tel. 32 738 52 62

⚡ Kącik czytelniczy do przedszkola ⇵

Kącik czytelniczy w przedszkolu spełnia istotną rolę w rozwijaniu umiejętności czytania. Dzieci nie tylko zwracają się do nauczycieli o przeczytanie książeczki, ale podejmują też próby samodzielngo „przeczytania” tekstu w znanej książęczce, odszukują literki, rozpoznają wyrazy. W ten sposób wchdzą w świat dorosłych, a my powinniśmy ich do tego zachęcać i powinniśmy im to ułatwić. Z tego względu nie można nie doceniać funkcji kącika książki - kącika czytelniczego - pierwszej czytelni z jaką dziecko może mieć do czynienia. Przeciwnie z całą pewnością można powiedzieć, że kącik tematyczny czytelniczy jest tym miejscem w przedszkolu, gdzie dzieci uczą się nie tylko obcowania z literaturą, ale również - a może przede wszystkim - poznają czy doskonalą umiejętność czytania. Śmiało można powiedzieć, że kącik czytelniczy może stać się tym najważniejszym, tą odskocznią gdzie poprzez zabawę dziecko nabywa umiejętności bodaj najważniejszej w życiu - umiejętności czytania. To od nauczyciela / opiekuna / wychowawcy zależy jakie wartośći zaszczepi w dziecku poprzez taki czy inny dobór literatury, która znajdzie się na półkach przedszkolnego kącika tematycznego. Ale tak czy inaczej poprzez kącik czytelniczy powinien pamiętać o swojej powinności, by zaszczepić w dziecku potrzebę poznawania, poszukiwania i zrozumienia otaczającego świata, otaczającej rzeczywistości. W dobie malejącej roli książki kącik czytelniczy może stać się tym elementem, który w sposób prawidłowy ustali relację pomiędzy światem nośników wiedzy, nośników poznania. Oczywiście, kącik czytelniczy jest tylko niewielkim elementem na tej drodze, tak jak książka, papier jest tylko nośnikem pewnej dostępnej wiedzy. To od nauczyciela zależy jak książka, kącik czytelniczy, płyta CD, smartfon zostaną wykorzystane. Kącik czytelniczy jest tylko narzędziem, które może w tym pomóc.
Korpus kącika wykonany jest z płyty wiórowej laminowanej o grubości 18 mm. Plecy wykonano z płyty HDF o grubości 3,2 mm lakierowanej. Kącik posiada szuflady zawieszone na prowadnicach rolkowych, a drzwi na zawiasach puszkowych. Wymiary [gł x szer x wys] elementów:
Kącik czytelniczy Miś: 545 x 1000 x 1300 [mm], waga 52 kg
Poducha czytelnicza Miś: 300 x 300 x 40 [mm], waga 0.15 kg
 
by: Jacek Szram · modyfikowano 2019-03-05 / utworzono 2017-02-19, Mikołów

Kącik czytelnia

Kącik czytelniczy Kącik czytelniczy do przedszkola jest miejscem dla książek i sygnałem iż czytanie jest ważną dziedziną życia, poszerzamy swoją wiedzę i kreujemy światopogląd

Czytelnia - kącik do przedszkola - oferta producenta kącików tematycznych do przedszkola


Kącik czytelniczy do przedszkola

Kącik tematyczny przedszkolny

Kącik czytelnia

Kącik służący do ekspozycji książek i bajek. Posiada również miejsce na poduszki do siedzenia gdy dzieci słuchają czytania. Wpasowuje się to w ogólnopolską promocję czytania książek dzieciom. Specjalne miejsce dla książek jest dla dzieci sygnałem iż czytanie jest ważną dziedziną życia dzięki której poszerzamy swoją wiedzę i kreujemy światopogląd. Dodatkowo w zestawie Poducha Czytelnicza Miś
Wykonanie: Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Plecy z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Drzwi zawieszone na zawiasach puszkowych.
Wymiary [gł x szer x wys] elementów:
Kącik czytelniczy Miś: 545 x 1000 x 1300 [mm], waga 52 kg
Poducha czytelnicza Miś: 300 x 300 x 40 [mm], waga 0.15 kg

Kącik przedszkolny czytelniczy, ceny

Kącik czytelniczy Miś cena netto* : PLN 746.24 , cena brutto* : PLN 917.87
Poducha do kącika czytelniczego Miś cena netto* : PLN 21.63 , cena brutto* : PLN 26.60

Podano cenę dla wykonania standardowego

*Cena ważna od 01-08-2018
*Cena i wzornictwo mogą ulec zmianie
Pobierz cennik .PDF
Sprawdź cenę tel: 32-738-52-62 lub e-mail: biuroedukacja-mikolow.pl
Ogólna charakterystyka: nowe, nie używane
Dostępność : po uprzednim zamówieniu przeciętnie około 14 dni
Edukacja Sp. z o.o.

Zobacz produkty powiązane

Aby przeglądać rozwiń menu na górze strony