Przeglądasz - wyposażenie przedszkoli część: stoły przedszkolne dla przedszkolaków

Stoły w przedszkolu regulowane, stoliki dla dzieci z certyfikatem z atestem

Wyposażenie przedszkola stanowi jeden z ważniejszych elementów, na które rodzice przedszkoalków powinni skierować swoją uwagę. Wadliwe meble stanowiące elemenety wyposażenia mogą mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. W szczególności mogą się przyczynić do wad postawy. Dlatego prawidłowy dobór mebelków posiadających stosowne certyfikaty i wykonanych z atestowanych materiałów jest po prostu konieczny.
Niezbędne wyposażenie przedszkoli obejmuje oczywiście stoły przedszkolne. Stoły dla przedszkolaków jak i stoły i biurka dla wychowawców przedszkolnych. Tutaj przedstawiamy pełną ofertę stołów przedszkolnych dla przedszkolaków. Zarówno tradycyjne przedszkolne stoliki prostokątne 6 osobowe z zaokrąglonymi narożami jak i stoliki o różnym kształcie blatu - sześciokątnym, okrągłym czy kwadratowym. I co ważne - nasze stoły przedszkolne posiadają wymagane prawem certyfikatystoły przedszkolne posiadają wymagane prawem certyfikaty oraz wykonane są z atestowanych materiałów. Ceny i wzornictwo mogą ulec zmianie.

Stoły przedszkolne z blatem 6-kątnym, stolik z regulacją wysokości
Stolik regulowany SB-PRIMA-Hex-Reg

Wyposażenie przedszkoli - zestawienie stołów przedszkolnych dla przedszkolaków omówionych na tej stronie

wordMarkLogo

Edukacja Sp. z o.o.
Stoliki dla przedszkolaków Stolbrzeg, część 1
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 132
tel: 32 738 52 62
e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl

by Jacek Szram, Mikołów, modyfikowano 2021-04-25 / utworzono 2011-08-09

Standardowe stoły przedszkolne

Zobacz najbardziej popularne stoliki przedszkolne grupy STOLBRZEG (STB). Dobrze znane wzory, sprawdzone i od wielu lat cieszące się doskonałą opinią ze względu na walory użytkowe łatwość utrzymania w czystości i wytrzymałość. Podstawową cechą tych stolików jest umocowanie blatu na wieńcu stalowym. Dzięki temu nogi stolika mocowane do wieńca uzyskują dużą wytrzymałość i wyrywają się z blatu przy przesuwaniu stolika. Stelaże stolików malowane są lakierem ekologicznym. W części 2 znajdziesz nowoczesne stoliczki z grupy STOLMIŚ zaprojektowane zgodnie z panującymi trendami oraz stoliczki trójkątne i trapezowe.


Stół przedszkolny prostokątny SB

Popularny stół dla przedszkolaków z blatem prostokątnym sześcioosobowy

Stół dla przedszkolaków prostokątny SB
 • Nr 1, wymiary: A 750 x B 1250 x H 460 mm, waga: 17,8 kg
 • Nr 2, wymiary: A 750 x B 1250 x H 530 mm, waga: 18,0 kg
 • Możliwe wykonanie z zaokrąglonymi narożnikami

Stół przedszkolny prostokątny SB
Stelaż wykonany z rury stalowej 25 x 1,5 mm zakończonej stopkami plastikowymi w kolorach zgodnych z oznaczeniami wysokości wg Polskiej Normy malowanej farbą proszkową. Blat wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm oklejony obrzeżem PCV 2 mm. W wersji z zaokrąglonymi narożami stosujemy obrzeże wpuszczane typ T o grubości 4 mm

Stolik regulowany SB-PRIMA

Stół regulowany przedszkolny 6 osobowy SB zakres regulacji wysokości Nr 1÷3

Stół przedszkolny regulowany SB-PRIMA
 • zakres regulacji wysokości Nr 1÷3
 • Wymiary: A 750 x B 1250 x H 460 ÷ 595 mm, waga: 18,2 kg
 • Możliwe wykonanie z zaokrąglonymi narożnikami

Stelaż wykonany z rur stalowych O 32 x 1,5 mm i O 28 x 1,5 malowanych farbą proszkową. Część regulacyjna nogi z rury ocynkowanej zakończonej stopkami plastikowymi. Blat wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm oklejony obrzeżem PCV 2 mm. W wersji z zaokrąglonymi narożami stosujemy obrzeże wpuszczane typ T o grubości 4 mm.

