Optyczne mikroskopy szkolne

Biologia w szkole - wykorzystaj mikroskopy do nauczania-uczenia-się


Mikroskopy optyczne wykorzystywane dla celów edukacyjnych, szkoleniowych i badawczych charakteryzuje stosunkowo prostą budową. Między innymi prostota budowy i obsługi sprawia, że wybitnie nadają się na początkowym etapie nauczania i nie przestają spełniać swoich podstawowych funkcji związanych z obserwacją różnego rodzaju obiektów.
Bez wątpienia zastosowany układ optyczny złożony z kilku kilkunastu soczewek jest jednym z najważniejszych elementem mikroskopów optycznych. Jakość obrazu i jego powiększenie pozwala na obserwację badanego obieltu możliwa jest dzięki przechodzeniu światła przez układ. W zależności od rodzaju mikroskopu do obserwacji stosujemy światło naturalne lub sztuczne.
Zastosowany układ optyczny pozwala na wielokrotne powiększenia. W przypadku mikroskopów optycznyvh możmy uzyskać nawet 2000-krotne powiększenie. Duże powiększenia pozwalają na obserwowację obiektów niedostrzegalnych okiem nieuzbrojonym. Tym samym możemy badać wiele różnych materiałów. Odnosi się to do organizmów żywych - takich jak choćby tkanki roślinne i komórki - jak i do przedmiotów wykonanych z różnych materiałów, także nieprzeźroczystych, jak metale, tworzywa sztuczne itd.

Mikroskop mono- czy binokularowy?

Ważną cechą odróżniającą mikroskopy od siebie jest też liczba zastosowanych okularów / obiektywów tzw. torów optycznych. Wyróżniamy tutaj dwa rodzaje - tzw. mikroskop monookularowy oraz binokularowy zwany też stereoskopowym. Tego typu mikroskop znajduje szczególną rekomendację dla celów edukacyjnych. Obraz w mikroskopie srereoskopowym jest trójwymiarowy. Cecha ta pretenduje go w sposób szczególny do obserwacji do obserwacji obiektów poruszających się - wymieńmy tutaj np. insekty, małe owady itp.
Zajęcia z wykorzystaniem mikroskopów aktywizują ucznów w sposób szczególny. Zwiększają zainteresowanie uczniów przedmiotem nauki. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi - kamer czy Wi-Fi dodatkowo poszerza możliwości dydaktyczne mikroskopu. Zatem umieszczono mikroskopy z akcesoriami w dziale „robotyka Laboratorium Przyszłości” jako specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie. Także uprawione byłoby umieszczenie mikroskopów w dziale „Pomocy Projektowych do Laboratorium Przyszłości”.

Jaki koszt za mikroskop szkolny?

Jeżeli nie wiesz jaki mikroskop wybrać dla Twoich zajęć oprócz już podniesionych kwestii zwróć także uwagę na cenę. Możesz oczekiwać, że będzie ona mieścić się gdzieś w granicach pomiędzy PLN100.00 a 3000.00. Zapraszamy do zapoznania się znaszą ofertą na tej w3. W przypadku pytań prosimy o kontakt - pomożemy wybrać model najbardziej odpowiedni dla Państwa potrzeb.
Warto w końcu pamiętać, że aby wzbudzić zainteresowanie szczególnie młodszych dzieci światem nauki - należy ograniczyć poznwanie świata przez „tablicę i kredę” Warto wyposażyć pracownie pomoce dydaktyczne - w mikroskop optyczny szkolny - zaktywizuje on dzieci do poznawania przyrody przez własne doświadczenia. A tym samym przyczyni się do rozumienia zjawisk, a nie tylko do ich biermej obserwacji.
Oferowane przez nas mikroskopy cechuje prostota obsługi, nie są skomplikowane, są dostosowane do funkcjonowania w warunkach szkolnej pracowni. Poszczególne elementy mikroskopów są dostatecznie dobrze oznakowane. Optyka, inne akcesoria zapewniają dobry kontrast. Dobrze odzwierciedlone kolory i rozdzielczość zapewniają wspaniałe doznania obserwowanych preparatów, co sprawia dzieciom dużą radość, budzi ich zaciekawienie i i zachęca do poszerzania wiedzy.
Dlatego rekomendujemy je dla szkół, placówek edukacyjnych i ośwatowych.
 
