Laboratorium Chemiczne

Laboratorium Chemiczne Szkolne realizacje, projekty

 327385262

Laboratorium Szkolne do nauczania Chemii ⚡

Przedstawione projekty i galerie zdjęć w cyklu stron poświęconych pracowniom szkolnym, mają być inspiracją do stworzenia projektu dedykowanego. Istotą takiego projektu jest jego personalizacja i dostosowanie do indywidualnych potrzeb ucznia, nauczyciela i szkoły. Wykorzystywane w projektach meble do Laboratorium Chemicznego opierają się zarówno na standardowych rozwiązaniach jak też na autorskich pomysłach zespołu producenta w oparciu o uzgodnienia z prowadzącym nauczycielem. Uzyskujemy wówczas Laboratorium Chemiczne szkolne dostosowane do potrzeb szkoły. Jednym z podstawowych kryteriów, którym podporządkowujemy nasze projekty Pracowni czy Laboratorium Chemicznego jest aby były one bezpieczne i przyjazną dla uczniów i dla prowadzącego nauczyciela. Dokonajmy tutaj podsumowania dotyczącego założeń dobrze pomyślanego szkolnego laboratorium chemicznego.
Szkolna Pracownia czy Laboratorium Chemiczne muszą zapewnić uczniom i nauczycielowi bezpieczeństwo. Kluczem do osiągnięcia tego jest trzymanie się zasad określanych jako komfort pracy, funkcjonalność i ergonomia.
Pracownia Chemiczna czy Laboratorium Chemiczne optymalizuje i łączy w sobie dwa podstawowe stawiane przed nimi zadania. Zapewnia wykonywanie doświadczeń chemicznych w sposób bezpieczny i zapewnia warunki skutecznego prowadzenia procesu nauczania.
Tak rozumiana pracownia czy laboratorium chemiczne winny składać się z przynajmniej 2 pomieszczeń. Wymieńmy tutaj części, które określimy jako gabinet lekcyjny oraz szeroko rozumiane zaplecze pracowni. Tak więc przyjmiemy, że w części nazwanej gabinet lekcyjny projekt musi zakładać taką jego organizację by można było tutaj bezpiecznie wykonywać doświadczenia chemiczne przez uczniów jak też by uczniowie mogli tutaj uczestniczyć w lekcjach, gdy nie są wykonywane eksperymenty chemiczne jak też i wówczas gdy nauczyciel prowadzi doświadczenia pokazowe.
Z tych założeń wynikają jakby trzy segmenty w organizacji szkolnego laboratorium chemicznego, które omówimy tutaj w bardzo ogólny sposób.
Pierwsze to stanowiska pracy uczniów czyli stoły uczniowskie z blatami chemoodpornymi, wyspowe lub połączone z kanałem w którym prowadzone są media - gaz, woda, napięcie. Stanowiska uczniowskie zawierają także wygodne, dostosowane do wysokości stołów krzesła czy taborety.
Drugie to stanowisko pracy nauczyciela, w którym wyodrębnimy dwie części. Część pierwsza to burko, czasem w kształcie litery "L" do pracy z dziennikiem, z komputerem, rzutnikiem itp. Część druga służyć będzie do wykonywania doświadczeń pokazowych i składać się powinna z takich elementów jak stół demonstracyjny z blatem chemoodpornym, z doprowadzonymi mediami, szafka wodna czasem jako odrębny element, dygestorium (wyciąg chemiczny) oraz stolik przygotowawczy na kółkach, umożliwiający bezpieczne przenoszenie przygotowanych do doświadczeń odczynników, szkła itp.
Istotnym elementem planu jest uwzględnienie ścieżek komunikacyjnych, gwarantujących bezpieczne przemieszczanie się w trakcie prowadzonych zajęć jak też po ich skończeniu.
Kolejnym elementem jest zaplecze. Pełni ono funkcję podręcznego magazynu sprzętu laboratoryjnego i odczynników. To tutaj nauczyciel może wstępnie przygotować wykorzystywane później preparaty, sprzęt itp. Także tutaj lub w gabinecie można przygotować stanowisko wagowe. Zakładamy bowiem, że na ogół w szkole nie będzie wyodrębnionego pokoju wagowego.
Trzeba to wyraźnie powiedzieć, że Szkolne Laboratorium Chemiczne - jego projekt i realizacja - w dużym stopniu zależy od warunków lokalowych szkoły. Dopiero te warunki i oczywiście warunki finansowe, pozwalają na stworzenie optymalnego, zindywidualizowanego projektu. Przedstawione zrealizowane projekty podpowiadają jak może wyglądać konkretna pracownia czy laboratorium. Jednakże ostatecznie wybór należy do Państwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 
by: Jacek Szram · 2017-06-19 / 2017-06-20, Mikołów

