Pomoce projektowe do Laboratorium Przyszłości

Nowoczesna Pracownia Techniki

☎ 327385262       biuro@edukacja-mikolow.pl

⚡ Zestawy pomocy projektowych do laboratorium przyszłości ⮯

Prezentowane na tej stronie pomoce obejmują kategorie: edukację ekologiczną, ekologię, badania powietrza, gleby, wody; chemię i elektrochemię; prąd elektryczny, elektryczność i magnetyzm, elektrostatyka i elektrotechnika; właściwości płynów i gazów; ciepło i termodynamikę
 
Zharmonizowane, holistyczne nauczanie/uczenie - odwołuję się tutaj do metody STEAM - się przez działanie powinno być na pierwszym planie metod nauczania. Oparte na praktycznym działaniu uczniów, wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, różnorodnych doświadczeń czy innych zadań o charakterze praktycznym w celu opanowania wiedzy o otaczającym świecie oraz nabycia umiejętności posługiwania się tą wiedzą w życiu, to droga do zrozumienia i pełnego poznania przedmiotu nauczania.
Jeżeli istnieje coś takiego jak tradycyjny model nauczania oparty „na kredzie i tablicy”, na wkuwaniu regułek bez zrozumienia istoty problemu, bez odwoływania się do zainteresowań ucznia - to dawno powinien odejść do lamusa. Współczesność zmienia sposób myślenia o nauczaniu / uczeniu się. Wymaga zmiany podejścia do wiedzy oraz procesu jej zdobywania. Chcemy by dziecko przestało być w systemie tylko słuchaczem–odtwórcą. Oczekujemy od pedagogów systemu nauczania, w którym uczeń staje się wynalazcą-konstruktorem. Temu właśnie celowi podporządkowana jest idea Laboratorium Przyszłości, a Pomoce Projektowe w Laboratorium Przyszłości stają się narzędziem do osiągania tego celu.
W dydaktyce aktywizująca ucznia metoda poznania rzeczywistości wyrabia umiejętności motoryczne dotyczące przekształcania materiałów, kojarzenia i łączenia części elementów. W przeciwieństwie do szeroko lansowanych metod nauczania z zastosowaniem wyłącznie komputera w często źle rozumianej formie, poprzez zastąpienie realnego eksperymentu doświadczeniem wirtualnym w nowoczesnym nauczaniu wyrabianie umiejętności nie może opierać się wyłącznie na naśladownictwie. Odtwarzanie przez ucznia określonych działań, czynności itp. jest czynnikiem niezbędnym do głębszego zrozumienia i zapamiętania poznawanych treści. Wręcz wydaje się, że szczególnie na wczesnym etapie nauczania realny eksperyment jest nieodzowny. Co więcej jest po prostu naturalną metodą poznawania otoczenia. Dlatego takie jak prezentowane na naszych stronach w3 zestawy pomocy naukowych należy uznać za niezbędne w nowoczesnym nauczaniu.
Łączenie realnego działania uczniów - eksperymentowanie - z równoległym przyswajaniem wiedzy teoretycznej z zakresu właściwości materiałów, poznanie zasad działania i budowy maszyn i narzędzi czy innych urządzeń, poznanie reguł posługiwania się nimi zgodnie z zasadami bhp itp. uznać należy za podstawowe zadanie nauczania techniki czy nauk matematyczno-przyrodniczych w ogólnym znaczeniu. Zastosowanie klasycznych pomocy dydaktycznych pogłębia wiedzę ucznia. Wiedza ta zostaje eksperymentalnie potwierdzona, zrozumiała i utrwalona w świadomości ucznia. A to przecież jest celem nauczania.
Wybór pomocy dedykowanych dla uczniów z oczywistych powodów będzie należał do nauczyciela. Zależy on od stosunkowo wielu istotnych czynników, z których tutaj wymienimy tylko cenę. Funkcjonalne i dobrej jakości pomoce sugerujemy wybrać w zestawach, których cena będzie mieścić się na ogół w granicach PLN540.00 a 4950.00. Oczywiście dotyczy to w zasadzie zebranej przez nas tutaj kolekcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tej w3 oraz do kontaktu - pomożemy wybrać pomoce najbardziej odpowiedni dla Państwa potrzeb, jak też znajdziemy propozycje uzupełnienia już zakupionych zestawów/pomocy.
 
by: Jacek Szram · modyfikowano 2012-06-29 / utworzono 2016-07-16, Mikołów
 

 

⮮ Oferta pomocy do nowoczesnej pracowni technicznej ⮯

Pomoce Projektowe Laboratorium Przyszłości w Szkole

Prezentowane na tej stronie pomoce obejmują kategorie: edukację ekologiczną, ekologię, badania powietrza, gleby, wody; chemię i elektrochemię; prąd elektryczny, elektryczność i magnetyzm, elektrostatyka i elektrotechnika; właściwości płynów i gazów; ciepło i termodynamikę

menuBar - Pomoce projektowe

Pomoce projektowe Laboratorium Przyszłości

Prezentowane poniżej pomoce obejmują kategorie:
- edukację ekologiczną, ekologię, badania powietrza, gleby, wody
- chemię i elektrochemię
- prąd elektryczny, elektryczność i magnetyzm, elektrostatyka i elektrotechnika
- właściwości płynów i gazów
- ciepło i termodynamikę


