Aktualizacja do Windows Internet Explorer 7.x

Diariusz czyli przejdź do wszystkich wiadomości

23 Jan 2007
Automatyczna aktualizacja do Windows Internet Explorer 7.x


I stało się to co pewnie stać się musiało. Dziasiaj Windows Update automatycznie pobrał aktualizacje do Windows Internet Explorer 7.x Do chwili obecnej na jednym z komputerów utrzymywałem wersję IE 6.x Dzięki temu mogłem obserwować różnice w wyświetlaniu tworzonych czy poprawianych plikach pomiędzy tymi przeglądarkami. Od tej chwili nie jest to zatem już możliwe.

W pewnym sensie czekałem na taką chwilę. O ile do tej pory Windows Update sugerował pobranie IE 7.x , o tyle dzisiaj po prostu wersję tą pobrał. Zakładam zatem, może niesłusznie, że tak powinien zachować się na innych komputerach. Innymi słowy liczba oglądających wykorzystujących IE 7.x , powinna wzrastać szybciej niż dotychczas - będę obserwował statystyki. Z drugiej strony dobrze, że udało mi się stworzyć szablony, które akceptowane są zarówno przez IE 6.x jak i przez IE 7.x przynajmniej na tyle, że przesunięcia pewnych boxów w IE 6.x nie są chyba irytujące.


Reasumując - przepraszam użytkowników IE 6.x ale życie musi iść do przodu. Ja dalej będę usprawniał pliki na witrynie tyle, że nie będę mógł ich już testować dla MS IE 6.x , a z dotychczasowych doświadczeń wiem, że mogą powstać sytuacje, w których poprawnie wyświetlana, testowana strona okaże się porozrzucanymi puzzlami w jakiejś przeglądarce.
Przyjąłem iż testuję strony w IE 7.x FireFox 2.x oraz Opera 9.x uznając przy tym, że pewne drobne różnice mogą wystąpić. O ile różnice uznaję za niewielkie - rozwiązanie problemów pozostawiam na późniejszą chwilę.