Pracownia Szkolna Fizyko-Chemiczna

Pracownia fizyczno-chemiczna meble

 327385262

Meble do Pracowni Fizyko-Chemicznej ⚡

Przedstawiamy ofertę klasopracowni do nauczani fizyki i chemii. Przedstawiony projekt ma charakter ogólny i oparty jest na standardowych meblach do pracowni szkolnej. W przedstawionym projekcie zakłada się umożliwienie uczniom na wykonywanie doświadczeń w 10-ciu grupach 3-osobowych. Istotnym elementem w tym projekcie jest usytuowanie stołów uczniowskich 3-osobowych wzdłuż osi sali. Stoły połączone są niewielkim kanałem podwieszanym do stołów. Takie rozwiązanie umożliwia poprowadzenie instalacji elektrycznej do połączenia prądu z zasilaczy umieszczonych w stanowisku nauczyciela. Napięcie podawane jest do gniazdek zamontowanych na blacie stołów uczniowskich. W tym przypadku media ograniczono wyłącznie do dostarczenia napięcia do stolików uczniowskich z zasilacza DC 0-30V/5A. Założono przy tym, że uczniowie nie będą prowadzili doświadczeń czy ćwiczeń uczniowskich, w których wymagane byłoby wykorzystanie wody. Tak więc bardziej zaawansowane doświadczenia czy eksperymenty pokazowe, demonstracyjne wykonuje nauczyciel. Posiada on w tym celu stół demonstracyjny z blatem pokrytym chemoodpornym gresem oraz szafkę wodną. Także w projekcie przewidzieliśmy, że pracownia wyposażona zostanie w wyciąg chemiczny, dygestorium oraz w szafę do przechowywania odczynników chemicznych. Z kilku możliwości wybraliśmy dla tego projektu szafę 15-sto skrytkową posiadającą otwory wentylacyjne w drzwiczkach. Szafa na odczynniki chemiczne powinna być umieszczona na zapleczu pracowni i powinna być w sposób trwały połączona z podłogą lub ze ścianą. Dedykowane do pracowni stoły uczniowskie także powinny być w sposób trwały połączone z podłogą. Powinny być stabilne co oznacza, że tego typu stoły uczniowskie nie powinny być skręcane. Wybrane dla tego typu stoły spełniają wymagania. W prezentowanym projekcie zastosowano zwykłe krzesła uczniowskie, chociaż można tutaj wykorzystać inne krzesła czy taborety z naszej oferty krzeseł szkolnych. W zakończeniu przedstawiamy ogólny kosztorys pracowni fizyczno-chemicznej obejmujący omawiany tutaj zestaw mebli do pracowni, chociaż z powodów oczywistych cena pracowni fizyczno-chemicznej może odbiegać od prezentowanej. Czynniki wpływające na cenę końcową to np. ilość stolików i krzeseł uczniowskich, kolorystyka, zakres wykonywanych prac (np. podest pod stanowisko nauczyciela, inne prace montażowe, itp.)
Meble do Pracowni Chemicznej dostarczane są w stanie zmontowanym. Meble do Pracowni produkowane są z materiałów posiadających stosowne atesty. Mamy nadzieję, że proponowana Pracownia Szkolna spotka się z zainteresowaniem i spełni Państwa oczekiwania.

 
by: Jacek Szram · 2019-03-03 / 2017-06-11, Mikołów

Przykładowy projekt klasopracowni fizyczno-chemicznej

Klaso-pracownia fizyczno-chemiczna Przykład projektu wyposażenia w meble klasopracowni szkolnej do nauczania fizyki i chemii

Pracownie Szkolne

Meble do Klasopracowni Fizyko-Chemicznej - oferta Producenta Mebli Szkolnych


Standardowy projekt szkolnej klasopracowni fizyko-chemicznej

Poszczególne meble stanowiące wyposażenie Klaso-Pracowni dostępne są oddzielnie, a tym samym jej ostateczne wykonanie jest uzgadniane i dostosowane do konkretnych Państwa potrzeb.