Zestaw 01-006-4 do badania zanieczyszczeń powietrza

Do badania zanieczyszczeń powietrza
laboratoria przyszłości zestaw 01-006-4

Edukacja ekologiczna - ekologia - pomoce dydaktyczne z ekologii - powietrze
 
Zestaw pozwala na przeprowadzenie doświadczeń, które pogłębią wiedzę uczniów na temat składu fizyko-chemicznego powietrza oraz uświadomią jaki wpływ na rośliny, zwierzęta i ludzi ma zanieczyszczone powietrze.

W skład zestawu wchodzą:
lupa powiększająca, linijka
donice kwiatowe, płytki stalowe
taśma samoprzylepna
woda destylowana
pręt szklany, łyżeczka, pęseta
paski wskaźnikowe pH
siarka, kreda wapienna, agar, ekstrakt słodowy
zlewka, kolba stożkowa, szalki Petriego, lejek laboratoryjny
bibuła filtracyjna

⮮ Rozwiń by zobaczyć doświadczenia, które można przeprowadzić przy użyciu zestawu 01-006-4 ⮯

Zestaw 01-006-4 - tematyka doświadczeń
Badanie jakości powietrza z użyciem:
- słoi rocznych ściętego pnia drzewa,
- roślin wskaźnikowych
- przedmiotów stalowych - płytek stalowych
Inne badania jakości powietrza:
- badanie mikroskopowe warstwy pyłu
- badanie odczynu pH opadającego pyłu
- oddziaływania dwutlenku siarki na kolorowe kwiaty
- wpływ dwutlenku siarki wobec wody i kredy
Badania zachowania się:
- wodnego roztworu dwutlenku siarki wobec żelaza
- powietrza zanieczyszczonego dwutlenkiem siarki wobec żelaza
- roślin w obecności innych środków (np. do pielęgnacji podłóg)
Badanie powietrza w celu określenia ilości zarodników bakterii, drożdży i innych grzybów
Badanie powietrza - zestaw 01-006-5 właściwości, zanieczyszczenia, hałas

Powietrze - badanie właściwości
zanieczyszczeń, hałasu zestaw 01-006-5

Powietrze stanowi nieodzowny element naszego środowiska, bez którego nie istniałby świat, jaki znamy. Poznając jego skład, właściwości i oddziaływanie z różnymi czynnikami, lepiej rozumiemy jak ważne jest dla życia na Ziemi, co działa na nie destrukcyjnie i jak możemy zapobiec jego zanieczyszczeniu, a tym samym stopniowej degradacji całej planety.
Niniejszy zestaw stanowi kompendium doświadczalne wzbogacone sporą dawką teorii, faktów i ciekawostek z zakresu szeroko pojętego powietrza. Powala na stopniowe wgłębianie się w tematykę środowiskową , poprzez poznanie podstawowych pojęć z jego zakresu, ich znaczenia, cech charakterystycznych, aż po konkretne przykłady występujące w naszym otoczeniu i liczne, interesujące doświadczenia.
 
W skład zestawu wchodzą liczne materiały i przyrządy, dobrane w taki sposób, aby zapewniły bazowe wyposażenie przy przeprowadzaniu badań zarówno w szkolny laboratorium, jak i w terenie.
Instrukcja zawiera opis 30 wybranych tematów zestawionych poniżej. Zestaw umożliwia zbadanie większej ilości zagadnień, odpowiednio do potrzeb nauczyciela.
Całość dostarczana jest w pojemniku z pokrywą, dodatkowo zabezpieczonym pudełkiem kartonowym. Wymiary gabarytowe: 580 x 400 x 180 mm

⮮ Rozwiń - skład i doświadczenia, które można przeprowadzić przy użyciu zestawu 01-005 ⮯

