Pracownia Fizyki w szkole

Pracownia fizyki realizacje przykładowe

 327385262

Pracownia do nauczania Fizyki ⚡

Przedstawiamy przykładowe dwa ze zrealizowanych projektów Pracowni do nauczania fizyki. W projekcie pierwszym przyjęto, że uczniowie będą wykonywać doświadczenia z fizyki w grupach 4-osobowych, a w projekcie drugim założono pracę w grupach 2-osobowych. W obu projektach stoliki uczniowskie rozłożono na powierzchni sali zachowując do każdego stanowiska dostatecznie szerokie ścieżki komunikacyjne. Rozwiązanie takie wymaga oczywiście dostatecznie dużych dostępnych wymiarów sali w przeliczeniu na liczbę stolików. Tego typu rozwiązanie daje duży komfort pracy dla uczniów, podkreśla ich samodzielność w wykonywaniu ćwiczeń, lecz trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, często może być trudne do realizacji zarówno ze względu na chęć umieszczenia dużej liczby uczniów - a zatem i stolików - w zbyt małej sali lekcyjnej ja i ze względów finansowych.
Alternatywnie polecamy rozwiązanie zaprezentowane na schemacie np. na stronie Pracownia fizyczno-chemiczna gdzie stoliki uczniowskie rozmieszczone są w osi sali i rozłożone symetrycznie po obu stronach kanału doprowadzającego media do stolików uczniowskich.
Jednym z istotnych pytań stawianych w chwili przystępowania do projektu Pracowni w szkole jest pytanie o zakres aktywności uczniów tzn. Czy uczniowie mają wykonywać doświadczenia czy mają być biernymi obserwatorami doświadczeń prowadzonych przez nauczyciela. Trzeba sobie od razu powiedzieć, że aktywizacja uczniów, umożliwienie im samodzielne prowadzenie doświadczeń, to klucz do sukcesu. Oczywiście nie wszystkich ! Są doświadczenia zarówno w fizyce czy w chemii, które lepiej aby jednak prowadził nauczyciel. Jeżeli w takich eksperymentach uczestniczy uczeń jako asystent, to właśnie jest to ten wspaniały pomysł na aktywizowanie uczniów w czasie prowadzenia zajęć z fizyki czy chemii. Aby osiągnąć taki cel, należy stworzyć w szkole odpowiednie warunki by w sposób bezpieczny uczniowie mogli w tym procesie "doświadczania rzeczywistości" uczestniczyć. Temu służy właśnie prawidłowo zaprojektowana Pracownia Szkolna do Nauczania Fizyki. Prawidłowo zaprojektowane stanowiska pracy uczniów, stanowisko pracy nauczyciela wyposażone w stół demonstracyjny, a w przypadku pracowni chemicznej w dygestorium.
W przedstawionych propozycjach, projektach poszczególne meble stanowiące wyposażenie Pracowni dostępne są oddzielnie. Ostateczny projekt i wykonanie pracowni uzgadniane i dostosowane są do konkretnych zadań Państwa szkoły. Przedstawione realizacje, zdjęcia mają za zadanie przedstawić możliwości projektowe i wykonawcze. Na ich podstawie i w oparciu o nasze doświadczenia przygotowujemy projekt Pracowni dedykowany dla Państwa Szkoły, uwzględniający potrzeby wynikające z realizacji programu nauczania jak i uwzględniające estetykę i koszty realizacji zadania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Meble do Pracowni Chemicznej dostarczane są w stanie zmontowanym, produkowane są z materiałów posiadających stosowne atesty. Mamy nadzieję, że proponowana Pracownia Szkolna spotka się z zainteresowaniem i spełni Państwa oczekiwania.