Klasopracownia fizyczno-chemiczna, projekt ogólny

Klasopracownia szkolna, widok ogólny

Przedstawiamy standardowy projekt pracowni szkolnej dla 30 uczniów. Projekt przewidywany jest jako projekt pracowni fizyko-chemicznej, umożliwiający uczniom wykonywanie prostych doświadczeń z fizyki czy z chemii oraz umożliwia nauczycielowi wykonywanie doświadczeń demonstracyjnych. W projekcie pracowni wykorzystano stoliki 3-osobowe uczniowskie co wychodzi naprzeciw częstej praktyce pracy w 3-osobowych grupach uczniowskich. Zastosowano typowy dla pracowni chemicznej układ stolików uczniowskich gdzie rozłożone są one po obu stronach kanału, w którym dostarczane są media. W tym wypadku proponujemy kanał zasilający podwieszany do poprowadzenia instalacji elektrycznej do połączenia prądu z zasilaczy umieszczonych w stole nauczyciela, do gniazdek zamontowanych na blacie stołów uczniowskich. W tym przypadku media ograniczono wyłącznie do dostarczenia napięcia do stolików uczniowskich z zasilacza DC 0-30V/5A.

Stół demonstracyjny dla nauczyciela

Stół demonstracyjny

Stół demonstracyjny 2-szafkowy, wymiary 1810x600x900 mm. Konstrukcja stała wykonana z płyty wiórowej dwustronnie laminowanej o grubości 18 mm, blat stołu pokryty płytkami ceramicznymi z rantem zabezpieczonym kształtownikiem aluminiowym. W tym projekcie wyposażony w listwę zasilającą z gniazdami 230V, dwa zasilacze prądu stałego 0-30V/5A do zasilania płytek prądowych na stołach uczniowskich oraz komplet przewodów z uchwytem.

Biurko dla nauczyciela

Biurko nauczycielskie

Biurko dla nauczyciela 1-szafkowe, wymiary 1200x600x76. Konstrukcja stała wykonana z płyty wiórowej dwustronnie laminowanej o grubości 18 mm, blat z płyty o grubości 28 mm pokrytej laminatem HPL.

Stół uczniowski do pracowni 3-osobowy

Stół dla uczniów

Stół szkolny uczniowski 3-osobowy do pracowni fizyczno - chemicznej, wymiary 1800x570x760 mm. Stelaż stołu wykonany z rury kwadratowej 25x25 mm, malowany proszkowo, nogi stołu dołem połączone są poprzeczką, która umożliwia przymocowanie stołu do podłoża, blat wykonany z płyty o grubości 28 mm pokrytej laminatem HPL, obrzeże blatu zabezpieczone doklejką PCV o grubości 2 mm, w blacie zamontowana jest płytka prądowa 2-zaciskowa (do płytek dostarczany jest prąd z zasilaczy znajdujących się w stole nauczyciela)

Szafka wodna do stanowiska nauczyciela

Szafka wodna

Szafka wodna, wymiary 600x600x760 mm, blat z płyty o grubości 28 mm pokrytej laminatem HPL, w blacie zamontowany zlew z tworzywa chemoodpornego o wymiarach 350x350 mm wraz z syfonem i baterią wodną

Dygestorium, wyciąg chemiczny

Dygestorium

Wyciąg chemiczny (dygestorium), wymiary 1250x700x2100 mm, konstrukcja wykonana z płyty wiórowej dwustronnie laminowanej o grubości 18 mm, ściana przednia komory roboczej przeszklona, podnoszona na zasadzie przeciwwagi, blat komory pokryty płytkami ceramicznymi. Wyciąg posiada system wentylacji wywiewny, dwa gniazda 230V/50Hz kroploszczelne oraz zlew odporny chemicznie z baterią jednokurkową.

Szafa metalowa na odczynniki do pracowni

Szafa na odczynniki

Szafa metalowa na odczynniki do pracowni - wg naszej propozycji wykorzystamy szafkę skrytkową 5-cio, 10-cio lub 15-sto skrytkową SSK-15. Szafka wykonana jest z blacha 0,8mm, waga około 70 kg. Szafa posiada wymagane wywietrzniki, wymiary SSK-15: 8400x490x1900mm. Szafa posiada 15 skrytek o wymiarach drzwi: szer-255 mm, wys-340 mm. Kolory standardowe: korpus popielaty (RAL-7035), drzwi niebieskie (RAL-5010). Alternatywnie można stosować szafę metalową z drzwiami uchylnymi. Zalecamy tutaj stosowanie szafy ze skarbczykiem lub innej podobnej szafy metalowej. Istotnym elementem szafy na odczynniki do pracowni szkolnej jest jej przewietrzanie oraz możliwość przykręcenia do podłogi lub do ściany.

