Centrum Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Centrum Stomatologii Dental Pearl Mikołów
Dental Pearl

Implanty zębów

Jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia najwyższy komfort użytkowania spośród wszystkich dostępnych w stomatologii sposobów odtwarzania brakujących zębów. Implant jest to korzeń zęba wykonany z tytanu. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy korony zęba. W przypadku braku większej liczby zębów można umieścić w kości kilka wszczepów i stworzyć podparcie dla mostów. W przypadku braku wszystkich zębów już dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują protezy całkowite. Jednak należy pamiętać że dobór najlepszej dla Państwa metody zawsze ustalany jest po konsultacji z lekarzem.

Dental Pearl Mikołów

Implantoprotetyka i Chirurgia Szczękowo - Twarzowa

Implant jest to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka,wykorzystywanym w medycynie od wielu lat w postaci np endoprotez czy elementów zespalających złamane w wyniku urazów kości. Jego biozgodność powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant stanowi naturalny, stabilny fundament, na którym można wykonać odbudowę protetyczną (koronę, most lub protezę).

Konsultacja implantologiczna
W trakcie konsultacji implantologicznej omawiany jest kompleksowy plan leczenia braków zębowych zakładający wszczepienie odpowiedniej ilości implantów jak i wykonanie dodatkowych zabiegów w sytuacjach gdy jest niewystarczająca do wszczepienia implantów ilość kości. Przedstawiane są również wskazania i przeciw-wskazania do zabiegu implantacji oraz ewentualne powikłania. Konsultacja implantologiczna - plan leczenia zgodnie z najnowszymi światowymi standardami omawiany jest na podstawie badania tomografii stożkowej twarzoczaszki (CBCT) umożliwiającej wykonanie rekonstrukcji trójwymiarowych twarzy pacjenta i zaplanowanie całego zabiegu oraz późniejszej odbudowy protetycznej na implantach
Zabieg wszczepienia implantów
Wszczepienie implantu Systemu Alpha Bio lub Systemu Nobel Biocare. Zabieg polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Trwa od 30 minut przy odtwarzaniu braku pojedynczego zęba do nawet 4 godzin w skomplikowanych przypadkach wymagających odtwarzania brakującej kości i wszczepiania wielu implantów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
wordMarkLogo

Dental Pearl
43-190 Mikołów ul. Rybnicka 134
tel: 503 846 743
e-mail: info@dentalpearl.pl

by Daniel Szram Mikołów 2016-09-15

Implanty zębowe - trzy kroki do własnych zębów

⚹Cena i oferta mogą ulec zmianie.

Centrum Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Implanty zębów

Implant zębowy to najnowocześniejsze i najlepsze rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Implant zęba to najwyższy komfort użytkowania i najwyższa estetyka odbudów protetycznych do złudzenia przypominających własne zęby. Istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów ile jest brakujących zębów.

Wskazania i przeciwwskazania do wszczepiania implantów zębowych

Chociaż implanty stomatologiczne to najnowocześniejsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu należy zapytać czy i jakie są przeciwwskazania do wszczepiania implantów zębów. Implanty zębowe są bardzo wytrzymałe, a ponadto montowane na nich korony można dopasować do koloru pozostałych zębów.

implanty zębów

Implant zębowy to rodzaj śrubki wykonanej z tytanu, którą wszczepia się w miejsce utraconego zęba. Po pewnym czasie implant zrasta się z kością szczęki, zastępując tym samym korzeń zęba naturalnego. Następnie na śrubce montuje się koronę. Implant stomatologiczny zapewnia pacjentom komfort użytkowania, gdyż w praktyce newiele różni się od zęba naturalnego. Implanty zębowe nie są jednakże rozwiązaniem dla każdego. Konsultacja implantologiczna pomoże w podjęciu decyzji o wszczepieniu implantu zęba lub o rezygnacji z implantacji.

Inne usług i zabiegi dentystyczne

Implanty zębowe NOBEL BIOCARE oraz ALPHA BIO

 • odtwarzanie kości przed leczeniem implantologicznym
 • wszczepianie implantów zębowych
 • korony i mosty na implantach stomatologicznych
 • protezy na implantach z zatrzaskami (overdenture)

Chirurgia stomatologiczna szczękowo-twarzowa

 • usuwanie chirurgiczne zębów, korzeni
 • resekcja wierzchołka korzenia zęba
 • leczenie chirurgiczne ostrych stanów zapalnych jamy ustnej
 • szycie (plastyka) połączenia ustno - zatokowego

Chirurgia stomatologiczna szczękowo-twarzowa

 • usuwanie torbieli zatok szczękowych
 • chirurgia przedprotetyczna
 • chirurgia onkologiczna jamy ustnej dziąsła, błony śluzowej, języka
 • nastawianie zwichniętych zębów po urazach

Konsultacje wstępna ogólno stomatologiczna

 • znieczulenia komputerowe The Wand i konwencjonalne
 • instruktaż higieny jamy ustnej
 • wizyta adaptacyjna dla dzieci
 • wypełnienia światłoutwardzalne

Korony, mosty, protezy, leczenie endodontyczne, wybielanie

 • Korony i mosty metalowo - porcelanowe, pełnoceramiczne i cyrkonowe
 • protezy szkieletowe, nylonowe, całkowite i częściowe
 • leczenie endodontyczne zębów siecznych, przedtrzonowych i trzonowych
 • wybielanie zębów ZOOM! Advanced Power oraz nakładkami

Konsultacja implantologiczna

W celu umówienia się na konsultację implantologiczną zadzwoń

Informacje organizacyjne


Pomoc doraźna

"z bólem" w miarę możliwości poza kolejnością

Parking

Dla oczekujących pacjentów parking bezpłatny

Niepełnosprawni

Prosimy o powiadomienie podczas rejestracji

601774443

Połączenie z właścicielem codziennie 8:00 ÷ 20:00

Zobacz także