Zestaw do doświadczeń chemicznych

Przejdź do wszystkich komunikatów » 

15 July 2007,
Skład zestawu do doświadczeń chemicznych i zasady posługiwania się zestawem.

» zobacz ofertę handlową
 

Zasady posługiwania się zestawem do doświadczeń chemicznych.


  1. Zestaw do doświadczeń chemicznych zaprojektowano tak, by załączone w nim przyrządy zabezpieczyły wykonanie doświadczeń przez grupę 2 - 4 uczniów.
  2. Szczegółowe opisy i instrukcje dotyczące wykonania doświadczeń są oczywiście przedstawione w podręcznikach do nauczania chemii. W dalszej części skupimy się przede wszystkim na dodaniu opisu, który może być charakterystyczny dla tego konkretnego zestawu.
  3. Do niektórych doświadczeń konieczny jest dodatkowy sprzęt uzupełniający, który nie znajduje się w zestawie. Wykaz sprzętu uzupełniającego przedstawiamy poniżej.
  4. Po zapoznaniu się z opisem doświadczenia, należy wyjąć niezbędne pomoce i zmontować aparaturę wg rysunku/opisu zgodnie z instrukcją.
  5. Odczynniki, które będą używane w danym doświadczeniu umieścić w kuwecie na stanowisku pracy ucznia.
  6. Po zakończeniu doświadczeń aparaturę należy rozebrać, sprzęt i naczynia dokładnie umyć i wysuszyć, następnie odłożyć do pojemnków, w których normalnie są przechowywane. W przypadku zniszczenia któregoś z elementów, należy go wymienić na nowy.
  7. Nie wolno używać uszkodzonego szkła laboratoryjnego i innych elementów. Należy je wymienić na nowe. Elementy metalowe powinny być konserwowane wazeliną techniczną.
  8. Za stan zestawu odpowiedzialnna powinna być grupa uczniów pracująca na danym zestawie.

Wyposażenie i skład zestawu do doświadczeń chemicznych


Komplet rurek laboratoryjnych.


Wykaz sprzętu uzupełniającego.

Podane poniżej ilości odnoszą się do 10 stanowisk uczniowskich.