 
by: Jacek Szram · 2019-06-22 / 2017-06-16, Mikołów

Pracownia fizyki, Projekt-1 widok ogólny pracowni
Pracownia fizyki widok na stoliki uczniowskie
Szafka wodna, stanowisko nauczyciela, w tle stanowiska uczniowskie
Stoliki uczniowskie w Pracowni Fizyki, widoczna szafka na pomoce naukowe
Przystawki napięcia na stolikach uczniowskich w Pracowni Fizyki
Stanowisko nauczyciela z szafką wodną w Pracowni Fizyki
Przystawki na stolikach uczniowskich w Pracowni Fizyki, widoczny zasilacz AC / DC
Zlew chemoodporny w szafce wodnej stanowiska demonstracyjnego
Stolik uczniowski dla grupy 4-osobowej w Pracowni Fizyki
Przystawka prądowa z zasilaczem DC-AC na stoliku uczniowskim w Pracowni Fizyki
Biurko nauczyciela w Pracowni Fizyki, projekt-1
Pracownia do nauczania fizyki, Projekt-2 dla 2-osobowych grup uczniowskich
Stoliki uczniowskie 2-osobowe, Pracownia do nauczania Fizyki, projekt-2
Nadstawka energetyczna na stoliku uczniowskim w pracowni fizycznej
Zasilacz nadstawki prądowej na stoliku uczniowskim w pracowni fizycznej
Zlewik w stole demonstracyjnym nauczyciela w pracowni do nauczania fizyki
Przystawka prądowa i zawór gazowy w stole demonstracyjnym
Doprowadzenie gazu w stole nauczycielskim w pracowni do nauczania fizyki
Zasilacz prądowy w stole nauczycielskim w pracowni do nauczania fizyki
Stanowisko demonstracyjne nauczyciela w pracowni do nauczania fizyki
Pracownia do nauczania fizyki widok w kierunku stanowisk uczniowskich
Pracownia do nauczania fizyki stół demonstracyjny nauczycielski
Pracownia do nauczania fizyki orientacyjny plan rozmieszczenia stołów

Pracownie Szkolne

Projekty Pracowni Fizyki szkolnejPracownia do nauczania fizyki

Poszczególne meble stanowiące wyposażenie Pracowni dostępne są oddzielnie. Ostateczny projekt i wykonanie pracowni uzgadniane i dostosowane są do konkretnych zadań Państwa szkoły. Przedstawione realizacje, zdjęcia mają za zadanie przedstawić możliwości projektowe i wykonawcze. Na ich podstawie i w oparciu o nasze doświadczenia przygotowujemy projekt Pracowni dedykowany dla Państwa Szkoły, uwzględniający potrzeby wynikające z realizacji programu nauczania jak i uwzględniające estetykę i koszty realizacji zadania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Informacje dodatkowe o wykonaniu

Dostępne kolory płyt meblowych oraz stelaży mebli

Buk, olcha i wiśnia dostępne są w cenach podstawowych. Inne kolory dostępne na zamówienie za dodatkową opłatą. Standardowo dostępne kolory stelaży jak poniżej przy czym czarny i niebieski - w cenie podstawowej; pozostałe kolory stelaży - dopłata 10%.

płyta buk
płyta wiśnia
płyta olcha
płyta niebieska
płyta zielona
płyta żółta
stelaż czerwony, RAL 3020
stelaż niebieski, RAL 5010
stelaż zielony, RAL 6029
stelaż żółty, RAL 1006
stelaż czarny, RAL 9005

Linki do wybranych stron

Pracownie
Pracownia fizyki 
Pracownie szkolne 
Pracownia chemii 
Laboratoria szkolne 
Pracownia techniki 
Meble do pracowni 
Meble i Szafki Metalowe
Wieszaki przedszkolne ⚡
Szafa szatniowa SUL ⚡
Szafa biurowa drzwi chowane ⚡
Szafa biurowa drzwi przesuwne ⚡
Szafa biurowa SB-900 ⚡

Edukacja Sp. z o.o. szybki podgląd

Zobacz na mapach Google gdzie jesteśmy