Konfesjonały składane mobilne dla spowiedników

Konfesjonał mobilny kościelny

☎ 32 738 52 62       biuro@edukacja-mikolow.pl

⚡ O konfesjonałach mobilnych składanych 📴

Tradycyjnie miejsce odosobnione, pozwalające na specyficzny rodzaj skupienia towarzyszącego wyznaniu określa się terminem pochodzącym od „confessio” czyli konfesjonał. Jako miejsce przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania, spowiedzi jest miejscem w kościele zazwyczaj wydzielonym w formie drewnianego czy to kamiennego obszaru, tworzącego rodzaj pomieszczenia. W mniej lub bardziej realny sposób podzielonego na dwie części. Jedna z tych części przeznaczona jest dla spowiednika, a druga dla osoby wyznającej grzechy - penitenta. Spowiednik i osoba spowiadająca się oddzielone są od siebie kratką. Tym samym konfesjonał może stworzyć warunki do prywatności, do poczucia komfortu psychicznego spowiadającemu się. Konfesjonały są obecne w kościołach od XVI wieku.
 
Zauważmy jednak, że konfesjonał to tylko miejsce, w którym dokonuje się spowiedź. Co oznacza, że może się ona dokonać także w innym miejscu, byleby zapewniało powagę spowiedzi. Aby zagwarantowało spokój i możliwość skupienia się zarówno spowiednikowi jaki spowiadającemu się. Wychodząc prawdopodobnie z tego założenia polski ksiądz stworzył swego czasu inicjatywę mobilnego konfesjonału, która cieszy się sporą popularnością. Swoim mobilnym konfesjonałem dociera do wielu miejsc wychodząc tym samym do wiernych. Oczywiście ciężki, tradycyjny konfesjonał kościelny nie jest przydatny dla tego typu inicjatyw. Właśnie tutaj, jak też w warunkach spowiedzi polowej, na pielgrzymkach itp. szczególnie przydatny okaże się lekki przenośny konfesjonał składany. W dalszej części przedstawiamy takie konfesjonały, które odróżniają się od siebie wybarwieniem - ciemnym lub jasnym.
 
Do wykonania konfesjonałów składanych użyto barwione drewniane listwy sosnowe. Listwy barwione są bejcą nitro, a następnie pokryte odpornym na ścieranie lakierem bezbarwnym co wystarczająco zabezpiecza konfesjonał przenośny przed czynnikami atmosferycznymi. Siedzisko i oparcie konfesjonału można wyłożyć eko-skórą - co wydaje się być preferowane - lub tapicerką. Boczne powierzchnie konfesjonału łączone są z plecami i siedziskiem za pomocą metalowych zawiasów tworząc zwartą, stabilną konstrukcję. Tradycyjnie w bocznych skrzydłach umieszczona jest kratka. WQ tym przypadku do jej wykonania użyto blachy cięto-ciągnionej zabezpieczonej w procesie malowania proszkowego. Oddzielne klęczniki zabezpieczone są przed odsuwaniem się dzięki zawiasom metalowym. Całość może być bez trudu łączona lub rozłożona na poszczególne elementy dzięki czemu konfesjonały mogą być łatwo składowane czy przewożone.
 
by: Jacek Szram · modyfikowano 2022-03-24 / utworzono 2019-05-20, Mikołów
 

Zapoznaj się ofertą konfesjonałów składanych - cena, wymiary 📴

Konfesjonały składane mobilne Wykonany z drewnianych listew sosnowych wybarwionych bejcą zabezpieczoną przed ścieraniem przenośny konfesjonał składany może być wykorzystany jako konfesjonał mobilny lub konfesjonał do spowiedzi w terenie jak to się ostatnio praktykuje w galeriach handlowych, na placach targowych, bazarach, w miejscach gdzie organizowane są koncerty, pielgrzymki itp.  
Przygotowali: Natalia Orłoś-Łukarska & Jacek Szram · 2016-06-20

Konfesjonał składany


Konfesjonały składane mobilne „złoty” i ciemny „klasyczny”

Konfesjonał mobilny składany jasny „złoty”
Podstawowym materiałem użytym do wykonania konfesjonału składanego mobilnego są listwy z drewna sosnowego. Po obróbce mechanicznej drewno zostaje wybarwione bejcą nitro uzyskując odpowiednie zabarwienie. W dalszym etapie drewno malowane jest lakierem bezbarwnym. Otrzymujemy wówczas odpowiednio zabezpieczone, odporne na ścieranie pokrycie zewnętrzne listew wykorzystanych do wykonania konfesjonału. Biorąc pod uwagę, że spowiednik może spędzać w konfesjonale więcej czasu, wewnętrzne powierzchnie konfesjonału - siedzisko i oparcie wykończone są tapicerką lub eko-skórą o odporności określonej na 10000 cykli. Boczne skrzydła konfesjonału składanego osadzone są na metalowych uchylnych zawiasach. W bocznych skrzydłach umieszczone są kratki wykonane z blachy cięto-ciągnionej pomalowanej metodą proszkową. Z dwóch stron konfesjonału mobilnego umieszczone są klęczniki. Klęczniki konfesjonału połączone są z konfesjonałem za pomocą metalowych zaczepów. Przyjęty sposób połączeń zastosowanych w składanym konfesjonale umożliwia jego łatwy montaż i demontaż, a tym samym jest on łatwy do przewozu czy magazynowania.
 
