Krzesła szkolne i ich wpływ na prawidłową postawę dziecka

Dobrane w nieprawidłowy sposób krzesła szkolne są często przyczyną wad postawy. W szczególności narażony na to jest kręgosłup dziecka w wieku szkolnym. Sprzyja temu długi czas przebywania w pozycji siedzącej w czasie nauki w szkole, gry na komputerze itp. Tym samym prawidłowy dobór krzesełka szkolnego udokumentowany certyfikatem staje się istotnym zagadnieniem w chwili wyposażania sal lekcyjnych w odpowiednie krzesła i ławki szkolne. Co więcej wyposażanie sali lekcyjnych w krzesła nie posiadające wymaganego certyfikatu jest niezgodne z obowiązującym prawem gdyż może doprowadzić do wad postawy dziecka o czym wspomiamy powyżej.
Zgodne z zasadami ergonomi i bezpieczeństwa, prawidłowo dobrane do wzrostu ucznia krzesła szkolne powinny być wyposażeniem we wszystkich placówkach oświatowych. Mając na uwadze powyższą zasadę przygotowaliśmy na trzech stronach naszego serwisu szeroką ofertę krzesełek dla uczniów w wieku szkolnym. Wszystkie propozycje cechuje wysoka jakość wykonania, profesjonalne i nowoczesne wzornictwo. Oczywiście uwzględnione są wynikające z Norm Parametry Techniczne i Wymiary Funkcjonalne Krzeseł, a co za tym idzie oferowane produkty posiadają stosowne certyfikaty dopuszczające je do stosowania przy wyposażaniu wszelkiego typu placówek oświatowych - w tym szkół podstawowych, zasadniczych czy w technikach oraz w liceach.

krzesła szkolne NYSA
Krzesełka grupy NYSA

O krzesłach szkolnych grupy NYSA

W grupie producenckiej, którą w naszym katalogu oznaczamy jako NYSA (lub NSA) znajdziesz wytrzymałe, solidne i sprawdzone wieloletnim doświadczeniem krzesła szkolne posiadające certyfikaty, o których mowa powyżej. Prezentowane Krzesełka dostosowane są do europejskich wymogów. Oprócz krzeseł zwykłych tradycyjnie wykonanych na stelażu z rury o przekroju kwadratowym znajdziesz także krzesła na stelażu o przekroju okrągłym a także owalnym. Prezentujemy także krzesełka z regulowaną wysokością oraz z pulpitem, może rzadziej ale jednak stosowanych w procesue nauczania - często np. wykorzystywanych w salach szkoleniowych, konferencyjnych lub na przykład w salkach dla kursantów na prawo jazdy.
Podstawowym modelem są tutaj Krzesła Szkolne NYSA. Szeroko stosowane jako wyposażenie wielu sal lekcyjnych czy pracowni przedmiotowych w szkołach. Stelaż krzeseł wykonany jest z rury kwadratowej. To krzesło szkolne idealnie komponuje się ze Stolikami NYSA także osadzonymi na stelażu z rury kwadratowej w wersjach 1- lub 2-osobowej.
Jako kolejne wymieńmy tutaj Krzesła Uczniowskie NYSA-OK. Stelaż tych krzeseł wykonany jest z rury okrągłej. Krzesło NYSA-OK wizualnie ładnie komponuje się ze stolikami NYSA-OK, które również wykonane są z rur okrągłych w wariantach 1- i 2-osobowej. Modną odmianą jest krzesło NYSA-OW czyli krzesełko osadzone na konstrukcji metalowej o przekroju owalnym.
NYSA-OKI to krzesło szkolne z zaokrąglonym oparciem osadzone na stelażu z rury okrągłej.. Siedzisko i oparcie krzesła wykonane są ze sklejki liściastej. Końce nóg zakończone stopkami z tworzywa sztucznego.
Omawiane powyżej krzesła oparte są na tradycyjnej konstrukcji stelaża wykonanej w podstawowym układzie czterech prostych nóg. Dalej przedstawiamy grupę krzeseł MIESZKO, którą charakteryzuje stelaż w kształcie obróconej litery T z odchylonym do tyłu elementem konstrukcyjnym, na którym umowcowane są oparcie i siedzisko krzesła. Do wykonanaia stelaża krzeseł typu MIESZKO stosowane są rury stalowe o przekroju okrągłym lub owalnym. Ponadto Regulowane Krzesło MIESZKO-R umożliwia skokową regulację wysokości siedziska co jest dopuszczone stosownym certyfikatem.

