Kąciki w przedszkolu: kąciki zainteresowań w przedszkolu lub kąciki tematyczne do przedszkola także kąciki zabaw przedszkolne

Kąciki zabaw do przedszkola, kąciki zainteresowań dla przedszkolaków

Tematyczne kąciki zabaw do przedszkola czyli mebelki dla przedszkolaków do przedszkolnych klubików i do przedszkolnych sal zabaw. Doświadczenie - w szerokim tego słowa znaczeniu - jest najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy. Wychodząc naprzeciw temu postulatowi od najmłodszych lat należy stworzyć dziecku warunki do poznawania środowiska poprzez jego własne doświadczenia. To ten cel mają spełniać meble klubikowe zwane inaczej kącikami tematycznymi dla przedszkolaków. Mebelki klubikowe - kąciki w przedszkolu - poprzez naśladowanie realnych sytuacji w jakich znajdują się dorośli tworzą warunki w jakich dziecko uczy się i poznaje świat bawiąc się. Kąciki zainteresowań dla przedszkolaków tworzące otoczenie stymulujące do zabawy musi być bezpieczne. To na projektantach i producentach spoczywa obowiązek by kąciki tematyczne w przedszkolu czy ogólnie mebelki przedszkolne spełniały wymogi bezpieczeństwa, co musi być potwierdzone stosownym certyfikatem. Oferowane przez nas mebelki klubikowe - kąciki tematyczne posiadają ważne certyfikaty BBiC. Ceny i wzornictwo mogą ulec zmianie. .

Wykaz kącików zainteresowań oferowanych poniżej

Edukacja Sp. z o.o.
Meble w przedszkolu - kąciki tematyczne
ul. Rybnicka 132, 43-190 Mikołów
tel: 32-738-52-62, 32-738-54-94
e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl

Kąciki zabaw dla przedszkolaków

Kąciki zainteresowań w przedszkolu odgrywają istotną funkcję w przdszkolu. Uczą, bawią, wychowują. Mają istotne znaczenie dla zdrowia dziecka, jego rozwoju i wychowania. W wyniku zabaw w kącikach zainteresowań dzieci kształtują się zainteresowania i postawy dziecka. Przedszkolaki uczą się współżyć i współdziałać z zespołem rówieśników, uczą się podporządkowania się przepisom czy zasadom oowiązującym w grupie. Ćwiczą i doskonalą opanowywane wiadomości, rozwijają myślenie, mowę i postawę twórczą. Różnorodne kąciki zainteresowań powinny znaleźć swoje miejsce we wszystkich salach przedszkola, powinny spełniać swoje zadania i zaspakajć różnorodne potrzeby przedszkolaków.

Kąciki zainteresowań w przedszkolu

Kąciki tematyczne i ich funkcje Kształtowanie zainteresowań oraz generowanie aktywnej i kreatywnej postawy dziecka to główne funkcje jakie powinny spełnić mebelki klubikowe. Kącik tematyczny to często dla dziecka jego prywatna przestrzeń - przestrzeń tą organizuje według swoich własnych upodobań. To w niej może marzyć, odpoczywać. Ukształtowany przez dziecko kącik tematyczny staje się jego azylem i realizuje jego poczucie bezpieczeństwa. Mebelki klubikowe inspirują dziecko do działania, lecz to ono samo wymyśla swoje zabawy. Poprzez naśladowanie przeżytych zdarzeń czy zaobserwowanych sytuacji realizuje swoje fantazje. Wymyśla je oraz generuje nowe. Staje się samodzielne w tworzeniu i rozwiązywaniu jego problemów. Ten niewielki fragment przestrzeni - wyznaczony przez granice kącika tematycznego staje się dla dziecka jego prywatnym światem. I właśnie dlatego należy dbać, by taki świat stworzyć mu w naszym przedszkolu.

Cena

Kąciki zainteresowań, kąciki tematyczne, kąciki zabaw czyli mebelki dla przedszkolaków do przedszkolnych klubików i do przedszkolnych sal zabaw. Dobra cena za wysoką jakość ! Do oferty wprowadzamy różne wzory aby zaspokoić Państwa gusta i wymagania oraz przede wszystkim oczekiwania przedszkolaków. Kierujemy się przy tym rozwiązaniami, które mogą zagwarantować dobrą ceną. Ceny znajdziecie Państwo w ilustrowanych cennikach, które dla Państwa wygody przygotowujemy w formacie PDF.

Jakość

Mebleki składające się na kąciki zainteresowań wykonywane są w klasie materiałów posiadających atesty. Podstawowe elementy wykonane są z płyt melaminowych przykręconych do wieńców wykonanych z rur stalowych. Nogi stolików czy krzeseł mocowane są do tych wieńców w wyniku czego konstrukcja jest bardzo wytrzymała - mebelki można swobodnie przestawiać bez obawy o wyrwanie nóg z blatów czy o powstanie innych mechanicznych uszkodzeń.

