tel. 503846743

⚡ Implanty zębów w Centrum Stomatologii ⇵

Implanty zębów w Centrum Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej
Implanty stomatologiczne to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia najwyższy komfort użytkowania spośród wszystkich dostępnych w stomatologii sposobów odtwarzania brakujących zębów. Implant jest to korzeń zęba wykonany z tytanu. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy korony zęba. W przypadku braku większej liczby zębów można umieścić w kości kilka wszczepów i stworzyć podparcie dla mostów. W przypadku braku wszystkich zębów już dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują protezy całkowite. Jednak należy pamiętać że dobór najlepszej dla Państwa metody zawsze ustalany jest po konsultacji z lekarzem.
Implantoprotetyka i Chirurgia Szczękowo - Twarzowa w gabinecie stomatologicznym Dental Pearl
Implant jest to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka,wykorzystywanym w medycynie od wielu lat w postaci np endoprotez czy elementów zespalających złamane w wyniku urazów kości. Jego biozgodność powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant stanowi naturalny, stabilny fundament, na którym można wykonać odbudowę protetyczną (koronę, most lub protezę).
Konsultacja implantologiczna
W trakcie konsultacji implantologicznej omawiany jest kompleksowy plan leczenia braków zębowych zakładający wszczepienie odpowiedniej ilości implantów jak i wykonanie dodatkowych zabiegów w sytuacjach gdy jest niewystarczająca do wszczepienia implantów ilość kości. Przedstawiane są również wskazania i przeciw wskazania do zabiegu implantacji oraz ewentualne powikłania. Konsultacja implantologiczna - plan leczenia zgodnie z najnowszymi światowymi standardami omawiany jest na podstawie badania tomografii stożkowej twarzoczaszki (CBCT) umożliwiającej wykonanie rekonstrukcji trójwymiarowych twarzy pacjenta i zaplanowanie całego zabiegu oraz późniejszej odbudowy protetycznej na implantach
Zabieg wszczepienia implantów
Wszczepienie implantu Systemu Alpha Bio lub Systemu Nobel Biocare. Zabieg polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Trwa od 30 minut przy odtwarzaniu braku pojedyńczego zęba do nawet 4 godzin w skomplikowanych przypadkach wymagających odtwarzania brakującej kości i wszczepiania wielu implantów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
by: Daniel Szram · modyfikacja: 2019-06-17 / utworzono: 2016-09-19

Implanty zębów

Centrum Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Implant zębowy to najnowocześniejsze i najlepsze rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Implant zęba to najwyższy komfort użytkowania i najwyższa estetyka odbudów protetycznych do złudzenia przypominających własne zęby. Istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów ile jest brakujących zębów.

Implanty zębowe - trzy kroki do własnych zębów

Implanty zębowe ceny

Podane poniżej ceny mogą się zmienić i nie stanowią oferty w myśl k. c., cennik aktualizowano: 01.07.2016

Druga wizyta: zabieg wszczepienia implantów
od 30 minut do 4 godzin
Zabieg polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Trwa od 30 minut przy odtwarzaniu braku pojedyńczego zęba do nawet 4 godzin w skomplikowanych przypadkach wymagających odtwarzania brakującej kości i wszczepiania wielu implantów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Wszczepienie implantu System Alpha Bio - 2000 zł lub System Nobel Biocare 2500 zł
Pierwsza wizyta: konsultacja implantologiczna
około 30 minut
W trakcie konsultacji implantologicznej omawiany jest kompleksowy plan leczenia braków zębowych zakładający wszczepienie odpowiedniej ilości implantów jak i wykonanie dodatkowych zabiegów w sytuacjach gdy jest niewystarczająca do wszczepienia implantów ilość kości. Przedstawiane są również wskazania i przeciwskazania do zabiegu implantacji oraz ewentualne powikłania
Konsultacja implantologiczna - plan leczenia zgodnie z najnowszymi światowymi standardami omawiany jest na podstawie badania tomografii stożkowej twarzoczaszki (CBCT) umożliwiającej wykonanie rekonstrukcji trójwymiarowych twarzy pacjenta i zaplanowanie całego zabiegu oraz późniejszej odbudowy protetycznej na implantach 100 zł
Gwarancje
w przypadku odrzucenia przez organizm implantu, z przyczyn niezależnych od pacjenta, zabieg wykonywany jest powtórnie bezkosztowo. Producenci implantów Nobel BioCare i Alpha Bio Tec udzielają dożywotniej gwarancji na swoje produkty.
Trzecia wizyta: Odbudowa protetyczna
od 2 do 6 miesięcy
Po okresie gojenia się wszczepu (od 2 do 6 miesięcy) wykonuje się na nim odbudowę protetyczną. Jej cena jest zróżnicowana i zależy od rodzaju odbudowy i użytych materiałów
Inne koszty - regeneracja kostna od 1500 do 3000 zł, podniesienie dna zatoki szczękowej od 2000 do 3000 zł, rozszczepienie wąskiego wyrostka zębodołowego od 300 do 600 zł
Wskazania i przeciwwskazania do wszczepiania implantów zębowych
Chociaż implanty stomatologiczne to najnowocześniejsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu należy zapytać czy i jakie są przeciwwskazania do wszczepiania implantów zębów. Implanty zębowe są bardzo wytrzymałe, a ponadto montowane na nich korony można dopasować do koloru pozostałych zębów.
Implant zębowy to rodzaj śrubki wykonanej z tytanu, którą wszczepia się w miejsce utraconego zęba. Po pewnym czasie implant zrasta się z kością szczęki, zastępując tym samym korzeń zęba naturalnego. Następnie na śrubce montuje się koronę. Implant stomatologiczny zapewnia pacjentom komfort użytkowania, gdyż w praktyce newiele różni się od zęba naturalnego. Implanty zębowe nie są jednakże rozwiązaniem dla każdego. Konsultacja implantologiczna pomoże w podjęciu decyzji o wszczepieniu implantu zęba lub o rezygnacji z implantacji.