Krzesło dla nauczyciela

Krzesło dla nauczyciela

Krzesło obrotowe tapicerowane dla nauczyciela, tapicerowane, wysokość regulowana na amortyzatorze pneumatycznym.

Krzesło dla ucznia

Krzesło dla ucznia

Przykładowe Krzesło szkolne uczniowskie NR 6, stelaż wykonany z rury kwadratowej 20x20 mm, malowany proszkowo, końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego, siedzisko i oparcie ze sklejki liściastej o grubości 8 mm zabezpieczonej lakierem bezbarwnym.

Klasopracownia szkolna fizyczno-chemiczna, rozwiązanie przykładowe podstawowe

W przykładowym podstawowym projekcie pracowni fizyczno-chemicznej wyposażonej w meble jak powyżej dla 30 uczniów zakładamy proponujemy:
Kanał zasilający podwieszany do poprowadzenia instalacji elektrycznej (instalacja elektryczna do połączenia prądu złożona z zasilaczy w stole nauczyciela podłaczonych do gniazdek zamontowanych na blacie stołów uczniowskich)
Stół demonstracyjny dla nauczyciela wraz z zasilaczami
Biurko dla nauczyciela
Stóły uczniowskie do pracowni 3-osobowe, 10 sztuk tworzące układ stanowisk uczniowskich
Szafka wodna do stanowiska nauczyciela
Dygestorium, wyciąg chemiczny
Szafa metalowa 15-skrytkowa na odczynniki lub 2 duże szafy metalowe umieszczonew na zapleczu pozwalają na podział na odczynniki organiczne i nieorganiczne
Krzesło dla nauczyciela obrotowe tapicerowane
Krzesła dla ucznia 30 sztuk
*Cena pracowni fizyczno-chemicznej / chemicznej (w kanale podstawowym poprowadzone dodatkowo woda ciepła-zimna i gaz) dla 30 uczniów wg przyjętych założeń to około 28000.00 zł netto (około 35000.00 zł brutto) 45000,00 zł netto (około 55000.00 zł brutto)
*podana cena ma charakter orientacyjny - nie obejmuje kosztów dostawy, montażu, dodatkowej kolorystyki i innych nie wymienionych elementów.

Zestaw mebli może być oczywiście inaczej dobrany przez użytkownika i dostosowany do jego potrzeb. * Wzornictwo oraz podane ceny elementów pracowni mogą ulec zmianie. Sprawdź cenę telefonicznie  327385262 lub biuroedukacja-mikolow.pl

Informacje dodatkowe o wykonaniu

Dostępne kolory płyt meblowych oraz stelaży mebli

Buk, olcha i wiśnia dostępne są w cenach podstawowych. Inne kolory dostępne na zamówienie za dodatkową opłatą. Standardowo dostępne kolory stelaży jak poniżej przy czym czarny i niebieski - w cenie podstawowej; pozostałe kolory stelaży - dopłata 10%.

płyta buk
płyta wiśnia
płyta olcha
płyta niebieska
płyta zielona
płyta żółta
stelaż czerwony, RAL 3020
stelaż niebieski, RAL 5010
stelaż zielony, RAL 6029
stelaż żółty, RAL 1006
stelaż czarny, RAL 9005

Pracownia fizyczno-chemiczna, projekt galeria ⇓ kliknij slajd aby przejść ⇓

Pracownia fizyczno-chemiczna zobacz galerię 

Linki do wybranych stron

Pracownie
Pracownia fizyki 
Pracownie szkolne 
Pracownia chemii 
Laboratoria szkolne 
Pracownia techniki 
Meble do pracowni 
Meble i Szafki Metalowe
Wieszaki przedszkolne ⚡
Szafa szatniowa SUL ⚡
Szafa biurowa drzwi chowane ⚡
Szafa biurowa drzwi przesuwne ⚡
Szafa biurowa SB-900 ⚡

Edukacja Sp. z o.o. szybki podgląd

Zobacz na mapach Google gdzie jesteśmy