W składzie zestawu 01-005 znadują się:
bagietka szklana, kpl. balonów, bibuły filtracyjne, barometr analogowy, cylinder miarowy (2 szt.), deszczomierz ze słupkiem, doniczka (3 szt.), gwoździe stalowe, higrometr analogowy, kolba stożkowa z korkiem (2 kpl.), krążek z korka, kreda wapienna, lejek (2 szt.), linijka, lupa potrójna z podświetleniem, łyżeczka do spalań z kołnierzem ochronnym, łyżko-szpatułka, matryca milimetrowa, mikroskop kieszonkowy, nasiona fasoli, nasiona rzeżuchy, notatnik, okulary ochronne, palnik spirytusowy, paski wskaźnikowe do oznaczania zawartości ozonu w powietrzu, paski wskaźnikowe do badania wartości pH, pipety Pasteura, siarka mielona, skala porostowa, słomki, soda oczyszczona, stojak na palnik spirytusowy, strzykawka, szalki Petriego (3 kpl.), szczypce laboratoryjne, szkiełka podstawowe, szkiełko zegarkowe (2 szt.), szpatułka dwustronna (2 szt.), świeczki T-light (6 szt.), taśma samoprzylepna, termometr MIN-MAX z higrometrem, termometr szklany bezrtęciowy (2 szt.), tlenek wapnia, waga elektroniczna z kalkulatorem, wielofunkcyjny przyrząd 5w1 (miernik środowiskowy), woda destylowana, zlewka miarowa szklana (2 szt.).
Zestaw 01-006-5 - tematyka doświadczeń
1. Czym jest powietrze i do czego jest nam potrzebne?
2. Dowody na istnienie powietrza
3. Badanie składu powietrza
4. Obecność dwutlenku węgla w powietrzu
5. Czy powietrze można zważyć?
6. Jak zachowuje się ogrzane powietrze?
7. Czy i jak można zobaczyć powietrze?
8. Słoje roczne jako wskaźnik jakości powietrza
9. Badanie jakości powietrza z użyciem roślin wskaźnikowych
10. Badanie jakości powietrza z użyciem elementów stalowych
11. Organizmy wskaźnikowe jako wskaźnik jakości powietrza
12. Mikroskopowe badania warstwy pyłu
13. Badanie odczynu pH opadającego pyłu
14. Badanie odczynu pH wody deszczowej
15. Przyczyny i skutki powstawania kwaśnych deszczy
16. Zachowanie się dwutlenku siarki wobec wody i kredy
17. Zachowanie się wodnego roztworu dwutlenku siarki wobec żelaza
18. Zachowanie się zanieczyszczonego dwutlenkiem siarki powietrza wobec żelaza
19. Zachowanie się roślin w obecności innych środków (np. do pielęgnacji podłóg)
20. Ocenianie zawartości ozonu w powietrzu
21. Wpływ zanieczyszczeń w powietrzu na drzewa iglaste
22. Pomiar temperatury (°C) i wilgotności powietrza (%)
23. Czym jest i jak powstaje smog?
24. Efekt cieplarniany – przyczyny powstawania
Pomiary środowiskowe
25. Hałas. Pomiar natężenia dźwięku
26. Światło. Pomiar natężenia.
27. Wilgotność. Pomiar poziomu wilgotności.
28. Temperatura i jej pomiary
29. Barometr. Pomiary ciśnienia atmosferycznego.
30. Deszczomierz. Pomiar opadów atmosferycznych.
Zestaw 01-006 do badania jakości wody, gleby, powietrza

Do badania jakości wody, gleby, powietrza
Uniwersalny zestaw szkolny 01-006

Rozbudowany zestaw do badania, jakości gleby, wody i powietrza przeznaczony do prowadzenia zajęć we wszystkich typach szkół. Zestaw pozwala na przeprowadzenia wielu doświadczeń, których opis oraz baza teoretyczna opisana jest w obszernej, starannie opracowanej 48 stronicowej instrukcji. Bogate wyposażenie zestawu w sprzęt laboratoryjny (szklany) i środki pomocnicze umożliwia przeprowadzenie testów wody, gleby i powietrza.

Doświadczenia, testy i skład zestawu 01-006
- na rozpuszczony tlen,
- liczbę kolonii bakterii coli,
- pH wody,
- temperaturę,
- mętność,
- azotyny,

⮮ Zestaw 01-006 C.d. - doświadczenia, testy i skład zestawu - rozwiń by zobaczyć ⮯

Przykładowe doświadczenia i testy przy zastosowaniu zestawu 01-006 c.d.
- na rozpuszczony tlen,
- liczbę kolonii bakterii coli,
- pH wody,
- temperaturę,
- mętność,
- rodzaje gleby,
- na rozpuszczony tlen,
- liczbę kolonii bakterii coli,
- pH wody,
- temperaturę,
- mętność,
- badanie warstwy pyłu,
- gazowe zanieczyszczenie powietrza,
- zachowanie się roślin w obecności środków pielęgnacyjnych do podłóg.
Skład zestawu 01-006
- Butelka z korkiem, duża, 1 szt.
- Butelka z korkiem, średniej wielkości, 1 szt.
- Butelka z ciemnego szkła z nakrętką, 2 szt.
- Kolba stożkowa z szeroką szyjką, 1 szt.
- Cylinder miarowy 100ml, 1 szt.
- Szalka Petriego z podłożem, 5 szt.
- Szalka Petriego bez podłoża, 5 szt.
- Szkiełko podstawowe, 1 kpl.
- Szkiełko nakrywkowe, 1 kpl.
- Lejek filtracyjny Buchnera, 1 szt.
- Sitka różne, 3 szt.
- Lampka spirytusowa, 1 szt.
- Płyta grzejna, 1 szt.
- Probówka fi15, 5 szt.
- Lupa powiększająca, 1 szt.
- Strzykawka, 3 szt.
- Sterylne filtry membranowe, 10 szt.
- Pipeta z gumką, 1 szt.
- Łyżeczka, 1 szt.
- Siarka, 1 szt.
- Kreda szlamowa, 1 szt.
- Taśma samoprzylepna, 1 szt.
- Odczynniki do oznaczania rozpuszczonego tlenu, 1 kpl.
- Odczynnik do wykrywania fosforanów, 1 kpl.
- Woda destylowana, 1 szt.
- Bibuła filtracyjna, 2 ark.
- Pęseta, 1 szt.
- Podstawa do probówek, >1 szt.
- Szczotka do mycia probówek, 1 szt.
- Okulary ochronne, 1 szt.
- Paski wskaźnikowe pH 0 ÷ 14, 1 kpl.
- Paski wskaźnikowe do wykrywania azotanów, 1 kpl.
- Paski wskaźnikowe twardości wody, 1 kpl.
- Rękawice ochronne, 1 szt.
- Krążek Secchiego, 1 szt.
- Termometr, 1 szt.
- Linijka 30cm, 1 szt.
- Pręt szklany, 1 szt.
- Łapka do probówek, 1 szt.
- Łopatka stalowa, 1 szt.
- Płytka stalowa, 10 szt.
- Zlewka wysoka mała, 1 szt.
- Zlewka wysoka duża, 1 szt.
- Kolba miarowa 500ml, 1szt
- Kolba stożkowa wąska szyjka, 1szt
- Lejek laboratoryjny, 1szt
- Łopatka do pobierania próbek, 1szt
- Butla z korkiem mała, 1szt
Inne
- Instrukcja, 1 szt.
- Karty Pracy do zestawu, 2 szt.
- Całość dostarczana w dwóch kuferkach
Zestaw 02-004 do ćwiczeń z elektrochemii