Przy planowaniu zakupu wyposażenia związanego z przygotowaniem pracowni szkolnej uwzględnij przykładowo - wg aktualnych cen na dzień bieżący - koszty mieszczą się w zakresie od PLN110.00 za „Mikroskop ręczny z podświetleniem” do PLN2800.00 za „Mikroskop stereoskopowy delta optical sz-450tce”

Mikroskopy szkolne optyczne
Mikroskopy dla szkół
wordMarkLogo

Edukacja Sp. z o.o.
Mikroskopy dla szkół
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 132
tel: 32 738 52 62
e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl

by Jacek Szram, Mikołów, modyfikowano 2022-07-28 / utworzono 2007-11-06

Ogólna charakterystyka mikroskopów szkolnych

Jakie ogólne wymagania stawiamy mikroskopom szkolnym ?
Mikroskopy szkolne w uproszczeniu możemy podzielić na: mikroskopy biologiczne – w prawym lewym okularze mamy ten sam obraz, daje to efekt płaskiego obrazu, nie widzimy co jest dalej, a co bliżej. Z reguły wykorzystujemy szkiełka nakrywkowe tworząc własne preparaty mikroskopowe lub korzystamy z gotowych preparatów. mikroskopy stereoskopowe – w prawym i lewym okularze obrazy różnią się, dzięki czemu otrzymujemy obraz trójwymiarowy, widzimy co jest bardziej, a co mniej oddalone. Obserwujemy większe elementy np. skamieniałości, owady, fragmenty roślin.


Polecane mikroskopy optyczne do pracowni szkolnych

Przedstawiamy optyczne mikroskopy bin- i mono- okularowe Levenhuk Rainbow


Mikroskop Levenhuk 2ST
kod 01-014-34

Mikroskop Levenhuk 2ST

Levenhuk 2ST - Mikroskop szkolny do pracowni

Mikroskop Levenhuk 2ST - kod 01-014-34

Mikroskop Levenhuk 2ST to nowoczesne narzędzie o dużej odległości roboczej wynoszącej 60 mm i maksymalnym powiększeniu 40x. Taka odległość robocza pozwala prowadzić obserwacje względnie dużych próbek, takich jak minerały, biżuteria, monety lub inne obiekty. Nie muszą to być jedynie płaskie preparaty i cienkie próbki. Dzięki szerokiemu spektrum zastosowań mikroskop Levenhuk 2ST może być z powodzeniem używany w celach dydaktycznych związanych z badaniami naukowymi oraz technologią przemysłową. Świetnie nadaje się również na potrzeby szkół średnich.
Nowoczesne mikroskopy stereoskopowe są powszechnie używane podczas czynności wymagających wysokiej precyzji. Obserwowane obiekty są widziane w trójwymiarze, co pozwala na precyzyjne określenie ich wymiarów. Mikroskopy tego typu są nieocenione w badaniach naukowych i mogą znaleźć zastosowanie podczas badań obiektów archeologicznych, biologicznych lub technologicznych, biżuterii, antyków i nie tylko. Niezawodne i wielofunkcyjne mikroskopy stereoskopowe idealnie nadają się do szkół i uczelni.
Elementy optyczne tego mikroskopu zostały wykonane ze szkła o dużej przezroczystości, dzięki czemu obraz obserwowanych obiektów ma najwyższą jakość. Ostrość obrazu ustawia się, obracając pokrętło regulacji zgrubnej znajdujące się na korpusie mikroskopu. Do obserwacji wykorzystywane jest naturalne źródło światła, dzięki czemu nie trzeba wydawać pieniędzy na baterie.
Aby zapewnić jeszcze większy komfort obserwacji, można odwrócić stolik białą lub czarną stroną do góry. Próbka jest utrzymywana na miejscu za pomocą użytecznych zacisków.

 • Mikroskop stereoskopowy Levenhuk
 • Dwuokularowa głowica
 • Dwa okulary WF10X
 • Soczewka obiektywowa 4x
 • Dwustronna płytka czarno-biała
 • Gumowe muszle oczne
 • Instrukcja obsługi
 • Karta gwarancyjna

Dane techniczne:
Głowica - dwuokularowa, pionowa
Materiał układu optycznego - szkło
Powiększenie, x40
Odległość robocza, mm - 60
Rozstaw okularów, mm - 60
Stolik, mm - z zaciskami, dwustronna płytka czarno-biała
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii - od +5 do -5
Regulacja ostrości - zgrubna, 40 mm

Levenhuk Rainbow 50L
kod: 01-014-27

Mikroskop Levenhuk Rainbow 50L

Levenhuk Rainbow 50L Mikroskop do użytku ogólnego.

