Stoliki komputerowe dla dzieci do szkolnej pracowni komputerowej

Kategoria meble szkolne / dział: stoliki na komputery

Zajęcia z komputerami w pracowni informatyki, mechatroniki czy innej pracowni komputerowej są z całą pewnością jednymi z bardziej ulubionych przez dzieci czy młodzież. A to oznacza, że uczniowie przy stanowiskach komputerowych będą spędzać relatywnie więcej czasu zarówno w ramach zajęć obowiązkowych czy świetlicowych, nadobowiązkowych. Odpowiedzialni za prawidłowe przygotowanie stanowisk pracy ucznia muszą więc tym bardziej mieć na uwadze, by stanowiska te były starannie przygotowane pod kątem ergonomii i bezpiecznej pracy dzieci.

Stolik komputerowy do pracowni informatyki
Stolik komputerowy do pracowni informatyki

Chociaż wiele już na ten temat powiedziano, to ciągle wracają pytania o sens stosowania norm czy certyfikowania mebli dla dzieci. Tłumaczenia, że może wystarczy sam atest. Różnicę wyjaśniałem już wielokrotnie zatem tutaj przypomnę tylko - nie wystarczy, to zupełnie coś innego. Chociaż na tej stronie przedstawiamy ofertę stolików komputerowych szkolnych należy zauważyć, że myśląc o prawidłowym przygotowaniu stanowiska pracy / nauki ucznia także musimy mieć na uwadze krzesła szkolne do komputera określane mianem po prostu krzesła komputerowe obrotowe. To bowiem krzesło szkolne i stolik komputerowy tworzą to co nazywamy stanowiskiem komputerowym dla ucznia.
Poniżej znajdziesz ⭐ tanie stoliki szkolne komputerowe dla dzieci. Szeroka oferta szkolnych stolików komputerowych 👍 jednoosobowych oraz dwuosobowych z regulowaną wysokością dostosowaną do wzrostu ucznia. Komputerowe stoliki regulowane dostępne są w zakresie 4÷6. 👍 Posiadają certyfikaty ⭐ uprawniające do stosowania w szkołach. Przedstawiając poniższą ofertę z wyszczególnieniem stolików komputerowych wraz z ich cechami charakterystycznymi odniesiemy się także do często podnoszonych problemów, które przedstawimy w postaci pytań i odpowiedzi.

wordMarkLogo

Edukacja Sp. z o.o.
Stoliki komputerowe szkolne NYSA
43-190 Mikołów, ul. Rybnicka 132
tel: 32 738 52 62
e-mail: biuro@edukacja-mikolow.pl

by Jacek Szram, Mikołów, modyfikowano 2021-04-26 / utworzono 2007-01-05

Młodzieżowe stoły na laptop, na desktop czy komputer do szkoły

Jednoosobowe oraz dwuosobowe stoły pod komputery, laptopy lub desktopy. Wyposażone w wysuwaną półkę pod klawiaturę, podstawkę lub dostawiany stojak pod jednostkę centralną. Z nadstawką na monitor oraz z półką na drukarkę.


Na zdjęciach przykłady wersji kolorów

3P/2
stoły na komputery

1- lub 2-osobowe wyposażone w wysuwaną półkę pod klawiaturę oraz podstawkę pod komputer

stoły na komputery

Stoły komputerowe na stelażu metalowym typ 3P/2

Stoły jednoosobowe lub dwuosobowe na konstrukcji z rury okrągłej 35x1,5mm (noga) oraz z rury prostokątnej 40x25mm (podstawa), malowanej farbą proszkową. Końcówki rur zabezpieczone stopkami z tworzyw. Blat wykonany z płyty wiórowej o grubości 18mm. Stół wyposażony w wysuwaną półkę pod klawiaturę umieszczoną na wysokości 700mm od podłogi oraz podstawkę pod jednostkę centralną.

 • 3P/2 : 1-osobowy, 850 x 500 x 840 mm
 • 3P/2 : 2-osobowy, 1300 x 500 x 840 mm

⭐ 3P
stół komputerowy

1- lub 2-osobowe z półką pod klawiaturę i podwieszoną półkę pod jednostkę centralną

Stół komputerowy 3P

Szkolne stoły na komputery na konstrukcji metalowej

Stoły na desktop 3P w wersji jedno- lub dwu-osobowej, na konstrukcji metalowej z rury okrągłej 35x1,5mm oraz z rury prostokątnej 40x25mm. Stelaż malowany metodą proszkową. Końcówki nóg stelaża osłonięte stopkami z tworzyw co zapobiega rysowaniu podłogi. Blat stołu oraz półki wykonane z płyt wiórowych o grubości 18mm. Półka klawiatury wysuwana na prowadnicach.