Zestaw do ćwiczeń z elektrochemii
laboratoria przyszłości zestaw 02-004

Poniżej przedstawiamy - opis zestawu, skład i wyszczególnienie doświadczeń

Zestaw dydaktyczny pozwalający na badanie podstawowych zagadnień związanych z własnościami elektrochemicznymi
Szeroka gama elementów umożliwiających konstrukcję zarówno prostych jak i bardziej skomplikowanych układów doświadczalnych.
Doskonały zestaw dydaktyczny przeznaczony do zgłębiania tajników elektrochemii już na etapie szkół podstawowych
zawiera komplet akcesoriów laboratoryjnych (szkło, sprzęt, przyrządy)
umożliwia zarówno demonstrację przez nauczyciela jak i przeprowadzenie ćwiczeń w małych grupach uczniowskich
uczy pracy zespołowej i wnikliwej analizy badanych zjawisk.
Instrukcja dołączana do zestawu zawiera opis dziesięciu wybranych doświadczeń
liczbę tematów do realizacji można znacznie poszerzyć

⮮ Rozwiń by zobaczyć skład i doświadczenia, które można przeprowadzić przy użyciu zestawu 02-004 ⮯

Zestaw 02-004
- skład i wykaz doświadczeń
W skład zestawu wchodzą
- opornica suwakowa, 1 szt.
- galwanoskop na podstawie, 1 szt.
- „U”-rurka, 1 szt.
- podstawka pod naczynia szklane, 1 szt.
- pręt statywu, 1 szt.
- uchwyt elektrod, 1 szt.
- 2 elektrody w obsadce
- 2 elektrody w korku
- naczynie szklane (zlewka niska), 1 szt.
- złącze, 1 szt.
- buteleczka, 1 szt.
- zlewka, 4 szt.
- termometr, 1 szt.
- pipeta, 1 szt.
- bagietka długa, 1 szt.
- bagietka krótka, 1 szt.
- cylinder miarowy, 1 szt.
- szczotka do mycia, 1 szt.
- przewód połączeniowy z wtykami bananowymi krótki, 4 szt.
- przewód połączeniowy z wtykami bananowymi długi, 2 szt.
- zacisk krokodylkowy, 2 szt.
- płytka cynkowa, 1 szt.
- płytka miedziana, 1 szt.
Całość dostarczana jest w walizce z tworzywa sztucznego wraz z instrukcją.
Wymiary całkowite: 360 x 340 x 100 mm
Zestaw dydaktyczny przeznaczony jest dla szkół podstawowych i średnich.
Umożliwia przeprowadzenie następujących doświadczeń:
- przewodnictwo wody i wodnych roztworów substancji o budowie jonowej
- przewodnictwo wodnych roztworów substancji o budowie nie jonowej
- przewodnictwo wodnych roztworów elektrolitów
- opór elektrolitu jako funkcja wielkości powierzchni elektrod
- opór elektrolitu jako funkcja wzajemnej odległości elektrod
- ruch jonów w polu elektrycznym
wpływ temperatury na przewodnictwo elektryczne
- elektroliza wodnego roztworu siarczanu miedziowego
- polaryzacja elektrod
- ogniwo galwaniczne
02-012 Zestaw do doświadczeń chemicznych

Zestaw do doświadczeń chemicznych
laboratoria przyszłości zestaw 02-012

Zestaw przeznaczony jest do wykonania doświadczeń z chemii dostosowany do podstawy programowej w szkole podstawowej oraz szkołach ponad podstawowych. Wyposażenie zestawu wraz ze sprzętem uzupełniającym, umożliwia 2-4 osobowej grupie uczniów wykonanie opisanych w instrukcji doświadczeń.
 
