składane Krzesła Konferencyjne z Pulpitem, siedzisko tapicerowane lub ze sklejki
SB-KONF Stolbrzeg Krzesło Konferencyjne z Pulpitem Uchylnym na stelażu metalowym nie-składane
KUBEŁEK Biurowe Krzesło Konferencyjne na stelażu metalowym
VISO Krzesła dla Biura i dla Szkoły
SB-OBROTOWE Krzesło Obrotowe na metalowym stelażu i na podstawie metalowej
OLEK Krzesło Obrotowe z regulowaną wysokością
SB-KOMP Krzesło Komputerowe z certyfikatem do użytku szkolnego
JAN Krzesła świetlicowe przeznaczone do świetlicy szkolnej i do pomieszczeń socjalnych lub do stołówek i do jadalni
SB-TABORET Stolbrzeg, Taborety na stelażu metalowym, z siedziskiem ze sklejki lub z płyty meblowej
SB-Ł Stolbrzeg, Ławki na Korytarz Szkolny lub do Szatni na stelażu metalowym

Krzesła - szkoła / biuro

Krzesła Szkolne i Krzesła Biurowe

W tej części naszego katalogu przedstawiamy dwie podstawowe grupy krzeseł określanych jako Krzesła Szkolne i Krzesła Biurowe. Zarówno pierwsze jak i drugie z wymienionych znajdą zastosowanie zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Należy bowiem pamiętać, że w szkole mamy do czynienia z Krzesłami Uczniowskimi jak i z Krzesłami dla Nauczyciela. Także znajdą tutaj zastosowanie krzesła określane jako Krzesła Konferencyjne. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z prezentowaną galerią Krzeseł. Ceny i szersze omówienie znajdziecie Państwo w Kartach Towarowych poszczególnych produktów. W tej kategorii prezentujemy także taborety oraz ławki korytarzone.Charakterystyka Krzeseł Szkolnych i Krzeseł Biurowych

Podstawową cechą charakterystyczną prezentowanych tutaj Krzeseł Biurowych i Krzeseł Szkolnych są ich elementy konstrukcyjne. W szczególności stelaże wykonane z rur stalowych o przekrojach okrągłym, owalnym lub kwadratowym. Oparcia i siedziska krzeseł wykonane są ze sklejek liściastych. Mogą być także pokryte tapicerką lub skajem. Te elementy konstrukcyjne wpływają na szczególnie wysoką trwałość i wytrzymałość oferowanych krzeseł. Większość prezentowanych tutaj krzeseł szkolnych posiada stosowne certyfikaty dopuszczające do użytku szkolnego. Do produkcji stosowane są materiały posiadające wymagane atesty. Modele i wzornictwo krzeseł spełniają wymagania Norm Europejskich PN-EN 1729-1,2:2007, która posiada status Polskiej Normy i jest normą obowiązującą dla szkół i przedszkoli w Polsce. Ławki korytarzowe na stelażach metalowych wykonane są w dwóch wersjach siedzisk - z płyt wiórowych lub z listew drewnianych.

Informacje dodatkowe o wykonaniu

Dostępne palety kolorów

Krzesła w szkole dla uczniów i biurowe dla nauczycieli mogą charakteryzować się różnymi kolorami stelaży metalowych, których paletę prezentujemy poniżej. Zasadniczo, poza nielicznymi kolorami, stelaże w różnych kolorach oferujemy bez dodatkowych dopłat. Prosimy jednakże aby było to uzgodnione e-mailem. Oparcia i siedziska krzeseł wykonane ze sklejki malowane są bezbarwnymi farbami ekologicznymi w wyniku czego posiadają naturalne wybarwienie, a tym samym różne odcienie sklejki nie mogą być podstawą do reklamacji. Na życzenie Klientów sklejka może być lakierowana zgodnie z paletą kolorów stelaży za dodatkową opłatą.

kolory stelaży
płyty drewnopodobne
płyty kolorowe
płyty kolorowe

Linki do wybranych stron

Pracownie
Pracownia fizyki 
Pracownie w szkole 
Pracownia chemii 
Laboratoria w szkole 
Pracownia techniki 
Meble do pracowni 
Meble i Szafki Metalowe
Wieszaki przedszkolne ⚡
Szafa szatniowa SUL ⚡
Szafa biurowa drzwi chowane ⚡
Szafa biurowa drzwi przesuwne ⚡
Szafa biurowa SB-900 ⚡

Zobacz na mapach Google gdzie jesteśmy