Levenhuk Rainbow 50L

Seria Levenhuk Rainbow 50L to jasne, stylowe mikroskopy doskonałe dla początkujących eksploratorów mikrokosmosu, a także doświadczonych badaczy. Pozwolą zbadać tkanki roślin i zwierząt, dowiedzieć się więcej na temat ich budowy komórkowej, obserwować mikroorganizmy żyjące w kropli wody, a także przeprowadzić szereg innych ciekawych doświadczeń! Każdy model jest dostarczany wraz z zestawem do eksperymentów Levenhuk K50. Doświadczeni użytkownicy docenią najwyższą jakość optyki oraz generowanych obrazów. Dzięki dwóm źródłom światła mikroskopy doskonale nadają się do obserwowania przezroczystych, nieprzezroczystych i półprzezroczystych próbek. Mikroskopy Levenhuk Rainbow 50L posiadają lekkie, lecz wytrzymałe korpusy z tworzywa sztucznego. W porównaniu z innymi seriami modele Levenhuk Rainbow 50L oferują szerszy zakres powiększenia – dostępnych jest sześć poziomów: 40x, 80x, 100x, 200x, 400x oraz 800x. Mikroskopy te dodatkowo są wyposażone w wytrzymałe futerały z tworzywa sztucznego zapewniające bezpieczeństwo urządzenia podczas przechowywania i transportu.

DANE TECHNICZNE
Głowica monokularowa, obrotowa 360°, nachylana pod kątem 45°
Materiał układu optycznego szkło optyczne
Powiększenie, x40–800
Średnica tubusu okularu, mm23,2
Okulary WF10x
Soczewki obiektywowe 4х, 10х, 40хs (z amortyzacją)
Rewolwer 3 obiektywy
Stolik, mm 90x90, z zaciskami
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm0-11, pionowy
Kondensor NA 0,65
Diafragma obrotowa diafragma (6 apertury)
Regulacja ostrości zgrubna
Korpus plastikowy
Oświetlenie LED
Regulacja jasności tak
Zasilanie 220V 50Hz, lub 2 baterie AA
Typ źródła oświetlenia LED 3-3,2 V (oświetlenie górne i dolne)
Zastosowanie Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia

  Zawartość zestawu do eksperymentów Levenhuk K50:
   
 • Poradnik „Niezwykły mikroskop. Badanie mikrokosmosu”
 • Pęseta
 • Wylęgarnia słonaczków
 • Mikrotom
 • Fiolka z drożdżami
 • Fiolka ze smołą wykorzystywaną do przygotowywania próbek
 • Fiolka z solą morską
 • Fiolka ze słonaczkami (organizm morski wykorzystywany jako pokarm dla ryb)
 • 5 gotowych próbek
 • 5 szkiełek
 • Pipeta
 • Osłona przeciwpyłowa

Levenhuk Rainbow 2L
kod: 01-014-25

Mikroskop szkolny Levenhuk Rainbow 2L

Mikroskop szkolny Levenhuk Rainbow 2L

Levenhuk Rainbow 2L Mikroskop szkolny

Mikroskopy Levenhuk Rainbow 2L generują powiększenie w zakresie od 40x do 400x – w zupełności wystarczające do pierwszych badań biologicznych. Dzięki dwóm źródłom światła (górnemu i dolnemu) mikroskopy tej serii pozwalają prowadzić obserwacje na próbkach przezroczystych, półprzezroczystych i nieprzezroczystych – rodzaj próbki jest ograniczony jedynie wyobraźnią młodego naukowca! Mikroskopy charakteryzują się lekkimi, a przy tym wytrzymałymi korpusami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Każdy mikroskop Levenhuk Rainbow 2L jest dostarczany wraz z zestawem do eksperymentów Levenhuk K50.