Skład zestawu:
 
komplet rurek laboratoryjnych (13 elementów), 2 kwasoodporne elektrody z drutu konstantanowego w kształcie litery „S” w osłonie izolacyjnej z końcówką spiralna, 2 specjalnie dostosowane wkładki z elastycznymi taśmami do uporządkowanego, bezpiecznego przechowywania elementów szklanych, bagietka, cylinder miarowy, dmuchawka ustna, kolba kulista płaskodenna, kolba stożkowa, kółko do statywu, krystalizator, lampka spirytusowa, lejek laboratoryjny, łapka do probówek, łącznik krzyżowy (mały), łyżeczka do spalań, łyżeczka, miska polietylenowa, obejma polietylenowa do probówek z zaczepem, parownica porcelanowa, pinceta stalowa, pipeta z gumką (zakraplacz), podstawka do probówek, pompka gumowa ssąco – tłocząca, probówka z tubusem, probówka zwykła, przewód jednożyłowy z wtyczkami i krokodylkiem, rozdzielacz cylindryczny otwarty, siatka grzejna, statyw laboratoryjny, szalka Petriego, szczotka do mycia probówek, szkiełko zegarkowe, termometr, uchwyt metalowy do probówek, U - rurka z dwoma tubusami, zlewki, żarówka 3,5 V z oprawką.
 
Wymiary: 465x350x165 mm


03-023 Komplet do elektromagnetyzmu

Komplet do ćwiczeń z elektromagnetyzmu
laboratoria przyszłości zestaw 03-023

Komplet przeznaczony jest do wykonywania doświadczeń z zakresu pola magnetycznego oraz elektromagnetycznego.
 
Zestaw umożliwia przeprowadzenie podstawowych doświadczeń dotyczących sił i elektromagnetyzmu. Jako źródło energii może posłużyć ręczny generator widoczny w produktach polecanych poniżej (nie wchodzący w składa zestawu) lub baterie typu 3R12 które można umieścić we wchodzącej w skład zestawu kasecie na baterie.
 
Za pomocą kompletu 03-023 można wykonać następujące doświadczenia:

  1. obserwacja pola magnetycznego magnesów trwałych;
  2. wzajemne oddziaływanie magnesów;
  3. metale w polu magnetycznym;
  4. obserwacja pola magnetycznego wokół przewodników, w których płynie prąd stały;
  5. wyznaczanie kierunku i zwrotu siły elektrodynamicznej działającej na przewodnik z prądem w polu magnetycznym - siły elektromagnetyczne ;
  6. wyznaczanie kierunku i zwrotu sił elektrodynamicznych działających na dwa przewodniki z prądem;
  7. zachowanie się cewki z prądem w polu magnetycznym
  8. wzbudzanie prądu w obwodach z cewką za pomocą pola magnetycznego
  9. silnika elektrycznego

03-035 Komplet do doświadczeń z magnetyzmu

Komplet do ćwiczeń z magnetyzmu
laboratoria przyszłości zestaw 03-035

Magnetyzm - Komplet do magnetyzmu wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu fizyki w szkole podstawowej, gimnazjum oraz w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie bazując na instrukcji konstruują modele niezbędne do demonstracji podstawowych zagadnień.

Za pomocą zestawu 03-035 przeprowadzisz następujące doświadczenia:
- własności magnesów
- właściwości biegunów
- magnetyzm trwały i nie trwały
- linie sił pól magnetycznych
- pole magnetyczne
- metale w polu magnetycznym

⮮ Rozwiń by sprawdzić skład zestawu 03-035 ⮯

W skład zestawu 03-035 wchodzą:
- 2 magnesy sztabkowe
- 2 magnesy podkowy ze zworami
- 2 duże igły magnetyczne
- 2 podstawki z kolcami do igieł
- 10 małych igieł magnetycznych
- 10 niskich podstawek z kolcami do małych igieł
- 1 pierścień żelazny
- 1 pudełko do przechowywania opiłków
- 1 pokrywa dziurkowana do pudełka na opiłki
- 1 płytka mosiężna
- 1 igła magnetyczna w oprawie widełkowej
- 2 strzemiączka do zawieszania magnesów
- 6 hartowanych prętów stalowych
- 1 instrukcja
03-056 Komplet do nauki o prądzie elektrycznym

Komplet do nauki o prądzie elektrycznym
laboratoria przyszłości zestaw 03-056

Rozbudowany zestaw pomocy naukowych umożliwiających konstruowanie układów, za pomocą których możemy wywołać i wielokrotnie powtarzać zjawiska fizyczne z dziedziny magnetyzmu i elektryczności.
Elementy zestawu umożliwiają konstrukcję działających modeli urządzeń elektrycznych - np. silnika prądu stałego, którego konstrukcja bazuje na stojanie, wirniku, cewce i zworze - czy instrumentów pomiarowych tj. model miernika elektromagnetycznego i magnetoelektrycznego, składającego się m.in. z cewki, skali i wskazówki z łożyskiem.
Całość dostarczana w dwóch walizkach metalowych o wymiarach 460 x 330 x 150 mm
 
