tel. 32 738 52 62

⚡ Tematyczne kąciki zainteresowań w przedszkolu ⇵

Tworzenie kącików zainteresowań zwanych także kącikami tematycznymi wywiera wpływ na dostosowanie się dzieci w przedszkolu do nowych niejednokrotnie silnie zmienionych warunków w jakich dziecku przychodzi funkcjonować. Właśnie kąciki tematyczne mogą ułatwić kontakt dzieci między sobą. Mogą wspomóc w nawiązaniu pozytywnego kontaktu z przedszkolanką, wychowawcą, nauczycielem. Jednym z podstawowych obligatoryjnych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy planowaniu wyposażenia przedszkola jest to czy meble posiadają certyfikat dopuszczający do stosowania w placówkach oświatowych. Reszta to rzecz gustu, doświadczenia organizatorów, właściwego określenia potrzeb itp. Często zwraca się uwagę na to by planując zagospodarowanie przedszkola kierować się zasadą jasnego podziału przestrzeni ze względu na rodzaj i charakter wykonywanych czynności. Trzeba także kierować się znajomością wychowanków. W tym przypadku organizując wydzielone miejsca do zabawy należy zwrócić uwagę na, to by nazwa kącików zainteresowań była zgodna z ich przeznaczeniem oraz by kącik w sensie dosłownym pozostawał wydzielonym obszarem o określonych funkcjach. Oznacza to, że wszystkie przedmioty potrzebne do przewidzianych zajęć czy zabaw znalazły tam swoje miejsce. Chodzi o to, by dzieci nie musiały przenosić zabawek z innych części przedszkola. Nabywanie nawyków utrzymania rzeczy w należytym porządku wymaga, by dla każdej rzeczy czy dla każdej zabawki przewidziano wyodrębnione stałe miejsce w obszarze kącika. By zabawki ułożono w logiczny i jasny dla dziecka sposób oraz by określono zasady korzystania z kącików i by zasady te były przestrzegane.
W naszych propozycjach znajdziecie Państwo szereg ciekawych rozwiązań dla tematycznych kącików zainteresowań czy kącików zabaw do przedszkola. Kolejno zostaną zaprezentowane - kącik Mechanik Samochodowy, kącik Zabaw Kreatywnych czy kącik Kawiarenka Lalek. Nie pominęliśmy bardziej tradycyjnych jak Gabinet lekarsko-kosmetyczny czy Kuchnia. Wychdząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów niewątpliwie dużym zainteresowaniem mogą się spotkać kąciki Czytelniczy czy Religijny.
Jako że zabawa zajmuje istotne miejsce w życiu przedszkolaka, ma duży wpływ na jego zdrowie, rozwój czy wychowanie itd., kącik zainteresowań dostarczając okazję do symulowania realnych sytuacji z życia dzecka winien zanleźć ważne miejsce w Państwa przedszkolu. Tworząc ofertę staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

 
by: Jacek Szram · 2017-02-14 / 2019-03-04, Mikołów

Kąciki zainteresowań

Kąciki tematyczne Polecamy kąciki tematyczne do przedszkola zestawy mebelków dla przedszkolaków do przedszkolnych sal zabaw z atestem certyfikatem do użytku w placówkach oświatowych

Tematyczne kąciki zainteresowań dla przedszkola z atestem, certyfikatem - oferuje producent mebli przedszkolnych


Przedstawiamy tematyczne kąciki zainteresowań dla przedszkolaków


Mechanik Samochodowy

Przeznaczony dla przedszkolaków

Mechanik samochodowy

Stół roboczy z szafką na narzędzia jest miniaturą prawdziwego stanowiska roboczego. Szczególnie przeznaczony dla zainteresowań chłopców ale nie tylko. Stanowisko to pozwala na poczucie się prawdziwym mechanikiem, majstrem, monterem i rozwijać wyobraźnie w kierunku przyszłego rozwoju zawodowego „kim zostaniesz jak dorośniesz? ”
Wykonanie: Górna część wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, obrzeże PCV. Dolna część stołu wykonana z listew drewnianych sosnowych lakierowanych. Tylna ściana wyposażona w haczyki do zawieszania narzędzi.
Wymiary [gł x szer x wys] kącika zainteresowań mechanik samochodowy
504 x 1054 x 1250 [mm], waga 31 kg

Zobacz kartę kącika mechanik samochodowy dla przedszkolaków, ceny
⚡ Kącik tematyczny mechanik samochodowy »»

Kącik zabaw kreatywnych

Przeznaczony dla przedszkolaków

Kącik kreatywny

Regał z szafką dolną służący do wykreowania każdego dowolnego tematu np. aktualnej pory roku, świąt czy wydarzeń, które mają odbyć się w Twoim przedszkolu. Może być również wykorzystany na stałą ekspozycję dotyczącą przyrody, sportu, nauki, techniki i wielu innych.
Wykonanie: Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Na plecach regału zamontowana tablica korkowa z wypełnieniem z miękkiej płyty pilśniowej. Obrzeża PCV.
Wymiary [gł x szer x wys] kącika zabaw kreatywnych do przedszkola
450 x 1000 x 1350 [mm], waga 59 kg

Zobacz kartę kącika zabaw kreatywnych dla przedszkolaków, ceny
⚡ Kącik zainteresowań zabawy kreatywne »»