 • Mikroskop biologiczny z powiększeniem 40x – 400x
 • Dostępny w pięciu wyrazistych kolorach
 • Wytrzymały i lekki korpus z tworzywa sztucznego
 • Górne i dolne oświetlenie LED
 • Dołączony jest zestaw do eksperymentów

DANE TECHNICZNE
Głowica - monokularowa, nachylana pod kątem 45°
Materiał układu optycznego - szkło optyczne
Powiększenie - x 40-400
Średnica tubusu okularu - mm 23,2
Okulary - WF10x
Soczewki obiektywowe - 4х, 10х, 40х
Rewolwer - 3 obiektywy
Stolik, mm - 90x90, z zaciskami
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości - mm 0-15, pionowy
Kondensor - NA 0,65
Diafragma - obrotowa diafragma (6 apertury)
Regulacja ostrości - zgrubna
Korpus - plastikowy
Oświetlenie - LED
Regulacja jasności - tak
Zasilanie - 220V 50Hz, lub 3 baterie AA
Typ źródła oświetlenia - LED 3-3,2 V (oświetlenie górne i dolne)

Levenhuk Rainbow 2L PLUS
kod: 01-014-24

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L PLUS

Mikroskop szkolny Levenhuk Rainbow 2L PLUS

Mikroskop biologiczny szkolny Levenhuk Rainbow 2L PLUS

Jasne i stylowe mikroskopy Rainbow 2L PLUS stanowią oczywistą kontynuację serii Levenhuk Rainbow 2L. Nowe mikroskopy łączą w sobie wszystkie zalety modeli poprzedniej serii z nowymi, atrakcyjnymi funkcjami. Przyrządy te wyposażone są w dwa systemy oświetlenia, które umożliwiają obserwowanie próbek przezroczystych, półprzezroczystych i nieprzezroczystych.
Główną różnicą w nowych mikroskopach jest ich ulepszona optyka. Oferują większe powiększenie (do 640x) i mogą być wykorzystywane do zaawansowanych badań przez studentów biologii. Wszystkie mikroskopy wyposażone są w soczewkę z mechanizmem sprężynowym, który chroni optykę przed uszkodzeniami, nawet jeśli obiektyw zetknie są z preparatem podczas ustawiania ostrości.
Korpusy mikroskopów Levenhuk Rainbow 2L PLUS są wykonane z wytrzymałego metalu, dzięki czemu znane są z długiej żywotności nawet przy intensywnym użytkowaniu na uczelniach lub w laboratoriach. Należy także wspomnieć o ich nowoczesnym wyglądzie i pięciu jasnych kolorach, w których są dostępne — taki atrakcyjny mikroskop będzie pięknie wyglądać w pokoju dziecka lub na biurku.
DANE TECHNICZNE
Głowica - monokularowa, obrotowa 360, nachylana pod kątem 45°
Materiał układu optycznego - szkło optyczne
Powiększenie - x 64-640
Średnica tubusu okularu - mm 23,2
Okulary - WF16x
Soczewki obiektywowe - 4х, 10х, 40хs (z amortyzacją)
Rewolwer - 3 obiektywy
Stolik, mm - 90x90, z zaciskami
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości - mm 0-8, pionowy
Kondensor - NA 0,65
Diafragma - obrotowa diafragma (6 apertury)
Regulacja ostrości - zgrubna
Korpus - metalowa
Oświetlenie - LED
Regulacja jasności - tak
Zasilanie - 220V 50Hz, lub 3 baterie AA
Typ źródła oświetlenia - LED 3-3,2 V (oświetlenie górne i dolne)