Uwaga! Zestaw nie zawiera źródła zasilania.
Do przeprowadzenia doświadczeń zaleca się zastosowanie:
- zasilacza prądu stałego 0-12V/ 3A, - zasilacza prądu przemiennego 0-12V/ 3A (w przypadku doświadczenia 46, 47 wymagane jest zasilanie napięciem 24V prądu przemiennego)

Zestaw 03-056
w skład zestawu wchodzą:

⮮ Rozwiń by sprawdzić skład zestawu 03-056 ⮯

  1. Rdzeń transformatora, 1 szt.
  2. Zwora, rdzeń, 3 szt.
  3. Opornice suwakowe 10 i 22 Ohm, 1+1 szt.
  4. Kondensator na podstawce, 1 szt.
  5. Miernik, 1 szt.
  6. Cewka 1600 zwoi, 2 szt.
  7. Cewka 400 zwoi, 3 szt.
  8. Cewka 240 zwoi, 2 szt.
  9. Wspornik do cewek (uchwyt), 1 szt.
  10. Podstawka do igły magnetycznej, 1 szt.
  11. Pręt długi (3-częściowy), 1 szt.
  12. Pręt krótki 2-częściowy, 1 szt.
  13. Podstawka, 3 szt.
  14. Słupek izolacyjny, 4 szt.
  15. Pręt stykowy, 1 szt.
  16. Stolik, 1 szt.
  17. Oprawa żarówki, 3 szt.
  18. Woreczek z żarówkami, 1 szt.
  19. Słoiczek, 3 szt.
  20. Płytka z drutem oporowym, 11 szt.
  21. Magnes, 1 szt.
  22. Magnes z uchwytem, 1 szt.
  23. Magnes ferrytowy toroidalny, 4 szt.
  24. Pierścień stalowy, 1 szt.
  25. Pierścień aluminiowy, 1+1 szt.
  26. Igła magnetyczna, 1 szt.
  27. Wirnik stalowy, 1 szt.
  28. Przewód do wykazywania siły elektrodynamicznej, 1 szt.
  29. Płytka przeźroczysta (szybka), 2 szt.
  30. Pudełko na opiłki, 2 szt.
  31. Oś magnesu, 1 szt.
  32. Wskazówka z płytką, 1 szt.
  33. Czasza, 1 szt.
  34. Łożysko wskazówki, wkładka, 1 szt.
  35. Skala z uchwytem, 1 szt.
  36. Cewka ruchoma, 1 szt.
  37. Galwanoskop, 1 szt.
  38. Kotwica (zwora), 1 szt.
  39. Stojan, 1 szt.
  40. Wirnik, 1 szt.
  41. Koło pasowe duże ze wspornikiem, 1 szt.
  42. Koło pasowe małe, 1 szt.
  43. Spirala Joule’a, 1 szt.
  44. Zlewka, 1 szt.
  45. Elektroda węglowa z uchwytem, 2 szt.
  46. Elektroda płytkowa, 7 szt.
  47. Elektroda ujemna, 1 szt.
  48. Pręt stykowy zgięty, 1 szt.
  49. Blaszka do drgań, 1 szt.
  50. Pręt z wycięciami, 1 szt.
  51. Pręt (wałek), 3 szt.
03-0218 Podstawowy komplet do doświadczeń z ciepła

Podstawowy komplet do doświadczeń z ciepła
Ciepło, termodynamika zestaw 03-218

Zestaw podstawowy umożliwia przeprowadzenie szeregu doświadczeń z zakresu nauki o cieple, obejmujących takie zagadnienia jak:

  1. rozszerzalność cieplna ciał stałych, cieczy i gazów,
  2. zmiana stanu skupienia ciała,
  3. pomiary temperatury,
  4. rozchodzenie się ciepła,
  5. kalorymetria.
W skład zestawu 03-218 wchodzi kalorymetr
złożony z dwóch naczyń aluminiowych o wymiarach wewnętrznych Ø100 x 100 mm oraz Ø60 x 70 mm, odseparowanych od siebie kołnierzem z tworzywa sztucznego oraz izolatorem styropianowym; wyposażony w pokrywę z przezroczystego tworzywa wyposażoną w dwa gniazda elektryczne połączone spiralą grzejną, z otworem na korek do osadzenia termometru (termometr wchodzi w skład przyrządu) oraz otworem pod mieszadło,
- więcej w składzie - zobacz niżej