Laboratorium Chemiczne widok na stanowiska uczniowskie
Stanowisko uczniowskie dwustronne, 2x3-osobowe
Stanowisko uczniowskie dwustronne, wyspowe wieloosobowe
Szkolne Laboratorium Chemiczne widok ogólny
Szkolne Laboratorium Chemiczne widok od strony stanowisk uczniowskich
Laboratorium Chemiczne Szkolne widok od strony stanowiska nauczyciela
Stanowisko uczniowske w szkolnym laboratorium chemicznym, zlewy ze stali nierdzewnej
Stanowisko uczniowskie w szkolnym laboratorium chemicznym, szafy do przechowywania
Szkolne laboratorium chemiczne widok boczny
Laboratorium Chemiczne, stanowisko nauczyciela z biurkiem i stołem demonstracyjnym
Widok ogólny na stanowiska uczniowskie i nauczyciela w szkolnym laboratorium chemicznym

Pracownie Szkolne

Projekty Szkolnego Laboratorium ChemicznegoSzkolne Laboratorium Chemiczne

Przedstawione projekty i galerie zdjęć w cyklu stron poświęconych pracowniom szkolnym, mają być inspiracją do stworzenia projektu dedykowanego. Istotą takiego projektu jest jego personalizacja i dostosowanie do indywidualnych potrzeb ucznia, nauczyciela i szkoły. Wykorzystywane w projektach meble do Laboratorium Chemicznego opierają się zarówno na standardowych rozwiązaniach jak też na autorskich pomysłach zespołu producenta w oparciu o uzgodnienia z prowadzącym nauczycielem. Uzyskujemy wówczas Laboratorium Chemiczne szkolne dostosowane do potrzeb szkoły. Jednym z podstawowych kryteriów, którym podporządkowujemy nasze projekty Pracowni czy Laboratorium Chemicznego jest aby były one bezpieczne i przyjazną dla uczniów i dla prowadzącego nauczyciela. Przedstawione na naszej w3 zdjęcia Laboratoriów czy Pracowni mają przybliżyć i unaocznić nasze możliwości projektowe i wykonawcze. Opierając się na naszych i Państwa doświadczeniach czy oczekiwaniach tworzymy projekt Laboratorium Marzeń ! Laboratorium Chemiczne dostosowane do realizacji programu nauczania. Projekt, w którym uczniowie i prowadzący nauczyciel odkrywają swoje pasje poznawcze, w którym ulubiony kolor pozwala na optymalizację procesu nauczania. Projekt Szkolnego Laboratorium Chemicznego, który sprawia, że proces nauczania staje się przyjemnością zarówno dla uczniów jak i dla nauczyciela. Projekt Laboratorium, który uwzględnia możliwości finansowe szkoły. Zawsze szukamy rozwiązań optymalnych by stworzyć w Państwa Szkole Laboratorium Chemiczne dostosowane do oczekiwań naszego wieku, Państwa oczekiwań i oczekiwań Rodziców, którym zależy na rozwoju ich Dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami.

Informacje dodatkowe o wykonaniu

Dostępne kolory płyt meblowych oraz stelaży mebli

Buk, olcha i wiśnia dostępne są w cenach podstawowych. Inne kolory dostępne na zamówienie za dodatkową opłatą. Standardowo dostępne kolory stelaży jak poniżej przy czym czarny i niebieski - w cenie podstawowej; pozostałe kolory stelaży - dopłata 10%.

płyta buk
płyta wiśnia
płyta olcha
płyta niebieska
płyta zielona
płyta żółta
stelaż czerwony, RAL 3020
stelaż niebieski, RAL 5010
stelaż zielony, RAL 6029
stelaż żółty, RAL 1006
stelaż czarny, RAL 9005

Linki do wybranych stron

Pracownie
Pracownia fizyki 
Pracownie szkolne 
Pracownia chemii 
Laboratoria szkolne 
Pracownia techniki 
Meble do pracowni 
Meble i Szafki Metalowe
Wieszaki przedszkolne ⚡
Szafa szatniowa SUL ⚡
Szafa biurowa drzwi chowane ⚡
Szafa biurowa drzwi przesuwne ⚡
Szafa biurowa SB-900 ⚡

Edukacja Sp. z o.o. szybki podgląd

Zobacz na mapach Google gdzie jesteśmy