Levenhuk Rainbow 50L PLUS
kod: 01-014-26

Zasilacz DC 03-402

Levenhuk Rainbow 50L PLUS

Mikroskop do prcowni szkolnej, laboratoriow

Mikroskop Levenhuk Rainbow 50L PLUS to doskonałe połączenie stylowego wyglądu, doskonałej optyki i ergonomicznego korpusu. Podobnie jak wszystkie modele rodziny mikroskopów Levenhuk Rainbow, także te przyrządy idealnie sprawdzą się u młodych badaczy. Każdy model jest dostarczany wraz z zestawem do eksperymentów Levenhuk K50, który zawiera wszystko, co potrzebne do odkrywania tajemnic mikrokosmosu.
Dzięki ulepszonej optyce i szerokiemu zakresowi powiększenia mikroskopy Levenhuk Rainbow 50L PLUS mogą być wykorzystywane przez studentów biologii i specjalistów laboratoryjnych. Przyrządy wyposażono w elementy optyczne z wielowarstwową powłoką oraz uniwersalny system oświetlenia, który pozwala obserwować próbki przezroczyste, półprzezroczyste i nieprzezroczyste.
Cechą wyróżniającą te mikroskopy jest ich duży zakres powiększenia. Dzięki soczewce Barlowa 2x można uzyskać powiększenia 64x, 128x, 160x, 320x, 640x, a nawet 1280x! Mikroskopy Levenhuk Rainbow 50L PLUS są wyposażone w soczewkę z mechanizmem sprężynowym – jeśli podczas ustawiania ostrości soczewka opadnie na preparat, mechanizm uchroni elementy optyczne przed uszkodzeniem. Korpusy mikroskopów są wykonane z wytrzymałego metalu, który zapewnia długą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu w szkołach, na uczelniach lub laboratoriach medycznych.
DANE TECHNICZNE
Głowica monokularowa, obrotowa 360°, nachylana pod kątem 45°
Materiał układu optycznego: szkło optyczne
Powiększenie: x64–1280
Średnica tubusu okularu: mm 23,2
Okulary: WF16x
Soczewki obiektywowe: 4х, 10х, 40хs (z amortyzacją)
Rewolwer: 3 obiektywy
Stolik: mm 90x90, z zaciskami
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości: mm 0-11, pionowy
Kondensor:NA 0,65
Diafragma: obrotowa diafragma (6 apertury)
Regulacja ostrości:zgrubna
Korpus:metalowy
Oświetlenie:LED
Regulacja jasności:tak
Zasilanie:220V 50Hz, lub 2 baterie AA
Typ źródła oświetlenia:LED 3-3,2 V (oświetlenie górne i dolne)

Mikroskop BioLight 300
kod 01-014-15_1

Mikroskop laboratoryjny do ćwiczeń

Mikroskop-Delta-Optical-BioLight-300

Następca najpopularniejszego mikroskopu biologicznego dla Młodych Badaczy i nieco starszych Pasjonatów mikroświata w Polsce i Europie Środkowej! Mikroskop Delta Optical BioLight 300 jest ulepszoną wersją modelu DO BioLight 200. BioLight 300 posiada całkowicie nową konstrukcję. Udoskonalony został przede wszystkim układ optyczny, który decyduje o jakości obrazu mikroskopowego. Dodatkowo, mikroskop posiada wbudowane miejsce do montażu baterii, dzięki czemu obserwacje można prowadzić także bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala także zabrać mikroskop na badawczą wyprawę terenową (np. nad staw, w celu obserwacji mikroorganizmów wodnych). Uwagę przyciąganowoczesne wzornictwo korpusu, uchwyt wkomponowany w statyw ułatwia bezpieczne i pewne przenoszenie mikroskopu (w przypadku dzieci minimalizowane jest ryzyko upuszczenia urządzenia).
Nazwa modelu mikroskopu: Delta Optical BioLight 300
- głowica monokularowa obracana o 360º , pochylona pod kątem 45º
- obiektywy ze szklaną optyką: 4x, 10x, 40x
- okular szerokopolowy ze szklaną optyką: WF10x
- możliwość montażu w tubusie okularowym cyfrowej kamery mikroskopowej lub okularów o większym powiększeniu (do dokupienia)
- zakres powiększeń w skompletowaniu standardowym 40x - 400x
- pięć różnych kontrastowych filtrów kolorowych plus jedno gniazdo wolne na tarczy obrotowej
- trójgniazdowy rewolwer obiektywowy
- oświetlenie górne (odbite) i dolne (przechodzące) LED z regulacją jasności – zmiana trybu pracy za pomocą przełącznika z tyłu mikroskopu
- możliwość pracy na bateriach, bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej
- stolik przedmiotowy o wymiarach 90 x 90 mm z mechanizmem krzyżowym z uchwytem do mocowania preparatu, wyposażony w pokrętła do przesuwu poziomego (X/Y)
- mechanizm przesuwu preparatu posiada noniusz - specjalną podziałkę zwiększającą dokładność odczytu
- współosiowe dwustronne pokrętła mikro/makro do regulacji ostrości
- solidny ergonomiczny metalowy statyw o nowoczesnym wzornictwie, posiada specjalny uchwyt do bezpiecznego przenoszenia mikroskopu
- wymiary: 120 x 156 mm (podstawa), wysokość: 290 mm
- waga: 1500 g
W zestawie:
gotowe preparaty (5 szt.)
szkiełka przedmiotowe (5 szt.)
szkiełka nakrywkowe (10 szt.)
plastikowe pudełko na preparaty
plastikowy okrągły pojemnik z przykrywką
pęseta
pipeta
probówka
patyczek preparacyjny
igła preparacyjna
specjalny papier do czyszczenia optyki
przylepne etykiety do opisywania preparatów
przeciwkurzowy pokrowiec na mikroskop
zasilacz sieciowy