wordMarkLogo

Edukacja Sp. z o.o.
dział: Krzesła szkolne NYSA
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 132
tel: 32 738 52 62
e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl

by Jacek Szram, Mikołów, modyfikowano 2021-03-17 / utworzono 2007-01-05

Przedstawiamy krzesła z certyfikatem do użytku w placówkach oświatowych

Prawidłowo dobrane krzesło szkolne zapewni uczniom w o dowolnym wzroście prawidłową pozycję podczas zajęć. Nie spowoduje przemęczania kręgosłupa mimo wielu godzin lekcji. Prezentowana oferta uwzględnia ergonomię, trwałość, a także atrakcyjność wzorów i wersji kolorystycznych.


Krzesła NYSA

Krzesło szkolne na profilu kwadratowym

Krzesło szkolne NYSA na profilu kwadratowym

Stelaż metalowy wykonany z rury kwadratowej 20x20 mm, siedzisko i oparcie - sklejka liściasta. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

Krzesła NYSA-OK

Krzesło na stelażu stalowym o przekroju okrągłym

Krzesło szkolne NYSA-OK na profilu okrągłym

Stelaż metalowy wykonany z rury okrągłej fi 25 mm, siedzisko i oparcie ze sklejki liściastej. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

Krzesła NYSA-OKI

Krzesło szkolne z zaokrąglonym oparciem

Krzesło szkolne NYSA-OKI z zaokrąglonym oparciem

Stelaż metalowy wykonany z rury okrągłej fi-25 mm. Nogi tylne krzesła zamknięte górą w okrąg tworzą profil oparcia. Siedzisko i oparcie wykonane ze sklejki liściastej. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

Krzesła NYSA-OW

Krzesło szkolne NYSA-OW na owalnym stelażu

Krzesło NYSA-OW na rurze płaskoowalnej

Stelaż metalowy z rury płaskoowalnej 38x20, siedzisko i oparcie wykonane ze sklejki liściastej. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

Krzesło MIESZKO

Krzesło szkolne MIESZKO - na stelażu owalnym

Krzesło szkolne MIESZKO - na stelażu owalnym

Krzesła szkolne stelaż metalowy wykonany z rury płaskoowalnej 38x20 mm. Stelaż w kształcie obróconej litery T z odchylonym do tyłu elementem konstrukcyjnym, na którym umowcowane są oparcie i siedzisko krzesła. Dolna część nóg krzesła wzmocniona łączyną. Siedzisko i oparcie wykonane ze sklejki liściastej. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Konstrukcja umożliwia podwieszenie krzesła na blacie stolika podczas sprzątania.

Krzesło MIESZKO-I

Krzesło MIESZKO-I na płasko-owalnym stelażu metalowym

Krzesło MIESZKO-I na płasko-owalnym stelażu metalowym

Krzesła szkolne stelaż metalowy wykonany z rury płasko-owalnej 38x20 mm. W połowie wysokości nóg łączenie wzamcniające. Stelaż w kształcie litery T obróconej i odchylonej do tyłu elementem konstrukcyjnym, na którym umowcowane są oparcie i siedzisko krzesła. Siedzisko i oparcie wykonane ze sklejki liściastej. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Możliwość podwieszenia krzesła na stoliku podczas sprzątania.