Certyfikaty

Doświadczenie jest najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy. Wychodząc naprzeciw temu postulatowi od najmłodszych lat należy stworzyć dziecku warunki do poznawania środowiska poprzez jego własne doświadczenia. Ten cel mają spełniać meble klubikowe zwane inaczej kącikami tematycznymi. Poprzez naśladowanie realnych sytuacji w jakich znajdują się dorośli mebelki klubikowe tworzą warunki w jakich dziecko uczy się i poznaje świat bawiąc się. Oczywiście tworzone otoczenie stymulujące do zabawy musi być bezpieczne. To na projektantach i producentach spoczywa ten obowiązek by mebelki przedszkolne spełniały wymogi bezpieczeństwa, co musi być potwierdzone stosownym certyfikatem. Oferowane przez nas mebelki klubikowe - kąciki tematyczne posiadają ważne certyfikaty BBiC

Wybierz kącik zabaw dla przedszkolaków

Kącik samochodowy

Wymarzony przez chłopaków ale czy tylko ?

Kącik kreatywny

Przy tym kąciku zabawią się wszystkie dzieci razem - będą aktorzy i widzowie

Kącik kosmetyczno - lekarski

... to mnóstwo zabawy dla dziewczynek i chłopców

Opisy i szczegóły wykonania kącików

Przewiń aby przeglądać kolejno

Kącik kawiarenka lalek

... to zabawa grupowa w doświadczenia z życia codziennego

Kącik kuchcik

... nikt nie będzie musiał zachęcać do zajadaniem się wypieczonymi tutaj ciasteczkami

Kącik religijny

... to nasza propozycja dla wybranych ...

Kącik czytelniczy Miś

... są takie chwile gdy dziecko chce pobudzić wyobraźnię ...

MECHANIK SAMOCHODOWY

Kącik zabaw MECHANIK SAMOCHODOWY

Zobacz kartę kącika mechanik samochodowy, ceny
⚡ Kącik tematyczny mechanik samochodowy »»

W skład kącika zabaw Mechanik Samochodowy wchodzą
Stół roboczy z szafką na narzędzia jest miniaturą prawdziwego stanowiska roboczego. Szczególnie przeznaczony dla zainteresowań chłopców ale nie tylko. Stanowisko to pozwala na poczucie się prawdziwym mechanikiem, majstrem, monterem i rozwijać wyobraźnie w kierunku przyszłego rozwoju zawodowego „kim zostaniesz jak dorośniesz?”. Górna część wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, obrzeże PCV. Dolna część stołu wykonana z listew drewnianych sosnowych lakierowanych. Tylna ściana wyposażona w haczyki do zawieszania narzędzi.

Dla przedszkoli do zabawy w mechanika samochodowego. Mechanik samochodowy to jeden z najbardziej popularnych kącików tematycznych. W skład kącika wchodzą stół roboczy z szafką na narzędzia. Kącik realizuje wiele z funkcji, pozwala na wykonywanie wielu czynności oraz na odtworzenie wyobrażalnych sytuacji. Szafka narzędziowa wykonana jest z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV. Konstrukcje szafki narzędziowej i stołu roboczego wykonane są solidnie i spełniają wymogi bezpieczeństwa dla dzieci co potwierdzone jest stosownym certyfikatem.


Kącik tematyczny Mechanik Samochodowy

kącik tematyczny Mechanik Samochodowy

Kącik zabaw kreatywnych

Kącik zabaw kreatywnych

KĄCIK ZABAW KREATYWNYCH

Kącik tematyczny ZABAWY KREATYWNE

Zobacz kartę kącika Zabawy Kreatywne dla przedszkolaków, ceny
⚡ Kącik zainteresowań zabawy kreatywne »»

Wymiary: [gł x szer x wys] 450 x 1000 x 1350 mm, waga: 59 kg. Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Na plecach regału zamontowana tablica korkowa z wypełnieniem z miękkiej płyty pilśniowej. Obrzeża PCV.

Kącik zabaw kreatywnych dla przedszkolaków. Atmosfera życzliwości, poczucie bezpieczeństwa w grupie przedszkolnej to cel każdego przedszkola. I właśnie atrakcyjne wyposażenie sali to krok w tym kierunku. Kącik tematyczny kreatywny to jeden z elementów wyposażenia, który cel ten pomagają osiągać. Pozwala na przeniesienie dzieci w świat bajek i baśni przy ich aktywnym uczestnictwie. Dzieci dzieciom mogą swoim językiem opowiadać historyjki i wizualizować je. Pacynki i inne lalki oraz inne dzieci - to właśnie jest świat dziecka. A kącik, to miejsce gdzie biegną zdarzenia. Regał z szafką dolną służący do wykreowania każdego dowolnego tematu np. aktualnej pory roku, świąt czy wydarzeń, które mają odbyć się w Twoim przedszkolu. Może być również wykorzystany na stałą ekspozycję dotyczącą przyrody, sportu, nauki, techniki i wielu innych.