Mikroskop DO Genetic Pro z kamerą 3MP
kod:01-014-5_2

Mikroskop Pro z kamerą 3MP laboratoryjny

Mikroskop DO Genetic Pro z kamerą 3MP

Mikroskop z kamerą 3MP

Mikroskop Delta Optical Genetic Pro to uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się w wielu dziedzinach nauki i edukacji. Jest on często wykorzystywany do rutynowych badań przez lekarzy medycyny i weterynarii, w placówkach badań sanitarnych. Delta Optical Genetic Pro można również spotkać w laboratoriach uniwersyteckich, pracowniach studenckich jak i w szkołach ponadgimnazjalnych. Mikroskop ten bywa również częstym wyborem osób, chcących hobbystycznie, ale ambitnie zgłębiać tajniki mikroświata i potrzebujących niezawodnego, dającego duże możliwości pracy sprzętu na lata. Dlaczego warto wybrać akurat ten model? Ogromną zaletą mikroskopu jest jego stosunek jakości do ceny. Solidna, stabilna i ergonomiczna konstrukcja statywu gwarantuje możliwość jego wieloletniej eksploatacji. Doskonałe, achromatyczne obiektywy pozwalają na uzyskiwanie ostrych obrazów oraz powiększeń w zakresie 40-1000x. Szerokopolowe okulary i jasne oświetlenie LED, dają możliwość oglądania już bardzo niewielkich obiektów. Mechaniczny stolik oraz precyzyjnie regulowane śruby ruchów mikro i makro, zapewniają niezbędną dokładność pracy. Dzięki bogatej ofercie akcesoriów, serię Genetic Pro można rozbudować o inne techniki obserwacji mikroskopowej. Polaryzacja, ciemne pole, kontrast fazowy znacząco zwiększą możliwości tego urządzenia. Szeroka gama kamer mikroskopowych i adapterów fotograficznych pozwoli na dokumentację obrazu w postaci zdjęć i filmów, a bogate w funkcje oprogramowanie na późniejszą analizę i obróbkę tak uzyskanego materiału.
Parametry kamery w mikroskopie Genetic Pro:
• Sensor: Aptina(C)
• Przekątna sensora: 1/2.5"
• Rozmiar sensora: 5.73x4.30mm
• Rozmiar piksela: 2,8 x 2,8 μm
• Czułość: 18.8ke-/lus
• Dynamika: 73dB
• Odstęp sygnału od szumu: 40 dB
• Maksymalna rozdzielczość: 2048x1536
• Liczba klatek na sekundę (FPS): 30@2048x1536, 30@1024x768 • Binning: 1x1, • Czas ekspozycji: 0.1-1000ms • Zakres widmowy: 380 – 650 nm (filtr IR)
• Balans bieli: ROI/manualny
• Rejestrowane pliki: zdjęcia (JPG, JP2, PNG, WEBP, TFT, TIF, DNG) / filmy (MP4, WMV, AVI)
• Interfejs: USB 2.0 • Zasilanie: 5VDC/500 mA (z gniazda USB)
• minimalne wymagania sprzętowe: Microsoft Windows XP / Vista / 7 /8 /10 (32 & 64 bit), OS X (Mac OS X), Linux, procesor równoważny do Intel Core2 2.8 GHz lub lepszy, pamięć RAM: 2 GB lub-więcej, port USB 2.0 lub lepszy, ekran o przekątnej co najmniej 17" lub większy
Funkcje oprogramowania:
polska wersja językowa
zapisywanie sekwencji video
zapisywanie statycznych obrazów
pomiar odległości
pomiar kątów
pomiary pól powierzchni wielokątów
pomiary promienia okręgu
wstawianie podziałki do obrazu oglądanego na ekranie (do tego celu należy dokupić szkiełko przedmiotowe mikrometryczne 0,01 mm) możliwość wydruku z podziałką lub bez