Kącik gabinet kosmetyczno-lekarski

Kącik zainteresowań do przedszkola

Kącik kosmetyczno-lekarski

Kącik gabinet kosmetyczno-lekarski to stworzenie kolejnej przestrzeni, dzięki której można bawić się lub trenować osobowość podczas odgrywania scen z dorosłego życia.
Wykonanie: Biurko - Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV. Kozetka - Konstrukcja wykonana z rury stalowej, malowana farbą proszkową. Materac tapicerowany skórą syntetyczną, zmywalną. Regał - Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV. Taboret - konstrukcja wykonana z rury stalowej, malowana farbą proszkową. Siedzisko wykonane ze sklejki 15 mm, malowane lakierem akrylowym.
Wymiary [gł x szer x wys] dla poszczególnych elementów:
biurko : 500 x 700 x 530 [mm], waga 13 kg
kozetka : 450 x 1300 x 450 [mm], waga 8.5 kg
regał : 250 x 500 x 1150 [mm], waga 15,5 kg
taboret : Fi 280 x H 310 mm, waga: 2,2 kg

Zobacz kartę kącika gabinet kosmetyczno-lekarski, cena
⚡ Kącik gabinet kosmetyczno-lekarski »»

Kącik przedszkolny Kawiarenka Lalek

Przeznaczony do przedszkoli

Kawiarenka Lalek

Regał w kształcie domku, w którym mogą zamieszkać lalki. Kącik szczególnie przeznaczony dla zainteresowań dziewczynek ale nie tylko. Skojarzenie z domem daje poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo w zestawie jest stolik kawowy i taborety. Dzięki takiemu połączeniu dzieci mogą bawić się w dom, kawiarnię, odgrywając różnego rodzaju spotkania. Pod okiem wychowawcy uczyć się niezbędnej sztuki savoir vivre.
Regał wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Ściana tylna wykonana z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Ozdoby wykonane z płyty MDF surowej, malowanej farbą akrylową, zabezpieczoną dodatkowo lakierem bezbarwnym. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Uchwyty i stopki malowane farbą proszkową. Stelaż stołu i taboretów wykonany z rur fi 20 x 1,5 mm i fi 25 x 1,5 mm, malowany proszkowo. Blat stołu wykonany z płyty wiórowej 18 mm. Siedziska taboretów wykonane ze sklejki liściastej 18 mm, malowanej farbą akrylową zabezpieczoną dodatkowo lakierem bezbarwnym. obrzeże PCV.
Wymiary [gł x szer x wys] dla poszczególnych elementów:
regał domek : 400 x 800 x 1530 [mm], waga 48 kg
stolik kawiarniany : 450 x 450 x 530 [mm], waga 4.2 kg
taboret : Fi 280 x H 355 mm, waga: 2,5 kg

Zobacz kartę kącika do przedszkola Kawiarenka Lalek, cena
⚡ Kącik przedszkolny Kawiarenka Lalek »»

Kącik zabaw Kuchnia - Kuchcik

Przeznaczony do przedszkola

Kącik Kuchnia

Imitacja kuchni, o którą nie można się oparzyć czy zalać domu. Zabawa w gotowanie czy dom w połączeniu z kącikiem kawiarnianym lalek może być wszelako wykorzystana przez kreatywność naszych dzieci.
Wykonanie: Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV. Komplet składa się z trzech elementów zestawionych ze sobą: lodówki, szafki dolnej i szafki górnej.
Wymiary [gł x szer x wys] dla poszczególnych elementów:
350 x 1550 x 1120 [mm], waga 70 kg

Zobacz kartę kącika zainteresowań Kuchnia - Kuchcik, cena
⚡ Kącik zainteresowań Kuchnia - Kuchcik »»

Kącik religijny

Przeznaczony do przedszkoli

Kącik religijny

Propozycja kącika religijnego jest odpowiedzią na potrzebę ekspozycji utensylii. Przeznaczenia specjalnego miejsca na przedmioty związane z wyznawaną wiarą.
Wykonanie: Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm Plecy z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Drzwi zawieszone na zawiasach puszkowych. Wypełnienie górnych drzwi – kratka z tworzywa sztucznego. Nogi wykonane z kształtownika stalowego 40 x 40 x 1,5 mm, malowanego proszkowo, obrzeże PCV.
Odmiany, wymiary [gł x szer x wys] dla poszczególnych wysokości stolików
Wymiary [gł x szer x wys] dla poszczególnych elementów:
455 x 800 x 1550 [mm], waga 41 kg

Zobacz kartę kącika religijnego, cena
⚡ Kącik religijny »»

Kącik zabaw Czytelniczy

Kącik zabaw dla przedszkolaków

Kącik Czytelniczy Miś

Kącik służący do ekspozycji książek i bajek. Posiada również miejsce na poduszki do siedzenia gdy dzieci słuchają czytania. Wpasowuje się to w ogólnopolską promocję czytania książek dzieciom. Specjalne miejsce dla książek jest dla dzieci sygnałem iż czytanie jest ważną dziedziną życia dzięki której poszerzamy swoją wiedzę i kreujemy światopogląd. Dodatkowo w zestawie Poducha Czytelnicza Miś
Wykonanie: Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Plecy z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Drzwi zawieszone na zawiasach puszkowych.
Odmiany, wymiary [gł x szer x wys] dla poszczególnych wysokości stolików
segment podstawowy : 545 x 1000 x 1300 [mm], waga 52 kg
poducha Miś : 300 x 300 x 40 [mm], waga 0,15 kg

Zobacz kartę kącika Czytelniczego Miś, cena
⚡ Kącik zabaw Czytelniczy Miś »»