MIESZKO-L-OW

Krzesło MIESZKO-L-OW na stelażu płasko owalnym okrągły

MIESZKO-L-OW stelaż w kształcie litery L płasko owalny

Krzesła szkolne na stelażu metalowym wykonanym z rury płasko owalnej 38x20 mm. W połowie dolnej części nóg łączenie wzamcniające. Stelaż w kształcie zbliżonym do litery L z wygiętym elementem nośnym, na którym umowcowane są oparcie i siedzisko krzesła. Siedzisko i oparcie wykonane ze sklejki liściastej. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Możliwość umieszczenia dolną częścią siedziska krzesła na blacie stoliku podczas sprzątania.

MIESZKO-OK

stelaż metalowy wykonany z rury okrągłej fi-25mm

Krzesło uczniowskie MIESZKO-OK na stelażu okrągłym

Popularne krzesła szkolne, stelaż metalowy wykonany z rury okrągłej fi-25 mm, siedzisko i oparcie - sklejka liściasta. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

MIESZKO-OKI

MIESZKO-OKI, stelaż metalowy z rury okrągłej fi-25mm

MIESZKO-OKI

Metalowy stelaż krzesła MIESZKO-OKI wykonany jest z rur okrągłych ośrednicy fi-25 mm. Siedzisko i oparcie krzesła MIESZKO-OKI sporządzone jest ze sklejki liściastej. Nogi krzesła zakończone są osłonami z tworzyw sztucznych co stanowi dostateczną ochronę przed zarysowaniem podłogi.

MIESZKO-R

Krzesło Regulowane MIESZKO-R z lekko zaokrąglonym oparciem

Krzesło regulowane MIESZKO-R

Krzesło szkolne regulowane, stelaż metalowy złożony z rur płaskoowalnych 38x20 oraz 30x15 mm. Siedzisko i oparcie wykonane ze sklejki liściastej. Górna krawędź oparcia lekko zaokrąglona. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Konstrukcja umożliwia w prosty sposób zmianę rozmiaru krzesła w zakresie 3÷4 oraz 5÷6.

MIESZKO-OKR

Krzesła Regulowane MIESZKO-OKR z prostokątnym oprciem

Krzesło MIESZKO-OKR

Krzesełka szkolne regulowane na stelażu metalowym wykonany z rury okrągłej fi-32 mm oraz fi-28. Siedzisko i oparcie - sklejka liściasta. Górna krawędź oparcia - prosta. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Krzesło szkolne posiada regulację w zakresie 3÷4 oraz 5÷6.

Krzesła z pulpitem

Krzesła z pulpitem NYSA-KW-PS i -PSK oraz NYSA-OW-PS o -PSK

Krzesło z pulpitem typu NYSA

Krzesło NYSA-KW-PS z pulpitem, konstrukcja oparta na bazie krzesła NYSA, rura kwadratowa 20x20, ramię pulpitu wykonane z rury płaskoowalnej 38x20 mm. Pulpit stały wykonany ze sklejki. Rozmiar: Nr 5, 6 lub 7.
 
NYSA-KW-PSK z pulpitem, konstrukcja oparta na bazie krzesła NYSA, rura kwadratowa 20x20, ramię pulpitu wykonane z rury płaskoowalnej 38x20 mm. Pulpit ruchomy wykonany ze sklejki. Rozmiary: Nr 5, 6 lub 7
 
NYSA-OW-PS z pulpitem, konstrukcja oparta na bazie krzesła NYSA-OW, rura płaskoowalna 38x20, pulpit stały wykonany ze sklejki.
 