Mikroskop BioLight 300 z kamerą
kod 01-014-15

Mikroskop Delta Optical BioLight 300 z kamerą usb 2 MP

Mikroskop Delta Optical BioLight 300 z kamerą Delta Optical DLT-Cam Basic 2 MP

Mikroskop z kamerą USB 2 MP

Mikroskop Delta Optical BioLight 300 umożliwia obserwacje prostych preparatów biologicznych (tkanki roślinne i zwierzęce), owadów, minerałów, roślin, znaczków, monet, kamieni szlachetnych, układów elektronicznych i wielu innych.
Kamera stanowi bardzo ważny element wyposażenia mikroskopu. Zastosowanie kamery w edukacji i dydaktyce w szkołach dajemożliwość prezentacji obrazu na większym ekranie, za pośrednictwem projektora multimedialnego lub tablicy interaktywnej. Posiadanie mikroskopu z kamerą w domu domu sprawia, że dzieci chętniej oglądają obraz na ekranie komputera, gdyż często mają trudność z koncentracją uwagi na obrazie widzianym w okularze. Natomiast na monitorze możemy od razu wskazać dziecku interesujące elementy preparatu.
Dzięki doskonałej kamerze Delta Optical DLTCam Basic o rozdzielczości 2 milionów pikseli zastosowanej w połączeniu z naszym mikroskopem można ze sporządzonych własnoręcznie preparatów przygotować prezentację multimedialną lub wzbogacić zlecone w szkole prace domowe.
SKŁAD ZESTAWU

 • w zestawie znajduje się cyfrowa kolorowa kamera o dużej rozdzielczości 2 milionów pikseli, dzięki której można zapisać obrazy o bardzo wysokiej jakości dołączone w pełni polskojęzyczne rozbudowane oprogramowanie sterujące Delta Optical DLTCamViewer
 • ulepszony system optyczny ze szkła optycznego o najwyższej jakości pozwala uzyskać jeszcze lepszy obraz - jasny i bez zniekształceń
 • wbudowana możliwość pracy bateryjnej bez konieczności podłączenia do gniazdka - możliwość zabrania mikroskopu w teren
 • uchwyt wkomponowany w statyw ułatwiający bezpieczne przenoszenie mikroskopu
 • solidny, metalowy korpus gwarantuje wieloletnią niezawodność, wykonany z lekkich i zarazem wytrzymałych stopów
 • podwójna regulacja ostrości: współosiowe pokrętło makrometryczne i mikrometryczne - ułatwia precyzyjną regulacją ostrości, co jest szczególnie ważne szczególnie przy dużych powiększeniach
 • podwójny system oświetlenia z płynną regulacją jasności: przechodzące (dolne - tzw. DIA) do obserwacji preparatów na szkiełkach przedmiotowych (obiekty przezroczyste, przepuszczające wiązkę świetlną) oraz odbite (górne - tzw. EPI). Oświetlenie odbite umożliwia obserwowanie obiektów nieprzeźroczystych (np. owady, minerały, tkaniny, monety)
 • oświetlenie diodowe LED zapobiega nagrzewaniu się preparatu i mikroskopu (brak ryzyka poparzenia) i gwarantuje kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy
  obiektywy achromatyczne 4x, 10x i 40x oraz okular szerokopolowy WF10x
 • realny zakres powiększeń uzyskiwanych dzięki obiektywom: od 40x do 400x (można dodatkowo dokupić wysokiej klasy okular 16x i zyskać powiększenie 640x!
 • stolik krzyżowy z uchwytem preparatów oraz precyzyjnymi pokrętłami przesuwu w płaszczyźnie poziomej w osi X i Y -precyzyjny wybór obszaru badań
 • mechanizm przesuwu preparatu posiada noniusz - specjalną podziałkę zwiększającą dokładność odczytu
 • sześciogniazdowe koło z kolorowymi filtrami, które pozwalają dobrać optymalne warunki oświetlenia i uzyskać lepszy kontrast obrazu podczas obserwacji
 • w komplecie zestaw gotowych preparatów (można rozpocząć obserwację od razu po rozpakowaniu), narzędzi preparacyjnych (do przygotowania własnych preparatów) oraz materiały do utrzymania optyki w czystości

⮮ Zobacz także ⮯

Szybkie linki pozwolą przejść do wybranych tematycznie działów naszej oferty dotyczących pracowni szkolnych, Laboratorium przyszłości - projektów, wykonania i potrzebnych elementów wyposażenia.


