tel. 32 738 52 62

⚡ Leżaki przedszkolne wymagania ⇵

Leżaki przedszkolne stanowią jeden z istotnych elementów wyposażenia przedszkola. Przypomnijmy kilka podstawowych wymagań stawianych przed przedszkolem jak to, że istnieje obowiązek zapewnienia miejsca do przechowywania odzieży wierzchniej dziecka, istnieje obowiązek zapewnienia możliwości leżakowania, jeżeli czas pobytu dziecka w przedszkolu przekracza 5 godzin dziennie, pościel i leżaki przedszkolne muszą być wyraźnie oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację dziecka, które z nich z leżaka korzysta, oraz leżaki muszą być odpowiednio przechowywane. Ponadto wymagania ogólne stwierdzają, że meble muszą być dostosowane do wymagań ergonomii i wyposażenie przedszkolne posiada stosowne atesty oraz wymagane prawem certyfikaty do użytku w placówkach oświatowych. Oznacza to, że łóżeczka w przedszkolu, leżaki przedszkolne muszą być zgodne z odpowiedniki normami muszą posiadać określone wymiary i muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Potwierdzeniem spełnienia wymagań stawianych przed leżakiem szkolnym czy łóżeczkiem dziecięcym do żłobka jest posiadane prawidłowo wydanego certyfikatu przez uprawnioną do tego jednostkę certyfikującą.
Wytyczne do tworzenia właściwych warunków sanitarno higienicznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz. U. z 2010r. Nr 161, poz. 1080) określa wymagania dla leżaków przedszkolnych i dla sposobu organizowania wypoczynku przedszkolaka. W świetle tych przepisów wskazano, że dzieci przebywające w placówce dłużej niż 5 godzin muszą mieć zapewnioną możliwość wypoczynku w formie leżakowania. Wskazano zatem tutaj wymaganie dla leżaka przedszkolnego czyli umożliwienie leżakowania nie koniecznie spania. Potrzeba ta wynika ze względu na wydolność organizmu dziecka w wieku 2-5 lat, jego rytm aktywności i konieczność regeneracji sił, wypoczynku w pozycji leżącej - tak by odbarczyć układ nerwowy i ruchowy w takim stopniu by mogły zregenerować siły - najlepszą pora do odpoczynku jest czas bezpośrednio po posiłku. Podczas leżakowania należy zapewnić bezpieczeństwo sanitarno-higieniczne, czyli zachować odstępy między leżakami min. 60 cm, wywietrzyć salę w celu zmniejszenia zawartości mikrobiologicznej i chemicznej w powietrzu.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo leżaki przedszkolne dla dzieci spełniające powyższe wymagania i posiadające stosowne certyfikaty. Szczególnie pragniemy zwrócić uwagę na drewniany leżak przedszkolny Nocny Marek. Miejsce do leżenia wykonane jest z pasów bawełnianych. Wymiary leżaka przedszkolnego po złożeniu [gł x szer x wys] = 550 x 1200 x 50 [mm], a po wysunięciu nóżek, gotowego do użycia wysokość = 15 cm. Waga 5.1 kg. Produkcja, producent : Polska. W naszej ofercie znajdziecie Państwo łóżeczko dziecięce drewniane do żłobka, wykonany ze sklejki drewnianej leżak przedszkolny Duszek Kacper oraz wózek do przewożenia leżaków. W innych częściach naszej w3 elementy wyposażenia przedszkola czy żłobka - meble przedszkolne i żłobkowe. Zapraszamy.
 
by: Jacek Szram · modyfikowano 2018-06-12 / utworzono 2017-02-06, Mikołów

Leżaki przedszkolne

Leżaki do przedszkola Leżaki przedszkolne dla dzieci spełniające wymagania i posiadające stosowne certyfikaty W naszej ofercie łóżeczko dziecięce drewniane do żłobka, wykonany ze sklejki drewnianej leżak przedszkolny, wózek do przewożenia leżaków oraz meble przedszkolne i meble żłobkowe

Oferta producenta leżaków przedszkolnych i łóżeczek dziecięcych do żłobka

Podano wymiary, ceny leżaków przedszkolnych, aktualizowano 2017-02-06


Leżak Nocny Marek

Przeznaczony dla przedszkolaków, do użytku w przedszkolach

Charakterystyka leżaka przedszkolnego Nocny Marek

Korpus leżaka wykonany z drewna liściastego pomalowanego farbą akrylową bezbarwną. Nóżki chowane, miejsce do leżenia wykonane z pasów bawełnianych rozpiętych na ramie drewnianej.
Wymiary leżaka po złożeniu [gł x szer x wys] = 550 x 1200 x 50 [mm], a po wysunięciu nóżek gotowego do użycia wysokość = 15 cm. Waga 5.1 kg. Leżak posiada certyfikat do użytku w przedszkolu, produkcja polska.


Leżaczek przedszkolny

Przeznaczony dla przedszkoli, posiada stosowne atesty i certyfikaty do użytku przedszkolnego

Opis - Duszek Kacper - leżaczek dla przedszkolaka

Konstrukcja leżaka wykonana ze sklejki liściastej. Całość malowana farbą akrylową. Leżaczki profilowane tak aby można było składać je w stos, jeden na drugim, co pozwala na oszczędzanie miejsca w chwili przechowywania. Odpowiednio profilowane boki leżaczka zapobiegają spadnięciu dziecka w czasie snu i spełniają jednocześnie funkcję wygodnych uchwytów do przenoszenia leżaków.
Wymiary [gł x szer x wys] = 600 x 1200 x 240 [mm], waga 9 kg


Łóżeczko dziecięce Zbyszek

Przeznaczone do żłobka

Opis łóżeczka do żłobka

Konstrukcja łóżeczka wykonana z drewna liściastego malowana farbami akrylowymi. Podane wymiary łóżeczka po złożeniu, gotowego do użycia. Zestaw nie zawiera materaca.
Wymiary [gł x szer x wys] = 660 x 1260 x 960 [mm], waga 11.1 kg
Łóżeczko wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i parametrami posiada certyfikat do użytku w żłobkach


Wózek na leżaki

Przeznaczony do wewnętrznego transportu leżaków przedszkolnych

Opis wózka na leżaki przedszkolne

Konstrukcja wózka wykonana z rury stalowej malowana farbą proszkową, na kółkach obrotowych i z uchwytem do przemieszczania. Platforma pod leżaki ze sklejki liściastej.
Wymiary [gł x szer x wys] = 700 x 1300 x 240 [mm], waga 19 kg

Szybki przegląd

Aby przeglądać rozwiń menu na górze strony

Informacje dodatkowe o produktach

Poniżej przedstawiamy informację o dostępnych kolorach stelaży i płyt meblowych

Paleta stelaże
buk, olcha, calvados - standard
Płyty kolorowe +15%
Płyty kolorowe +15%