Stół przedszkolny SB-PRIMA 6-boczny

Stół przedszkolny z blatem 6-cio bocznym, o równych bokach, bez regulacji

Stół przedszkolny SB-PRIMA 6-boczny
 • Nr 1 - Wymiary: A 6 x 730 x H 460 mm, waga: 17,8 kg
 • Nr 2 - Wymiary: A 6 x 730 x H 530 mm, waga: 18,0 kg
 • Nr 3 - Wymiary: A 6 x 730 x H 590 mm, waga: 18,0 kg

Stelaż wykonany z rury stalowej 25 x 1,5 mm i O 50 x 1,5 mm zakończonej stopkami plastikowymi w kolorach zgodnych z oznaczeniami wysokości wg Polskiej Normy, malowanej farbą proszkową. Blat wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm oklejony obrzeżem PCV 2 mm.

Stół przedszkolny SB-PRIMA okrągły

Stół przedszkolny z blatem okrągłym, stolik bez regulacji wysokości

Stół przedszkolny SB-PRIMA okrągły
 • Nr 1 - wymiary: Fi 1450 x H 460 mm, waga: 17,9 kg
 • Nr 2 - wymiary: Fi 1450 x H 530 mm, waga: 18,2 kg
 • Nr 3 - wymiary: Fi 1450 x H 590 mm, waga: 18,7 kg

Stelaż wykonany z rur stalowych 25 x 1,5 mm i O 50 x 1,5 mm, nogi zakończone stopkami plastikowymi w kolorach zgodnych z oznaczeniami wysokości wg Polskiej Normy, malowanych farbą proszkową. Blat wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm oklejony obrzeżem PCV 2 mm.

Stół przedszkolny SB-PRIMA-Reg-OKR

Stół przedszkolny z blatem okrągłym, stolik z regulacją wysokości

Stół przedszkolny regulowany SB-PRIMA-REG okrągły
 • zakres regulacji wysokości Nr 1÷3
 • Wymiary: Fi 1300 x H 460 ÷ 590 mm, waga: 17,8 kg

Stelaż wykonany z rury stalowej ø 52 x 1,5, ø 48,3 x 2 mm i ø 25 x 1,5 mm, malowany farbą proszkową.
Blat wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm oklejony obrzeżem PCV 2 mm.
Część regulacyjna ocynkowana, z oznaczeniem wysokości.

Stolik regulowany SB-PRIMA-Hex-Reg

Stół przedszkolny z blatem 6-kątnym, stolik z regulacją wysokości

Stół przedszkolny regulowany SB-PRIMA-REG 6-cio kątny
 • zakres regulacji wysokości Nr 1÷3
 • Wymiary: A 6 x 730 x H 460 ÷ 590 mm, waga: 18,5 kg

Stelaż wykonany z rury stalowej ø 52 x 1,5, ø 48,3 x 2 mm i ø 25 x 1,5 mm, malowany farbą proszkową.
Blat wykonany z płyty wiórowej laminowanej 18 mm oklejony obrzeżem PCV 2 mm.
Część regulacyjna ocynkowana, z oznaczeniem wysokości.

Kolorystyka mebli STOLBRZEG

Paleta kolorów blatów i stelaży stolików przedszkolnych typ STB

Paleta kolorów blatów i stelaży

więcej w cenniku .PDF

Stelaże stolików przedszkolnych wykonywane są z rur stalowych o różnych średnicach, które podano w opisach. Stelaże malowane są farbami proszkowymi. Końcówki nóg w stolikach regulowanych są ocynkowane. Nogi od strony podłogi zakończone są stopkami plastikowymi w kolorach zgodnych z oznaczeniami wysokości wg Polskiej Normy. Kolorami podstawowymi dla stelaży są: czarny RAL-9005, zielony RAL-6024, niebieski RAL 5017. Dostępne także są kolory wymienione w palecie kolorów obok.
Blaty wykonywane są z płyt wiórowych laminowanych o grubości 18 mm oklejonych obrzeżem PCV 2 mm. Kolory podstawowe blatów stolików to buk, olcha lub calvados. Dostępne także są kolory płyt wymienione w palecie kolorów obok. Blaty stolików osadzone są na wieńcu stalowym do którego dospawane są nogi stolików co gwarantuje wysoką stabilność, trwałość i wytrzymałość stolików.