Klasopracownia szkolna

Klasopracownia szkolna

projekty, kompleksowe wykonanie

Zadzwoń - 32 738 52 62
strona w przygotowaniu

Laboratoria Przyszłości STB

laboratorium przyszłości typ STB

wyposażenie z certyfikatem

Przejdź 🔗

Pracownia Techniki NSA

Pracownia techniki typ NSA

meble z certyfikatem i pomoce

Przejdź 🔗

Pracownia CHEMIK

pracownia chemik

podstawowe meble z certyfikatem

Przejdź 🔗

Pracownia chemiczna

Pracownia chemiczna Przejdź 🔗

Pracownia fiz-chem

pracownia fizyczno-chemiczna Przejdź 🔗

Szkolne laboratoria

laboratorium-chemiczne Przejdź 🔗

Pracownia fizyki

Pracownia fizyki Przejdź 🔗

Stoły demonstracyjne

Stoły demonstracyjne do doświadczeń pokazowych Przejdź 🔗

Zielone pracownie

zielona pracownia Przejdź 🔗

Meble metalowe

Meble metalowe Przejdź 🔗

Meble   biurowe

Meble biurowe Przejdź 🔗

Więcej o mikroskopach szkolnych - czym kierować się przy wyborze 📌

Czy mikroskop znajduje sie w Katalogu Laboratorium Przyszłości? 🔍
Zajęcia z wykorzystaniem mikroskopów aktywizują ucznów w sposób szczególny. Zwiększają zainteresowanie uczniów przedmiotem nauki. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi - kamer czy Wi-Fi dodatkowo poszerza możliwości dydaktyczne mikroskopu. Zatem umieszczono mikroskopy z akcesoriami w dziale ROBOTYKA Laboratorium Przyszłości jako specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie. Także uprawione byłoby umieszczenie mikroskopów w dziale POMOCY PROJEKTOWCH do Laboratorium Przyszłości.
Jaki mikroskop szkolny wybrać? 📌
Ceny szkolnych mikroskopów optycznych mieszczą się w szerokim zakresie. (Przykładowo od PLN300.00 do 3000.00 lub więcej.) Wynika to z wielu czynników - rodzaju materiałów, dodatkowych funkcji itp., które mają wpływ na wynik obserwacji. Jednakże dla potrzeb szkolnych na ogół wystarczą modele o podstawowych możliwościach. Na uwagę zasługuje mikroskop optyczny szkolny z dużą rozdzielczością, wyposażony dodatkowo w specjalistyczny obiektyw. Warto także rozważyć by przynajmniej jeden mikroskop - demonstracyjny dla nauczyciela - wyposażoiny był w kamerę.
 
Jaki mikroskop dla młodzieży? 🔍
Dobrym wyborem dla młodzieży będzie Mikroskop biologiczny. W programie szkoły podstawowej omawiane są podstawy budowy komórkowej organizmów - pojęcia komórki, tkanki. Zatem zagadnienia te będą dla dzieci dodatkową inspiracją do podejmowania „badań na własną rękę”. Mikroskop biologiczny oferuje powiększenia od 40x do nawet ponad 600x.

Edukacja Sp. z o.o. Mikołów

Od 1993 roku dostarczamy do Szkół, Przedszkoli czy pozostałych Placówek Oświatowych pomoce naukowe, a także inne elementy wyposażenia, w szczególności:

 • meble szkolne i przedszkolne
 • meble metalowe - w tym szafki szatniowe i szafki BHP
 • przydatne w sekretariacie meble biurowe
 • meble żłobkowe
 • a także meble hotelowe oraz do internatu

Sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę wprowadzając coraz to nowe wzory i rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycjami na odpowiednich stronach naszej w3