Pracownie szkolne fizyczno-chemiczne.

Projekty i wymagania. Galeria.

 327385262

Pracownie Fizyczno-Chemiczne ⚡

W ramach prezentacji Pracownie Szkolne przedstawiamy pracownie fizyczno-chemiczne projekty i wymagania oraz galeria realizacji wybranych pracowni fizyko-chemicznej szkolnej, dla 32 uczniów wraz ze stanowiskiem nauczyciela wyposażonym w dygestorium i stół demonstracyjny
Pracownia szkolna czy to chemiczna czy fizyczna, lub w istocie jakakolwiek inna pracownia w szkole, musi zapewnić tak uczniom jak i nauczycielowi maksymalny poziom bezpieczeństwa. Z drugiej strony powinna stwarzać warunki do realizacji programu nauczania i aktywizacji ucznia. Zatem dobra szkolna pracownia fizyczno-chemiczna łączyć powinna w sobie dwie cechy: powinna umożliwić wykonywanie wybranych doświadczeń chemicznych czy fizycznych, gwarantując przy tym bezpieczeństwo i zapewnić nauczycielowi warunki do wykonania bardziej złożonych doświadczeń w formie eksperymentu pokazowego prowadząc tym samym do skutecznego przeprowadzania procesu nauczania. Warunki te można osiągnąć stosując zasady funkcjonalności, ergonomii i komfortu pracy poprzez racjonalne zorganizowanie pomieszczenia, w którym pragniemy zorganizować pracownię. Właściwy dobór mebli, ich optymalne rozmieszczenie oraz właściwy dobór pozostałego wyposażenia, w tym pomocy dydaktycznych, jest istotnym elementem procesu dydaktycznego, na który w tej części pragniemy zwrócić uwagę.
Poniżej w formie galerii zdjęć przedstawiamy realny projekt pracowni fizyczno-chemicznej, który może stanowić inspirację przy projektowaniu pracowni szkolnej. Podajemy także linki do innych galerii reprezentujących inne projekty pracowni szkolnych. Należy wreszcie wspomnieć, że często czynnikami rozstrzygającymi są warunki lokalowe - np wymiary sali - w których pracownia ma powstać, możliwości finansowe czyli Cena Pracowni Fizyczno-chemicznej czy wreszcie odpowiedź na pytanie czy w takiej pracowni prowadzone będą zwykłe lekcje czy będzie to tylko / aż Pracownia. Czy zatem mamy do czynienia z tzw. klasopracownią.
Reasumując w większości przypadków nie będziemy mieli do czynienia z jakimś typowym elementem zwanym Pracownią Szkolną lecz z konkretnym dedykowanym rozwiązanie, chociaż elementy z których tworzymy całość będą na ogół typowe lecz dostosowane do warunków lokalnych. Przygotowujemy zatem indywidualnie projekty pracowni oraz realizujemy pracownie autorskie, wg wytycznych zamawiającego.
Przedstawiony tutaj projekt Pracowni Fizyko-Chemicznej Szkolnej, zakłada pracę uczniów w grupach 4-osobowych i obejmuje 8 stanowisk dla 32 uczniów wraz ze stanowiskiem nauczyciela wyposażonym w dygestorium, stół demonstracyjny wraz z szafką wodną, oraz z szafką elektryczną z zasilaczem i systemem dystrybucji napięcia bezpiecznego na stanowiska uczniowskie. Stanowisko nauczyciela zawiera także biurko nauczycielskie do pracy z komputerem oraz z rzutnikiem multimedialnym.
Meble do Pracowni Chemicznej dostarczane są w stanie zmontowanym, produkowane są z materiałów posiadających stosowne atesty. Mamy nadzieję, że proponowana Pracownia Szkolna spotka się z zainteresowaniem i spełni Państwa oczekiwania.

 
by: Jacek Szram · 2019-03-03 / 2017-06-11, Mikołów

Pracownia Fizyczno-Chemiczna Projekt Wymagania Galeria Realizacja
Pulpit w stole demonstracyjym do dystrybucji napięcia na stoliki uczniowskie
Szafka z zasilaczem w stanowisku nauczyciela
Wyjście napięcia na stoliku uczniowskim
Widok stanowiska demonstracyjnego dla nauczyciela
Widok ogólny pracowni szkolnej w kierunku stanowiska nauczyciela, strona prawa
Widok ogólny pracowni szkolnej w kierunku stanowiska nauczyciela, strona lewa
Pracownia fizyczno-chemiczna widok na stanowisko demonstracyjne i dygestorium
Stanowisko demonstracyjne nauczyciela z szafką wodną w pracowni fizyczno-chemicznej
Blat odporny, gres na stanowisku demonstracyjnym nauczyciela w pracowni fizyczno-chemicznej
Dygestorium, wyciąg chemiczny w pracowni fizyczno-chemicznej
Pracownia fizyczno-chemiczna, widok od strony ucznia
Pracownia fizyczno-chemiczna widok zaplecza z szafą na odczynniki chemiczne
Zaplecze z szafami pracowni fizyko-chemicznej
Pracownia fizyko-chemiczna zobacz szczegóły projektu

Pracownie Szkolne

Projekt Klasopracowni Fizyko-ChemicznejSzkolna klasopracownia fizyko-chemiczna

Poszczególne meble stanowiące wyposażenie Klaso-Pracowni dostępne są oddzielnie, a tym samym jej ostateczne wykonanie jest uzgadniane i dostosowane do konkretnych Państwa potrzeb.

Informacje dodatkowe o wykonaniu

Dostępne kolory płyt meblowych oraz stelaży mebli

Buk, olcha i wiśnia dostępne są w cenach podstawowych. Inne kolory dostępne na zamówienie za dodatkową opłatą. Standardowo dostępne kolory stelaży jak poniżej przy czym czarny i niebieski - w cenie podstawowej; pozostałe kolory stelaży - dopłata 10%.

płyta buk
płyta wiśnia
płyta olcha
płyta niebieska
płyta zielona
płyta żółta
stelaż czerwony, RAL 3020
stelaż niebieski, RAL 5010
stelaż zielony, RAL 6029
stelaż żółty, RAL 1006
stelaż czarny, RAL 9005

Linki do wybranych stron

Pracownie
Pracownia fizyki 
Pracownie szkolne 
Pracownia chemii 
Laboratoria szkolne 
Pracownia techniki 
Meble do pracowni 
Meble i Szafki Metalowe
Wieszaki przedszkolne ⚡
Szafa szatniowa SUL ⚡
Szafa biurowa drzwi chowane ⚡
Szafa biurowa drzwi przesuwne ⚡
Szafa biurowa SB-900 ⚡

Edukacja Sp. z o.o. szybki podgląd

Zobacz na mapach Google gdzie jesteśmy