 • 3P : 1-osobowy, dł. 850, szer. 420 (760 gdy półka wysunięta), wys. 840
 • 3P : 2-osobowy, dł. 1250, szer. 420 (760 gdy półka wysunięta), wys. 840
stół 3P na komputer, wymiary

stół ⭐ ATUT
na komputer szkolny

1- lub 2-osobowe z ruchomą półką pod klawiaturę i dostawiany stojak pod jednostkę centralną

ATUT stół na komputer dla szkoły

Szkolny stół komputerowy z ruchomym stojakiem na jednostkę centralną

1- i 2-osobowy. Konstrukcja stołu: rura okrągła Ø 35 mm (noga). Rura prostokątna 40x25 mm (podstawa). W zależności od potrzeb nabywcy, stół może być wyposażony w - 1. wysuwaną półkę, 2. podstawkę pod monitor, 3. podstawkę pod desktop.

 • ATUT : 1-osobowy, dł. 900, szer. 800, wys. 760 / 900 mm
 • ATUT : 2-osobowy, dł. 1300, szer. 800, wys. 760 / 900 mm
stół ATUT komputerowy, wymiary ATUT stół na laptopy, nadstawka wymiary

KASIA 19 i 19/1
biurka na komputery

biurko szkolne na laptopy, komputery z wysuwaną półką na klawiaturę, 1- lub 2-osobowe

biurko KASIA na desktopy

Szkolne biurka na laptoty lub komputery z wysuwaną półką

Konstrukcja stołu: stół wykonany z płyty wiórowej laminowanej grubości 18 mm z miejscem na komputer. Wyposażony w wysuwaną półkę pod klawiaturę.

 • KASIA-19/1 : 1-osobowe, 900 / 580 / 750 mm
 • KASIA-19 : 2-osobowe, 1300 / 580 / 750 mm
biurka komputerowe KASIA wymiary

Przykładowe podstawowe wymiary biurek komputerowych i ich elementów

Typowe wymiary stołu 1- lub 2-osobowego

pod komputer z półką pod klawiaturę i podwieszoną półkę pod jednostkę centralną

stół 3P na komputer, wymiary

Wymiary funkcjonalne biurka komputerowego

1- lub 2-osobowe z ruchomą półką pod klawiaturę i dostawiany stojak pod jednostkę centralną

stół ATUT komputerowy, wymiary

Wymiary nadstawki pod monitor

biurka na komputer z wysuwaną półką na klawiaturę, 1- lub 2-osobowe

ATUT stół na laptopy, nadstawka wymiary

Podstawowe wymiary biurka szkolnego

na laptopy, komputery z wysuwaną półką na klawiaturę, 1- lub 2-osobowe

biurka komputerowe KASIA wymiary

Podsumowanie informacji o stolikach i biurkach komputerowych

Gdzie znajdę informację o certyfikatach dla biurek komputerowych? ⚠️
Podstawowym parametrem określającym walory użytkowe biurka komputerowego i jego przydatność dla grupy wiekowej są jego wymiary, które muszą być dostosowane do wzrostu użytkownika. Oznacza to, że określenia „dla dzieci” czy „dla młodzieży” mają czysto umowne znaczenie. Najważniejszym tutaj wymiarem stołu komputerowego jest wysokość do blatu stołu od podłogi. Musi być skorelowana ze wzrostem dziecka. Tabelę, w której przedstawiamy prawidłowe powiązanie wysokości stołu i wzrostu ucznia znajdziesz na stronie zasady doboru mebli szkolnych
Które biurko komputerowe jest lepsze dla młodzieży, a które dla dzieci? 🆗
Podstawowym parametrem określającym walory użytkowe biurka komputerowego i jego przydatność dla grupy wiekowej są jego wymiary, które muszą być dostosowane do wzrostu użytkownika. Oznacza to, że określenia „dla dzieci” czy „dla młodzieży” mają czysto umowne znaczenie. Najważniejszym tutaj wymiarem stołu komputerowego jest wysokość do blatu stołu od podłogi. Musi być skorelowana ze wzrostem dziecka. Tabelę, w której przedstawiamy prawidłowe powiązanie wysokości stołu i wzrostu ucznia znajdziesz na stronie zasady doboru mebli szkolnych
Gdzie znajdę wymiary biurka komputerowego? ⚠️
Nie istnieje zdefiniowane pojęcie „biurko komputerowe wymiary”. Raczej mówimy o wymiarach konkretnego stołu pod komputer lub o stosowanych na ogół wymiarach. Na naszych stronach przedstawiających stoły na desktopy wszędzie podajemy wymiary biurek komputerowych, ale może dla przykładu skorzystasz z tego rysunku gdzie podano wymiary biurka komputerowego. Znaczenie więcej znajdziesz np. na stronie stoły pod laptop, desktop lub na innych naszych stronach z kategorii meble / biurka komputerowe 👍

Edukacja Sp. z o.o. Mikołów

Od 1993 roku dostarczamy do Szkół, Przedszkoli czy pozostałych Placówek Oświatowych pomoce naukowe, a także inne elementy wyposażenia, w szczególności:

 • meble szkolne i przedszkolne
 • meble metalowe - w tym szafki szatniowe i szafki BHP
 • przydatne w sekretariacie meble biurowe
 • meble żłobkowe
 • a także meble hotelowe oraz do internatu

Sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę wprowadzając coraz to nowe wzory i rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycjami na odpowiednich stronach naszej w3