NYSA-OW-PS-K z pulpitem, konstrukcja oparta na bazie krzesła NYSA-OW, rura płaskoowalna 38x20, pulpit ruchomy wykonany ze sklejki.

wymiary pulpitu krzesła NYSA-KW-PS

Krzesła NYSA-TAP

Krzesła NYSA tapicerowane lub pokryte skajem

Krzesło tapicerowane NYSA-TAP

Konstrukcja krzesła oparta na bazie modelu NYSA. Stelaż metalowy z rury kwadratowej 20x20 mm, siedzisko i oparcie - sklejka liściasta pokryte tapicerką - tkanina lub skaj. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

NYSA-OKI-TAP

Krzesła NYSA-OKI-TAP tapicerowane lub pokryte skajem

Krzesło tapicerowane NYSA-OKI-TAP

Konstrukcja krzesła oparta na bazie modelu NYSA-OKI. Stelaż metalowy z rury okrągłej fi-25 mm, siedzisko i oparcie - sklejka liściasta pokryte tapicerką - tkanina lub skaj. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego.

Taboret LAB-Z

Taboret do pracowni szkolnej do stołów laboratoryjnych

taboret szkolny laboratoryjny LAB-Z

Taboret laboratoryjny na stelażu metalowym z rury okrągłej fi-32, siedzisko okrągłe wykonane ze sklejki liściastej. Wymiary siedziska: fi-350 mm. Wysokość całkowita taboretu: 650 mm

Taborety OKU

Grupa tabotretów szkolnych uniwersalnych

taborety szkolne OKU
Taboret OKU-1P
Stelaż z rury okrągłej fi-32, siedzisko - płyta meblowa o grubości 28 mm zabezpieczona doklejką PCV. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Wymiary siedziska: fi-300 mm. Wysokość całkowita: 450 mm
Taboret OKU-1PW
Taboret wysoki. Stelaż z rury okrągłej fi-32, siedzisko - płyta meblowa o gribości 28 mm zabezpieczona doklejką PCV. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Wymiary siedziska: fi-300 mm, wysokość całkowita: 650 mm
Taboret OKU-1S
Stelaż z rury okrągłej fi_32, siedzisko - sklejka liściasta. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Wymiary siedziska: fi_300 mm Wysokość całkowita: 450 mm
Taboret OKU-1SW
Taboret wysoki. Stelaż z rury okrągłej fi_32, siedzisko - sklejka liściasta. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Wymiary siedziska: fi_300 mm, wysokość całkowita: 650 mm
Taboret OKU-2P
Stelaż z rury okrągłej fi_32, siedzisko kwadratowe - płyta meblowa o gr. 28 mm zabezpieczona doklejką PCV. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Wymiary siedziska: 300x300 mm, wysokość całkowita: 450 mm
Taboret OKU-2PW
Taboret wysoki. Stelaż z rury okrągłej fi_32, siedzisko kwadratowe - płyta meblowa o gr. 28 mm zabezpieczona doklejką PCV. Końce nóg zabezpieczone stopkami z tworzywa sztucznego. Wymiary siedziska: 300x300 mm, wysokość całkowita: 650 mm
Parametry podstawowe krzeseł szkolnych grupy NYSA
Nr / wzrost ucznia / oznaczenie stopki:
3 / 1190÷1420 mm / żółty
4 / 1330÷1590 mm / czerwony
5 / 1460÷1765 mm / zielony
6 / 1590÷1880 mm / niebieski
7 / 1740÷2070 mm / brązowy
Kolory stelaży krzeseł szkolnych grupy NYSA
RAL 3020; czerwony
RAL 5010; niebieski
RAL 6029; zielony
RAL 1006; żółty
RAL 9005; czarny
Kolorystyka - inne informacje
sklejka - kolor naturalny
stelaże - czarny lub niebieski w cenie podstawowej, pozostałe kolory możliwa dopłata

Edukacja Sp. z o.o. Mikołów

Od 1993 roku dostarczamy do Szkół, Przedszkoli czy pozostałych Placówek Oświatowych pomoce naukowe, a także inne elementy wyposażenia, w szczególności:

  • meble szkolne i przedszkolne
  • meble metalowe - w tym szafki szatniowe i szafki BHP
  • przydatne w sekretariacie meble biurowe
  • meble żłobkowe
  • a także meble hotelowe oraz do internatu

Sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę wprowadzając coraz to nowe wzory i rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycjami na odpowiednich stronach naszej w3