Certyfikaty mebli przedszkolnych

Jak dobrać meble dla przedszkolaka❓

Jak dobrać meble na wyposażnie dla przedszkola ?

więcej o zasadach doboru mebli

Zasady prawidłowego doboru mebli dla przedszkolaka przedstawia tabela. Istotą jest relacja pomiędzy wysokością przedszkolaka a wysokością stolika przedszkolnego czy krzesełka przedszkolnego. Parametry te określa Polska Norma PN-EN 1729. Norma przewiduje także kolor oznaczenia wysokości mebla co oznacza, że wybierający znając wysokość przedszkolaka posługuje się de facto tak zwanym numerem, który podano w tabeli obok, oznaczającym określoną wysokość stolika przedszkolnego czy krzesełka, a nie skalą metryczną.

Najważniejsze informacje o stolikach szkolnych w pytaniach / odpowiedziach

Jakie certyfikaty wymagane są dla stolików przedszkolnych 📌
Stoliki przedszkolne jak i inne meble szkolne muszą mieć certyfikat. To certyfikat potwierdza, że zostały wykonane z należytą starannością i mogą być stosowane jako wyposażenie w przedszkolach, szkołach czy innych placówkach oświatowych. To na dyrektorze zarządzającym placówką oświatową spoczywa obowiązek i odpowiedzialność za za zakup wyposażenia.
Jakie atesty muszą mieć stoliki przedszkolne 📌
Atest jest dokumentem potwierdzającym określone cechy materiału, z którego wykonano mebel. Wymieńmy dla przykładu niepalność, trudnopalność, przyjazność dla śrdowiska i człowieka itp. I tak np. atest higieniczny potwierdza, że produkt nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko. Itd. Atest nie odnosi się do parametrów funkcjonalnych wyrobu. Wymagany dla mebi szkolnych Certyfikat Zgodnośći z Polską Normą potwierdza, że zostały one wykonane zgodnie z normami jak też z odpowiednich materiałów.
Czy oferowane stoliki przedszkolne posiadają certyfikaty 🔍
Oferowane tutaj stoliki przedszkolne STOLBRZEG, PRIMA czy STOLMIŚ zgodnie z wymaganymi okresami poddawane są certyfikacji. Nadawane certyfikaty wymieniamy i aktualizujemy na stronie Certyfikaty dla mebli przedszkolnych
Jaki jest termin ważności certyfikatu na meble przedszkolne❓
Certyfikat dla mebli przedszkolnych potwierdza prawidłowość wyprodukowania mebla pod kątem zgodności z Polską Normą. Oznacz to, że producent przestrzega określonych w Polsce jego parametrów czyli zachowane są tzw. wymiary funkcjonalne stolika przedszkolnego. Co więcej do produkcji używa materiałów przyjaznych dla środowiska. Certyfikat nadawany jest na określony czas, po upływie którego producent musi ponownie poddać do kontroli wytwarzane przez niego meble. Odpowiadając na pytanie należy sprawdzić, czy data produkcji stolika zawiera się w terminach ważności certyfikatu, którego dotyczy. Innymi słowy stolik przdszkolny kupiony z ważnym certyfikatem po prostu ten certyfikat posiada na zawsze

Edukacja Sp. z o.o. Mikołów

Od 1993 roku dostarczamy do Szkół, Przedszkoli czy pozostałych Placówek Oświatowych pomoce naukowe, a także inne elementy wyposażenia, w szczególności:

 • meble szkolne i przedszkolne
 • meble metalowe - w tym szafki szatniowe i szafki BHP
 • przydatne w sekretariacie meble biurowe
 • meble żłobkowe
 • a także meble hotelowe oraz do internatu

Sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę wprowadzając coraz to nowe wzory i rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycjami na odpowiednich stronach naszej w3