⮮ Rozwiń by sprawdzić skład zestawu 03-218 ⮯

  1. dylatoskop, przyrząd wyposażony w skalę, umożliwia badanie rozszerzalności cieplnej metali,
  2. kalorymetr,
  3. przyrząd do liniowego przewodzenia ciepła,
  4. przewodniki ciepła - pręt mosiężny, stalowy, aluminiowy i miedziany, umieszczone w kostce zapewniającej cieplne połączenie materiałów,
  5. termoskop,
  6. odwadniacz,
  7. pierścień Gravesanda,
  8. przyrząd do konwekcji ciepła - rurka szklana wygięta w kształcie prostokątna o wymiarach 150 x 200 mm,
  9. aktynometr,
  10. szkło i sprzęt laboratoryjny.
03-0219 Zaawansowany zestaw do ćwiczeń z ciepła

Zaawansowany zestaw do ćwiczeń z ciepła
Ciepło, termodynamika zestaw 03-219

Zestaw rozbudowany umożliwia przeprowadzenie doświadczenia z nauki o cieple, obejmujących następujące zagadnienia:

  1. rozszerzalność cieplna ciał stałych, cieczy i gazów,
  2. zmiana stanu skupienia ciała,
  3. pomiary temperatury,
  4. rozchodzenie się ciepła,
  5. kalorymetria,
  6. konwersja energii cieplnej światła na energię elektryczną i mechaniczną,
  7. właściwości i zastosowanie bimetali.
W skład zestawu 03-219 wchodzi kalorymetr
złożony z dwóch naczyń aluminiowych o wymiarach wewnętrznych Ø100 x 100 mm oraz Ø60 x 70 mm, odseparowanych od siebie kołnierzem z tworzywa sztucznego oraz izolatorem styropianowym; wyposażony w pokrywę z przezroczystego tworzywa wyposażoną w dwa gniazda elektryczne połączone spiralą grzejną, z otworem na korek do osadzenia termometru (termometr wchodzi w skład przyrządu) oraz otworem pod mieszadło,
- więcej w składzie - zobacz niżej

⮮ Rozwiń by sprawdzić skład zestawu 03-219 ⮯

  1. dylatoskop, przyrząd wyposażony w skalę, umożliwia badanie rozszerzalności cieplnej metali,
  2. kalorymetr,
  3. przyrząd do liniowego przewodzenia ciepła,
  4. przewodniki ciepła - pręt mosiężny, stalowy, aluminiowy i miedziany, umieszczine w kostce zapewniającej cieplne połączenie materiałów,
  5. termoskop,
  6. odwadniacz,
  7. pierścień Gravesanda,
  8. przyrząd do konwekcji ciepła - rurka szklana wygięta w kształcie prostokątna o wymiarach 150 x 200 mm,
  9. aktynometr,
  10. bateria słoneczna – fotoogniwo na podstawce z parą gniazd 4 mm,
  11. radiometr Crookesa, (wiatraczek / młynek słoneczny w kuli)
  12. model wyłącznika termobimetalowego,
  13. szkło i sprzęt laboratoryjny.
03-129 zestaw do ćwiczeń z elektrostatyki

do ćwiczeń uczniowskich z elektrostatyki
Pomoce projektowe zestaw 03-129

Tematyka ćwiczeń obejmuje następujące zagadnienia:
 
- elektryzowanie przez tarcie;
- oddziaływanie ciał naelektryzowanych;
- pojemność kondensatora;
- doświadczenia z elektrometrem;
- zjawisko indukcji elektrostatycznej i inne

Zestaw do ćwiczeń uczniowskich z elektrostatyki dostarczany jest w walizeczce 270x460x420 mm, ciężar - 8,40 kg

⮮ Rozwiń - najważniejsze elementy zestawu 03-129 ⮯

  1. 2 elektrometry;
  2. statyw izolacyjny;
  3. płyta izolacyjna;
  4. płyta przewodząca;
  5. kondensator kulisty i stożkowy;
  6. kulki próbne;
  7. wahadło elektryczne;
  8. elektrofor;
  9. komplet lasek do elektryzowania.
03-235 zestaw do doświadczeń z elektrostatyki

Zestaw do doświadczeń z elektrostatyki
Pomoce projektowe zestaw 03-235

Komplet pozwala na realizację doświadczeń z zakresu elektrostatyki:
 
- elektryzowanie przewodników i izolatorów
- siła elektrostatyczna, prawo Coulomba
- elektryzowanie ciał przez dotyk i przez indukcję
- pole elektrostatyczne, linie pola
- kondensator
- polaryzacja dielektryków

Zestaw do doświadczeń z elektrostatyki mieści sie w estetycznej walizeczce o wymiarach 320 x 380 x 110 mm

⮮ Rozwiń by sprawdzić skład zestawu 03-235 ⮯

  1. elektroskop
  2. elektrofor
  3. pręt szklany
  4. pręt metalowy
  5. pręt ebonitowy
  6. wahadło elektryczne
  7. statyw izolacyjny
  8. podstawa obrotowa do lasek / prętów
  9. butelka lejdejska
  10. rozbrajacz
  11. folia aluminiowa
  12. neonówka
03-433 do nauki o płynach i gazach

komplet pomocy do nauki o płynach i gazach
Zestaw demonstracyjny 03-433

Zestaw przyrządów do doświadczeń umożliwia prezentację i sprawdzenie słuszności praw z zakresu mechaniki płynów i gazów oraz demonstrację podstawowych zagadnień związanych z szeroko rozumianą nauką o płynach i gazach.
Zestaw dostarczany jest w walizeczce o wymiarach 460 x 330 x 150 mm