Wymiary konfesjonałów składanych mobilnych [mm]: wys x szer x gł:
- po rozłożeniu 1500 x 760 x 450
- złożony 1500 x 760 x 150

Konfesjonał jasny „złoty”

cena netto* : PLN 1609.77 , cena brutto* : PLN 1980.00
koszt wysyłki wg stanu na dzień 24.03.2022 wynosi 500.00 zł brutto

UWAGA - sprawdź stan opakowania w chwili odbioru towaru - jeżeli stwierdzisz uszkodzenia, a kurier odmówi kontroli stanu towaru - odmów przyjęcia i zażądaj spisania protokołu z podaniem powodu odmowy

Podano cenę dla wykonań standardowych

*Cena zmieniona w dniu 24.03.2022; *Cena i wzornictwo mogą ulec zmianie.
Sprawdź cenę tel: 32-738-52-62 lub e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl
Ogólna charakterystyka: nowe, nie używane
Dostępność : po uprzednim zamówieniu przeciętnie około 14 dni, może być inna


Przenośny konfesjonał ciemny „klasyczny”

Składany konfesjonał przenośny ciemny „klasyczny”
Wśród oferowanych składanych konfesjonałów przenośnych prezentowany konfesjonał-ciemny można uznać za bodaj najbardziej typowy jeżeli chodzi o kolorystykę dlatego określiliśmy mianem „klasyczny”. Podobnie jak prezentowany „konfesjonał złoty” o jaśniejszym wybarwieniu nadaje się do wykorzystywania wewnątrz kościoła jak i na zewnątrz np. podczas rekolekcji, plenerowych zlotów młodzieży, odpustów parafialnych oraz w innych sytuacjach mobilnych.
Podobnie jak prezentowany wyżej także przenośny „konfesjonał-klasyczny” wykonany jest z barwionych bejcą nitro listew sosnowych. W tym wypadku barwa jest bardziej wysycona dzięki czemu uzyskujemy ciemny kolor konfesjonału. Zabezpieczenie listew drewnianych odpornym na ścieranie lakierem bezbarwnym zapobiega wystarczająco przed powstającymi w trakcie eksploatacji uszkodzeniami. Wnętrze konfesjonału tworzące oparcie i siedzisko wyłożone jest tapicerką lub eko-skórą. Mocowane na zawiasach metalowych skrzydła boczne konfesjonału oraz oddzielne klęczniki także łączone zawiasami metalowymi tworzą stabilną całość, która może być jednocześnie łatwo demontowana. W efekcie otrzymujemy konfesjonał-mobilny, który bez trudu możemy składać do magazynowania czy do przewozu.
 
Wymiary konfesjonału mobilnego [mm]: wys x szer x gł:
- rozłożony 1500 x 760 x 450
- złożony 1500 x 760 x 150

Konfesjonał-przenośny „klasyczny”

cena netto* : PLN 1609.76 , cena brutto* : PLN 1980.00
koszt wysyłki wg stanu na dzień 24.03.2022 wynosi 500.00 zł brutto

UWAGA - sprawdź stan opakowania w chwili odbioru towaru - jeżeli stwierdzisz uszkodzenia, a kurier odmówi kontroli stanu towaru - odmów przyjęcia i zażądaj spisania protokołu z podaniem powodu odmowy

Podano cenę dla wykonań standardowych

*Cena zmieniona w dniu 24.03.2022; *Cena i wzornictwo mogą ulec zmianie.
Sprawdź cenę tel: 32-738-52-62 lub e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl
Ogólna charakterystyka: nowe, nie używane
Dostępność : po uprzednim zamówieniu przeciętnie około 14 dni, może być inna


Przeglądając stronę o mobilnych konfesjonałach składanych może zainteresuję Cię także inne produkty z grupy mebli dla kościołów: ⮯


Czekamy na Państwa pytania, zamówienia oraz uwagi, opinie, pomysły i sugestie

Dostarczamy specjalistyczne certyfikowane produkty - meble szkolne, przedszkolne, wyposażenie żłobków, szafy metalowe szatniowe , kartotekowe oraz meble biurowe. Oferowane meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów posiadających stosowne atesty. Spełniają wszelkie wymagania do zastosowań w placówkach użyteczności publicznej, w placówkach oświatowych dowolnego szczebla - w żłobkach, przedszkolach czy w szkołach. Nasza szeroka oferta sprosta także wymaganiom firm, biur, przedsiębiorstw itp. Reagujemy na stale zachodzące zmiany doskonaląc naszą ofertę poprzez wprowadzanie nowoczesnego wzornictwa, nowych materiałów o technologii licząc na satysfakcję naszych klientów.
Pomagamy dokonywać dobrych wyborów poprzez kompleksową ofertę adresowaną do szerokiego grona zainteresowanych.