Informacje organizacyjne


Pomoc doraźna
Pacjenci "z bólem" w miarę możliwości przyjmowani są poza kolejnością
Parking
Dla oczekujących pacjentów parking bezpłatny
Niepełnosprawni
Prosimy o powiadomienie podczas rejestracji
503846743 Rejestracja telefoniczna
Uzgadnianie i rejestracja terminów wizyt. Zadzwoń w celu umówienia się na wizytę w gabinecie dentystycznym.
601774443
Połączenie z właścicielem codziennie 8:00 ÷ 20:00. Zadzwoń w związku z implantami czy zabiegami chirurgicznymi.

Przykładowe certyfikaty i dyplomy

Współczesne ortodontyczne postępowanie profilaktyczno-terapeutyczne w okresie rozwojowym. Próchnica wczesnego dzieciństwa - uwarunkowania i postępowanie kliniczne. Profilaktyka ortodontyczna u osób dorosłych. Resekcja wierzchołków korzeni zębów w aspekcie sterowanej regeneracji kości. Oto wybrane uzyskane certyfikaty.


Resekcja wierzchołków korzeni zębów w aspekcie sterowanej regeneracji kości

Resekcja wierzchołków korzeni zębów w aspekcie sterowanej regeneracji kości. Certyfikat ukończenia szkolenia e-lerningowego "Postępy w stomatologii" wraz z potwierdzeniem zaliczenia zadań testowych.


Profilaktyka ortodontyczna u osób dorosłych

Profilaktyka ortodontyczna u osób dorosłych. Certyfikat ukończenia szkolenia e-lerningowego Postępy w stomatologii wraz z potwierdzeniem zaliczenia zadań testowych.


Próchnica wczesnego dzieciństwa - uwarunkowania i postępowanie kliniczne

Próchnica wczesnego dzieciństwa - uwarunkowania i postępowanie kliniczne. Certyfikat ukończenia szkolenia e-lerningowego "Postępy w stomatologii" wraz z potwierdzeniem zaliczenia zadań testowych.


Współczesne ortodontyczne postępowanie profilaktyczno-terapeutyczne

Współczesne ortodontyczne postępowanie profilaktyczno-terapeutyczne w okresie rozwojowym. Certyfikat ukończenia szkolenia e-lerningowego "Postępy w stomatologii" wraz z potwierdzeniem zaliczenia zadań testowych.


Podstawowe informacje o gabinecie stomatologicznym Dental Pearl Mikołów

Centrum Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej utworzone w roku 2010 jako Gabinet Stomatologiczny Dental Pearl Mikołów. Dzięki wytrwałej pracy, zaangażowaniu i fachowości lekarzy współpracujących i konsultujących w studiu stomatologicznym podejmujemy się wykonywania najtrudniejszych zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie podstawowych danych o naszym Centrum Stomatologii. Więcej znajdziesz w abstrakcie.

Dental Pearl
ul. Rybnicka 134, 43-190 Mikołów, tel. 503 846 743
w3 Dental Pearl lub Dental Pearl na mapie Google


Zaprasza Gabinet Dentystyczny Dental Pearl Mikołów

Pomóc pacjentowi w każdym przypadku - to nasza misja

W gabinecie stomatologicznym Dental Pearl stosujemy nowoczesne, bezbolesne metody leczenia zębów. Usuwanie zębów, wstawianie implantów, wybielanie zębów czy protezy zębowe - oto szeroki wachlarz naszych usług stomatologicznych.