Przykładowe demonstracje w tematach ”płyny i gazy”
 
- pomiary ciśnienia gazów i cieczy
- prawo Pascala
- wyznaczanie ciężaru właściwego cieczy i ciał stałych
- prawo Archimedesa
- paradoks Pascala

⮮ Rozwiń by sprawdzić skład zestawu 03-433 ⮯

  1. manometr wodny otwarty
  2. model baroskopu cieczowego
  3. paradoks hydrostatyczny
  4. przyrząd do demonstracji prawa Clapeyrona
  5. przyrząd do prawa Pascala
  6. naczynia połączone różnych kształtów
  7. cylinder do doświadczeń z prawem Pascala
  8. model prasy hydraulicznej
  9. nurek Kartezjusza
  10. przyrząd do demonstracji prawa Archimedesa
  11. zestaw ciężarków o jednakowej masie
  12. naczynie przelewowe
03-433-1 do nauki hydrostatyki

komplet pomocy do hydrostatyki
Zestaw demonstracyjny 03-433-1

Zestaw zawiera pomoce naukowe do demonstracji zjawisk hydrostatycznych. Umożliwia pomiary ciśnienia gazów i cieczy oraz demonstrację prawa Pascala, paradoksu hydrostatycznego itd. Przeznaczony jest do prowadzenia zarówno eksperymentów demonstracyjnych dla nauczyciela jak też do ćwiczeń w grupach uczniowskich. Zestaw dostarczany jest w walizeczce o wymiarach 400 x 320 x 180 mm

Skład zestawu pomocy do hydrostatyki
- manometr wodny otwarty
- model baroskopu cieczowego
- paradoks hydrostatyczny
- kula wodna do pokazu prawa Pascala
- naczynia połączone różnych kształtów
- nurek Kartezjusza

⮮ Sprawdź pomoce na stronach powiązanych ⮯

🔗 pomoce do techniki

🔗 zasilacze szkolne

🔗 budujemy obwody

🔗 pomoce projektowe



⮮ Pracownie przedmiotowe ⮯

Przeglądając „Pomoce projektowe do Laboratorium Przyszłości” zapoznaj się z ofertą pracowni szkolnych
 

TEMP 🔗

Laboratoria przyszłości

Pracownie do chemii

Pracownie fizyki

Meble do pracowni

Inne meble dla szkoły

1. Pomoce projektowe a Laboratorium Przyszłości
 
Czym powinny charakteryzować się Pomoce Projektowe do Laboratorium Przyszłości?
Pomoce projektowe - zgodnie z założeniami Programu ”Laboratoria Przyszłości„ skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny z naciskiem na naukę stacjonarną. Wysoka jakość oferowanych pomocy projektowych zapewnia uczniom możliwość zdobycia i wykorzystania umiejętności i wiedzy w praktyce. Poprzez naukę przez zabawę uczeń nabywa umiejętności w zakresie konstruowania, modelowania i programowania urządzeń i aparatury.
 
2. Wyposażenie Laboratorium Przyszłości
 
Czy nauczyciel może wpływać swobodnie na wybór wyposażenia/pomocy?
W programie ”Laboratoria Przyszłości„ dopuszcza się duży margines swobodnego wyboru przez szkołę wyposażenia i pomocy dydaktycznych wychodząc z założenia, że szkoła wie najlepiej, jakie ma warunki lokalowe i czego potrzebują jej uczniowie. Istotnym kryterium wyboru na jakie trzeba zwrócić uwagę jest nowoczesne podejście do procesu nauczania / uczenia się. Winno ono wykorzystywać Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę do motywowania uczniów w poszukiwaniach, dialogach i w twórczym, krytycznym myśleniu. Dzięki temu kształcimy uczniów zdolnych do podejmowania przemyślanego ryzyka, chętnych uczenia się przez doświadczenie, wytrwałych w rozwiązywaniu problemów, chętnych do współpracy i działających poprzez proces twórczy.
 
3. Oferowane Pomoce Projektowe a kompetencje STEAM
 
Czy oferowane tutaj pomoce projektowe realizują założenia Programu ”Laboratoria Przyszłości„?
Tak. Prezentowane na dedykowanych stronach naszej oferty wyposażenie Laboratoriów Przyszłości - zarówno meble, stoły demonstracyjne, szafy na narzędzia itd., a dalej pomoce dydaktyczne spełniają wymagania tego programu. Stwarzają warunki do kształcenia uczniów, którzy będą zdolni do przemyślanego działania, świadomych ryzyka bycia nowoczesnym. Dzięki nauce przez doświadczenie ograniczymy sytuację działania przez zaskoczenie, nauczymy wytrwałości w rozwiązywaniu problemów. Pomoce projektowe przeznaczone do działania w grupach uczniowskich wytworzą gotowość do współpracy. Uruchomią proces twórczego myślenia.