Gabinet Kosmetyczno - Lekarski

Kącik tematyczny Gabinet Kosmetyczno - Lekarski

Zobacz kartę kącika Gabinet Kosmetyczno-lekarski, ceny
⚡ Kącik gabinet kosmetyczno-lekarski »»

W skład kącika zabaw Gabinet Kosmetyczno - Lekarski wchodzą
BIURKO wymiary: [gł x szer x wys] 500 x 700 x 530 mm, waga: 13,0 kg. Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV.
KOZETKA wymiary: [gł x szer x wys] 450 x 1300 x 450 mm, waga: 8,5 kg. - Konstrukcja wykonana z rury stalowej, malowana farbą proszkową. Materac tapicerowany skórą syntetyczną, zmywalną.
REGAŁ wymiary: [gł x szer x wys] 250 x 500 x 1150 mm, waga: 15,5 kg. Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV.
TABORET, wymiary: Fi 280 x H 310 mm, waga: 2,2 kg. Konstrukcja wykonana z rury stalowej, malowana farbą proszkową. Siedzisko wykonane ze sklejki 15 mm, malowane lakierem akrylowym.

Kącik kosmetyczno-lekarski. Chyba wszyscy pamiętamy zabawy dziecięce z przedszkola. Zabawy w gabinet kosmetyczny, a po wizycie w gabinecie lekarskim w lekarza, to nieodłączny świat zabaw dzieci. Świat jakże dla dzieci ważny, bo odtwarza świat dorosłych. A przecież dzieci chcą naśladować swoich rodziców - bo to oni są dla nich wzorem do naśladowania. Niech przedszkole tworzy zatem warunki by dzieci przez zabawę mogły ten świat poznawać. Kącik kosmetyczno-lekarski tworzą mebelki klubikowe: biurko, kozetka, regał na kosmetyki oraz taboret. Elementy drewniane wykonane są z płyt wiórowych laminowanych 18 mm, oklejonych obrzeżem PCV. Elementy metalowe wykonane są z rury stalowej, malowane farbą proszkową. Materace tapicerowane skórą syntetyczną, zmywalną. Siedzisko taboretu wykonane jest ze sklejki 15 mm, malowane lakierem akrylowym.


Kącik Kosmetyczno - Lekarski

Kącik tematyczny kosmetyczno lekarski do przedszkola

Kącik KAWIARENKA LALEK

Kawiarenka lalek kącik zabaw

Kawiarenka Lalek

Kącik tematyczny Kawiarenka Lalek

Zobacz kartę kącika Kawiarenka Lalek, ceny
⚡ Kącik kawiarenka lalek »»

W skład kącika zabaw Kawiarenka Lalek wchodzą
REGAŁ DOMEK [gł x szer x wys] 400 x 800 x 1530 mm, waga: 48 kg.
STOLIK KAWIARNIANY [gł x szer x wys] 450 x 450 x 530 mm, waga: 4.2 kg.
TABORET [gł x szer x wys] 280 x 280 x 355 mm, waga: 2.5 kg.

Kącik tematyczny kawiarenka lalek. Regał w kształcie domku, w którym mogą zamieszkać lalki. Kącik szczególnie przeznaczony dla zainteresowań dziewczynek ale nie tylko. Skojarzenie z domem daje poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo w zestawie jest stolik kawowy i taborety. Dzięki takiemu połączeniu dzieci mogą bawić się w dom, kawiarnię, odgrywając różnego rodzaju spotkania. Pod okiem wychowawcy uczyć się niezbędnej sztuki savoir vivre.
Regał wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Ściana tylna wykonana z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Ozdoby wykonane z płyty MDF surowej, malowanej farbą akrylową, zabezpieczoną dodatkowo lakierem bezbarwnym. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Uchwyty i stopki malowane farbą proszkową. Stelaż stołu i taboretów wykonany z rur fi 20 x 1,5 mm i fi 25 x 1,5 mm, malowany proszkowo. Blat stołu wykonany z płyty wiórowej 18 mm. Siedziska taboretów wykonane ze sklejki liściastej 18 mm, malowanej farbą akrylową zabezpieczoną dodatkowo lakierem bezbarwnym. obrzeże PCV.


Kącik Kuchnia - Kuchcik

Kącik Kuchnia - Kuchcik

Kuchnia - Kuchcik

Kącik tematyczny Kuchnia - Kuchcik

Zobacz kartę kącika Kuchnia - kuchcik, ceny
⚡ Kącik Kuchnia - kuchcik »»

Wymiary: [gł x szer x wys] 350 x 1550 x 1120 mm, waga: 70,0 kg. Konstrukcja wykonana z płyty wiórowej laminowanej 18 mm, oklejonej obrzeżem PCV. Komplet składa się z trzech elementów zestawionych ze sobą: lodówki, szafki dolnej i szafki górnej.

Inspiracją do zabaw może być telewizyjne kuchcikowanie. Imitacja kuchni, o którą nie można się oparzyć czy zalać domu. Zabawa w gotowanie czy dom w połączeniu z kącikiem kawiarnianym lalek może być wszelako wykorzystana przez kreatywność naszych dzieci. Dzieci pragną zostać gwiazdami telewizyjnymi. Ten zestaw pozwoli im bawić się na żywo. A inne dzieci mogą to filmować.


Kącik religijny

Kącik religijny

Kącik religijny

Kącik tematyczny religijny

Zobacz kartę kącika religijnego, ceny
⚡ Kącik religijny »»

Kącik religijny wykonanie
Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm Plecy z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Drzwi zawieszone na zawiasach puszkowych. Wypełnienie górnych drzwi – kratka z tworzywa sztucznego. Nogi wykonane z kształtownika stalowego 40 x 40 x 1,5 mm, malowanego proszkowo, obrzeże PCV.
 
Nasza propozycja kącika religijnego jest niejako odpowiedzią na potrzebę ekspozycji utensylii. Przeznaczenia specjalnego miejsca na przedmioty związane z wyznawaną wiarą.


Kącik zabaw CZYTELNIA

Tematyczny kącik zabaw CZYTELNIA

Zobacz kartę kącika czytelniczego, ceny
⚡ Kącik czytelniczy »»

Kącik CZYTELNICZY MIŚ, wymiary: [gł x szer x wys] 545 x 1000 x 1300 mm, waga: 52 kg. Korpus wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm. Szuflady zawieszane na prowadnicach rolkowych. Plecy z płyty HDF 3,2 mm lakierowanej. Drzwi zawieszone na zawiasach puszkowych.
Poducha do kącika czytelniczego MIŚ (dostarczana oddzielnie), wymiary: 300 x 300 x 40 mm. Poducha wykonana z pianki poliuretanowej grubości 5 cm, obszytej miękkim materiałem w różnych kolorach.
Kącik służący do ekspozycji książek i bajek. Posiada również miejsce na poduszki do siedzenia gdy dzieci słuchają czytania. Wpasowuje się to w ogólnopolską promocję czytania książek dzieciom. Specjalne miejsce dla książek jest dla dzieci sygnałem iż czytanie jest ważną dziedziną życia dzięki której poszerzamy swoją wiedzę i kreujemy światopogląd. Dodatkowo w zestawie PODUCHA CZYTELNICZA MIŚ


Tematyczny kącik Czytelniczy

Tematyczny kącik Czytelniczy

Zobacz także krzesła przedszkolne STB

Zobacz także krzesła przedszkolne STB

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą krzesełek dla przedszkolaka typu STB (Stolbrzeg). Krzesełka posiadają niezbędne certyfikaty stwierdzające zgodność z normami PN-EN i ISO, dopuszczające do użytku w przedszkolach i innych placówkach oświatowych wg rozporządzenia Ministra Edukacji z 31 grudnia 2002 r. Krzesełka wykonywane są z materiałów atestowanych. Podstawowe dla przedszkolaka krzesełka o stałej wysokości, dostosowanej do stolików przedszkolnych znajdziesz tam także krzesełka o wysokości regulowanej.


  Do krzesełka przedszkolne

Co jeszcze na naszej w3

Meble metalowe socjalne do szatni szkolnej do szatni pracowniczej, meble biurowe oraz regały magazynowe do przechowywania archiwów i dokumentów oraz meble warsztatowe i szafki kartotekowe.
Przejdź

meble metalowe

Tanie i solidne meble biurowe, meble gabinetowe, meble konferencyjne oraz lady recepcyjne stanowiące idealne wyposażenie sekretariatów biur, gabinetów i sal konferencyjnych.
Przejdź

meble biurowe

Wybierz by zobaczyć przegląd mebli przedszkolnych w naszej ofercie - segmenty, regały na zabawki, wieszaki szatniowe i inne potrzebne w przedszkolu elementy wyposażenia.
Przejdź

meble przedszkolne

Copyright © All Rights Reserved, 1E March 2016, Edukacja Sp. z o.o., Mikołów, Compatible With Bootstrap 4 Alpha 2